Ekmeleddin İhsanoğlu: Twitter ve Facebook Hesabım Yok

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı “çatı adayı” olarak Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye iletmesinin ardından sosyal paylaşım sitesi twitter’da İhsanoğlu adına birçok hesap açıldı. CHP’den edinilen bilgiye göre İhsanoğlu’nun resmi hesabı twitter adresinin “@Drihsanoglucom” olduğu öğrenildi.

Dün açılan hesaptan ilk olarak, “Asırlardır adaletin ve hoşgörünün hakim olduğu topraklarımızın, artık dünyanın barış ve demokrasi merkezi olması gerektiğine inanıyorum. Türkiye, insan hakları, eşitlik ve demokrasi değerleri ile komşularına ve dünyaya model oluşturabilecek düzeyde bir ülkedir. Dünden beri cevabını en çok merak ettiğiniz soru, ismimin ne anlama geldiği sanırım. ‘Dinin en olgunu, en olgunlaştırdığı kişi.’ Bizim Türkiye olarak bölgemizde barışı egemen kıldıktan sonra tek ihtiyacımız olan ordu; Bilim Ordusu olacaktır. Bu uzlaşı, arzulanan büyük demokratik buluşmanın habercisi olmuştur. Demokrasinin işlediği ve hukukun üstün olduğu bir Türkiye mümkün” mesajları paylaşıldı.

ihsanoglu-twitter-hesabi-acti-ilk-mesajlarini-6166330_3687_m

“BU İKİSİ ARASINDAKİ SINIRIN TAYİNİNDE HEP PROBLEMLER OLMUŞTUR”

Daha sonra ise Ekmeleddin İhsanoğlu’nun eşiyle birlikte fotoğrafı yayınlandı. Fotoğrafla birlikte, “Sevgili eşim ve şahsım adına, güzel ülkemizin, güzel insanlarına desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum” yazıldı. Bugün ise “Atatürk’ü, Cumhuriyet realitesini ve kazanımlarını inkar etmek tamamen yanlıştır. Din-siyaset ilişkisi düzenlenmesi gereken bir alandır. Bu ikisi arasındaki sınırın tayininde hep problemler olmuştur. Cumhuriyet’in 100. yılında tarihimizi objektif ve rasyonel olarak ele alabilmeliyiz” mesajı paylaşıldı. Son olarak ise “Resmi ve tek hesabım @Drihsanoglucom bu hesaptan başka hesabı takip etmeyin lütfen” mesajı atıldı.

Ekmeleddin İhsanoğlu: Twitter ve Facebook Hesabım Yok

CHP ve MHP’nin “Çatı adayı” Ekmeleddin İhsanoğlu, Twitter ve Facebook hesabının bulunmadığını söyleyip “Önümüzdeki günlerde açacağız ve sizlere de duyuracağız. Adıma açılan profillerle ilgili yasal başvuruları yapacağız.” dedi.

“BURASI UĞURLU CAMİ”

Ekmeleddin İhsanoğlu, Cuma namazını Yeniköy Merkez Camii’nde kıldı. Namaz sonrası açıklamalarda bulunan İhsanoğlu, “Mabetlerin gölgesinde siyaset yapılmaz. ibadetle, siyasetin yeri ayrı. Allah kabul etsin! Bereketli bir cami. Bütün camiler gibi mübarek ve uğurlu bir camii. Bu camiden Türkiye’nin en sevilen cumhurbaşkanlarından birisi olan Turgut Özal mahallede bu camide namaz kılmışlığı var. İnşallah bugün tüm millete hayırlı ve uğurlu bir Cuma günü olur.” ifadelerini kullandı.

“SOSYAL MEDYA HESABIM YOK”

İhsanoğlu, sosyal medyada kendi adına açılan yüzlerce hesapla ilgili, “Twitter ve Facebook hesabım yok. Önümüzdeki günlerde açacağız ve sizlere de duyuracağız. Adıma açılan profillerle ilgili yasal başvuruları yapacağız.” değerlendirmesini yaptı.

“CUMA NAMAZINI GENELLİKLE BU CAMİDE KILIYORUM”

Cuma namazının ardından Yeniköy’de bulunan evine dönen İhsanoğlu, kendisini takip eden gazetecilere tepki gösterdi. İhsanoğlu, “Burası ev. Başka komşular rahatsız oluyorlar. Siz medeni insansınız değil mi? Dün sizinle konuştuk. Rica edeceğim. Sorunuz varsa cevaplayayım. Siz de rahatsız olmayın biz de, komşularımız da.” ifadelerini kullandı.

İhsanoğlu, gazetecilerin Abdullah Gül de o camide namaz kılıyor. Bu hafta iki kere gelecekmiş ama vazgeçtiği söyleniyor. Karşılaşma olmasın diye mi? şeklindeki sorusu üzerine, “Onu bilmiyorum. Ben onun adına konuşma yapamam, bilmiyorum. Ben genellikle burada kılıyorum.” ifadelerini kullandı.


Notice: Undefined offset: -1 in /var/www/vhosts/1haber.com/httpdocs/wp-content/themes/1haber/functions.php on line 317

Eklenme : 18.06.2014 Gösterim : 803

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !