Türk Telekom’dan hisse satışı mı yapacak?

Türk Telekom, yüzde 55’lik hissesini devralmak için 3 bankanın Rekabet Kurumu’na başvuruda bulunmasıyla ilgili KAP’a bir açıklama yaptı.

Akbank, Garanti Bankası ve İş Bankası’nın, Türk Telekom’a ait yüzde 55’lik Ojer hisseslerini devralmak için Rekabet Kurumu’na başvuruda bulunduğu basına yansımıştı.

Konuyla iligli açıklama, Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde devralma işlemleri hakkında görüş bildirim sayfasında yer almıştı.

Bankaların Türk Telekom hisselerini kuracakları bir ortak girişim şirketi (SPV) aracılığıyla devralacağı da gelen bilgiler arasındaydı.

Türk Telekom’dan KAP’a yapılan açıklamada ise bankaların şirketin yüzde 55’ini devralmak için yaptıkları başvuru için kendilerine bir bilgi gelmediği belirtildi. Şirketten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 05.07.2018 tarihinde, Rekabet Kurumu’nun web sitesinde Ojer Telekomünikasyon A.Ş.’nin şirketimiz Türk Telekomünikasyon A.Ş.’deki %55 oranındaki paylarının işlem özelinde kurulacak bir ortak girişim şirketi (SPV) aracılığıyla devralınması işlemi için Rekabet Kurumu’na başvurulduğuna dair bir duyuru yayınlanmıştır.

Söz konusu duyuru ile ilgili Şirketimiz Türk Telekomünikasyon A.Ş.’ye herhangi bir bildirim yapılmamıştır. Bu konuda Şirketimize bir bildirim yapılması durumunda ilgili mevzuat kapsamında kamuoyu ivedilikle bilgilendirilecektir. Şirketimiz, bu açıklamayı SPK’nın II-15.1 Özel Durumlar Tebliği’nin 9’uncu maddesi kapsamında ve ilgili mevzuat hükümleri kapsamında yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.