2013 Miss World (Dünya Güzeli) Adayı/2013 Miss Turkey Birincisi Rüveyda Öksüz Kimdir/Biyografisi/Resimleri

Rüveyda Öksüz Miss Turkey 2013 Güzellik Yarışması’nda 1. olan Rüveyda Öksüz kimdir, hayatı, biyografisi, yaşı, boyu, doğduğu şehir. Rüveyda Öksüz nereli?

Miss Turkey Güzellik Yarışması’nda 1. olan Rüveyda Öksüz, 28 Eylül’de Endonezya’nın başkenti Cakarta’da ülkemizi dünya çapında temsil etmeye hazırlanıyor

1236723_225885964232403_394394838_n

Ruveyda Öksüz

Yaş : 19
Boy : 1.80
Doğduğu Şehir : İstanbul

İstanbul’da yaşıyor ve astronomi okuyor. Günlük hayatında okuluyla ilgileniyor. Kampın çok güzel geçtiğini ve yorulduğunu ancak motive olduğunu söylüyor. Güzelliği için extradan birşey kullanmıyor. Sigara ve alkol kullanmıyor. Bu arada Miss Turkey 2013 güzeli olan Ruveyda Öksüz hakkında daha fazla bilgi için magazin sayfamız işinize yarayabilir.

‘Azra Akın Benim İçin İdol Değil’

Elidor Miss Turkey 2013 Güzellik Yarışması’nda dereceye giren güzeller medya karşısına çıktı ve Türkiye Güzeli seçilen Rüveyda Öksüz yaptığı açıklamalar ile dikkatleri çekti.

Geçtiğimiz Cuma güzü Star TV ekranlarında karşımıza çıkan Miss Turkey 2013 Güzellik Yarışması birçok kişinin ilgisini çekti. Birbirinden 20 adayın yer aldığı da birinciliğin sahibi Rüveyda Öksüz oldu. Türkiye Güzeli seçilerek adını hafızalara kazıyan Rüveyda Öksüz, uzun süre önce Dünya Güzeli seçilen Azra Akın’a olan benzerliği ile de dikkatleri çekti. Yarışmada ikinci olan isim Berrin Keklikler olurken, üçüncü Ezgi Avcı ve dördüncü de Ahu Ağırbaş oldu.

Yarışmanın ardından ilk kez medyanın karşısına çıkan tescilli leri, Doğuş Center’da bir araya geldi.Yarışmaya katılım sürecinde, yaşananlardan ve anında ödüllerini alırken hissettiklerinden bahseden ler, ne kadar heyecanlı olduklarını da belli ediyordu. Türkiye Güzeli Rüveyda Öksüz, “Tacı taktığım anhayatımın en anlamlı ve özel anlarından biriydi. Çok heyecanlandım ve şaşırdım. Kelimelerle o anı anlatmak gerçekten zor”, şeklindeki sözleri ile neler hissettiğini açıkladı. Yarışma sürecindeailesinin inanılmaz bir desteği olduğunu dile getiren, özellikle iki ablasının da katılması için elinden geleni yaptığını bildiren Rüveyda Öksüz, “Azra Akın’a çok benziyorsunuz. Siz de onun yolundan gider misiniz?”, şeklinde yöneltilen soruya verdiği cevapla herkesi şaşırttı.

Dünya Güzeli Azra Akın’a olan benzerliği ile dikkatleri çeken Rüveyda Öksüz, bu soruya oldukça ilginç bir cevap verdi. Adeta bu benzerlikten dolayı huzursuz olduğunu belli eden Türkiye Güzeli, “Azra Akın’ı tabii ki örnek alırım ancak bir idol olarak görmem çünkü kimin izinden gidersen onun her zaman arkasında kalırsın”, dedi.

Miss Turkey 2013

Star’ın düzenlediği Elidor Miss Turkey 2013 Güzellik Yarışması’da Rüveyda Öksüz Türkiye’nin en güzel kızı seçildi. İkinci güzel Berrin Keklikler, üçüncüEzgi Avcı ve dördüncü Ahu Ağırbaş oldu.Sahne şovları, dekoru ve ışığıyla görsel bir şölene dönüşen gecede Göksel ve Kenan Doğulu sahne aldı. Gecenin sunuculuğunu ise Ceyda Düvenci ve Murat Yıldırım üstlendi. Star’dan canlı yayınlanan gecede Miss Turkey güzelleri ile Kenan Doğulu’nun dansı en dikkat çekenbölümlerden biriydi. Taksim Gezi Parkı eylemleri gecede Kenan Doğulu, Göksel, Ceyda Düvenci ve Murat Yıldırım’dan destek gördü.

Star Tv’nin düzenlediği Elidor Miss Turkey 2013 Güzellik Yarışmasının final gecesi önceki akşam İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Muhteşem sahne şovları, güzelleri ile Miss Turkey gecesine Taksim Gezi Parkı’nda ki olaylar damga vurdu.
Gezi Parkı’ndaki direnişçiler atılan gaz bombalarından etkilenince Miss Turkey gecesinin düzenlendiği Kongre Merkezi’ne girmek istedi. Kısa süreli bir arbedenin yaşanmasının ardından Kongre Merkezi’nin kapıları kilitlendi. Kenan dogulu’dan sonra sahne alan Goksel’de gezi parkında yaşanan olaylar için kayıtsız kalmadı. göksel “Biz buradayız fakat aklımız sokaklarda. İnşallah ben guzel ulkeme barış ve huzur yakın zamanda gelir.”diyerek alkış topladı.

Yarışma başlangıcında konser veren Kenan Doğulu ise giydiği tişört ile büyük alkış aldı. Şans Meleğim şarkısıyla sahneye çıkan Doğulu ‘geziparkı’ yazılı tişörtüyle verdiği mini konserde salonu dolduran yüzlerce kişiden büyük alkış aldı. Gecede Filiz Akın, Faruk K, Çağla Kubat, Eylem Şenkal, Simge Tertemiz, Zeynep Tuzlu ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri hazır bulundu. Finalde Türkiye Güzeli’ni seçecek isimler arasında genç kuşağın gözde oyuncuları Engin Altan Düzyatan, Ahmet Kural, Türk sinemasının usta isimlerinden Filiz Akın, 2012 Miss World Yu Wenxia, 2002 Miss World Azra Akın, gazeteci Hıncal Uluç ve Güneri Civaoğlu, moda tasarımcısı Yıldırım Mayruk yer aldı.

Miss Turkey 2013 Güzellik Yarışmasının Birinci Güzeli

İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi, Astronomi ve Uzay Bilimleri, 1. Sınıf Öğrencisi 2 numara ile yarışan 19 yaşındaki Ruveyda Öksüz oldu. Miss Turkey 2013 Güzellik Yarışmasının İkinci Güzeli Lise son sınıf Öğrencisi 6 numara ile yarışan 18 yaşındaki Berrin Keklikler oldu. Miss Turkey 2013 Güzellik Yarışmasının Üçüncü Güzeli Florıda Instıtute Of Technology, İşletme Bölümü, 3. Sınıf Öğrencisi 15 Numara ile Yarışan 20 yaşındaki Ezgi Avcı oldu.

..

imagesMiss Turkey Güzellik Yarışması’nda 1. olan Rüveyda Öksüz, 28 Eylül’de Endonezya’nın başkenti Cakarta’da ülkemizi dünya çapında temsil etmeye hazırlanıyor. Güzeller hamarat olmaz düşüncesinin aksine Rüveyda, elleriyle hamur açarak tescilli güzelliğinin yanı sıra ne kadar da hamarat olduğunu gözler önüne serdi.n dönemlerde yapılan kaliteli işlerle önemi daha da artan Miss Turkey Güzellik Yarışması’nda 1. olan Rüveyda Öksüz, 28 Eylül’de Endonezya’nın başkenti Cakarta’da ülkemizi dünya çapında temsil etmeye hazırlanıyor. En son 2002  Miss World’de 1. olarak ülkemizi en iyi şekilde temsil eden Azra Akın’ın ardından bu defa aynı gururun Rüveyda Öksüz tarafından yaşatılması bekleniyor.Rüveyda Öksüz’ün Miss World’de derece alabilmesi için sadece jüri üyelerinin fikri değil, sizin de desteğiniz çok büyük önem taşımakta.

‘Sosyal Medya’da alınan destek’ kuralıyla siz de ülkemizin bu gururu yaşamasına siz de destek olabilirsiniz. Yapmanız gereken ise çok basit;

Facebook profilinizden facebook.com/MissWorldTurkey sayfasını beğenmeniz yeterli olacak.

Eklenme : 02.09.2013 Gösterim : 2244

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !