Bertan Asllani

Bertan Asllani Resimleri

bertan-asllani

Bertan Asllani Kimdir ?

3 Temmuz 1990’da Üsküp’te doğdu. Müziğe duyduğu yoğun ilgiyle, 6 yaşında gitar çalmaya başladı. 6 sene boyunca devam ettiği gitar kursuyla pek çok çocuk müzik festivaline katılan Bertan, bu dönemde tercihini hep Türkçe şarkılardan yana kullandı. İlk Arnavutça şarkısı; “Akomate Te Dua”yı 14 yaşında yaptı. Bu şarkıyla, 2005’te Arnavutluk’un en büyük festivali olan Top Festival’de en iyi şarkı ödülünü aldı. Kısa zamanda Balkanlar’ın en sevilen şarkıları arasında yerini alan “Akomate Te Dua”nın başarısı hız kesmeden devam etti ve birkaç ay sonra Altın Mikrofon Festivali’nde birinci oldu. Festivallerin aranan ismine dönüşen Bertan Asllani, şarkıyla aynı adı taşıyan ilk albümünü yayınlandı. Aranjörlük kimliğini de erken yaşta fark eden Bertan Asllani, abisiyle beraber “BMA Brother’s Production” isimli stüdyosunu açtı. İkinci albümü “Zemer”i kendi stüdyosunda hazırladı. 7’si Arnavutça, 1’i Türkçe 8 single hazırladı. Avrupa’nın pek çok şehrinde sayısız konser verdi.

Kısa sürede aranılan müzisyenlerden birine dönüşen Bertan Asllani, Makedonya’nın önde gelen şarkıcılarının albümlerine imza atıyor. 2006 senesinde Makedonya’yı Eurovision’da temsil eden Karolina Gočeva’yla Kapka Pod Neboto albümü, Toj ve Ne Se Vrakjas single’larında beraber çalıştı. Balkanların en ünlü rapçisi Toni Zen’in Superzen albümünün prodüktörlüğünü üstlendi. Makedonya’nın Eurovision temsilcilerinden Tamara Todevska’nın yeni albümünün hazırlıklarına devam ediyor.

2011′de yayınlanan ilk Türkçe maxi single’ı “İmkansız”, aynı albümde yer alan “Yaramaz”, “O Biliyor” ve “Kalpsiz” şarkılarıyla büyük beğeni topladı. Türkçe olarak hazırladığı üçüncü albümü “Bi’ derdin mi var?” ile müzik severlerle buluşuyor.

ilgili kelimeler: Bertan Asllani kimdir, Bertan Asllani nereli, Bertan Asllani kaç yaşında, Bertan Asllani albümleri, Bertan Asllani ilk albümü,Bertan Asllani kim, Bertan Asllani klip,bertan asllani,beyaz Show,pis yedili,bertan asllani resimleri,bertan asllani görselleri,bertan asllani foto galeri

kaynak: http://www.bertanasllani.com/?page_id=15

12 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Sonraki Son

Eklenme : 01.11.2013 Gösterim : 6030

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !