Başak Akbay Kimdir – Başak Akbay Resimleri

images

Başak Akbay Kimdir,Başak Akbay Biyografisi,Başak Akbay Nereli,Başak Akbay Kaç Yaşında,Başak Akbay Resimleri…

Başak Akbay Kim: Trabzonlu bir babanın , İzmirli bir annenin kızı olarak (9 Nisan 1987’de dünyaya geldi) .Ailesiyle güzel bir çocukluk dönemi geçiren Başak’ın en sevdiği şey müzikti .

Her fırsatta şarkı söyler, dans ederdi. Bundan başka bir iş aklında yokken Amerikalı bir müzik öğretmeninin ”Kızınızı tiyatroya yönlendirmelisin.” önerisi izerine hayatı değişti . Tamda o sırada Trabzon Devlet Tiyatrosu, tiyatro kursu açacaklarına dair duyurularını yayınlamaya başladı. Başak, babasının isteği ve desteğiyle eğitimini buraya yönlendirdi. Yaklaşık 1 yıl eğitim aldı. Aklında hala tiyatro okumak gibi bir düşünce yoktu ama o zehri almıştı bir kere. Zehrin etkisi er yada geç ortaya çıkacaktı. Düşününce dansı ve müziği neyle birleştirebilirdi ? Tiyatro okumak bir ayrıcalıktı. Lise bittikten bir yıl sonra konservatuar okumak hususunda kesin karar verdi ve sınavlara hazırlandı. Sonuç mucize gibiydi adeta… Onca insan içinden kazanan olmak, hem de hayal ettiği okul:Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı.

Çalışmaları;
Konservatuar 3. sınıfta Hristo Boytchev’in yazıp Evren Bingöl’ün yönettiği Titanik Orkestrası adlı oyun, Lyubka karekterini; 4. sınıfta da Eugne Ionesco’nun yazıp Seçil Göktan’ın yönettiği Kel Şarkıcı adlı oyunda Bayan Martin’i canlandırdı .
2008-2009 sezonunda okulunun son senesinde Ankara Devlet Tiyatrosu’nda Sam SHEPARD’ın yazdığı, yönetmenliğini Cem EMÜLER’in yaptığı oyunda evin kızı Emma’yı oynamaya başladı. Oyun 2009-2010 sezonunda da devam etmiş ve sona ermiştir. Bu ilk profesyonel oyunu ona ilk ödülünü de getirdi ve 9. Lions Tiyatro Ödülleri’nde Kerem YILMAZEL ‘Genç Yetenek’ Teşvik Ödülü’ne layık görüldü.
Halen FOX TV ekranlarında devam eden ‘Deniz Yıldızı’ adlı dizide oynamaktadır. Tiyatro Kafe’de Senden Benden Bizden’de rol almaktadır.Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın 25-26-27 Temmuz 2011 tarihinde açmış oldukları “Stajyer Sanatçı Alımı Sınavı’nı asil olarak kazandı. Ancak deniz yıldızı dizisindeki rolü nedeniyle Şehir Tiyatrolarından feragat etti.

Doğum Yılı : 1987
Boy : 1.55
Kilo : 40
Göz Rengi : Kahverengi
Saç Rengi : Koyu Kahve
Yabancı Dil : İngilizce
Eğitim : Hacettepe Ünv. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuk Bölümü..

Eklenme : 28.03.2013 Gösterim : 4468

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !