Papa’nın ziyareti turizmi etkiler mi ?

Genç Turizmciler Derneği, “Papa’nın Türkiye ziyareti kültürel turizm sektörüne can verecek” açıklamasında bulundu.
Genç Turizmciler Derneği (GTD), Katolik âleminin ruhani lideri Vatikan Devlet Başkanı Papa Fransuva’nın İstanbul’a gelişini
Türkiye turizmi açısından yorumladı. Papa Francesco’nun İstanbul’da özellikle tarihi mekanları gezmesinin Avrupalı turist sayısında önemli bir artışa neden olacağını açıklayan Genç Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bulut Bağcı, “Papa’nın gelişi sebebiyle ülkemize 900’e yakın basın mensubu geldi. Papa’nın temaslarının kalabalık bir basın ordusu tarafından adım adım takip edilip Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile olan görüşmesinin birçok ülkede canlı yayınlarda verilmesi, Türkiye’nin Hristiyan ülkelerdeki imajını da olumlu yönde etkiledi. Papa’nın Sultanahmet Camii ve Ayasofya Müzesi’ni ziyareti Türkiye turizmine özellikle ülkemizdeki kültürel turizme büyük katkı sağlayacak. Papa’nın ziyareti sonrasında özellikle Avrupa ülkelerinden gelecek talepleri bekliyoruz. Bu yıl kültürel turizmde bir artış yaşamamız mümkün” dedi.
Papa’nın ziyareti sonrasında sektörün de beklenti içinde olduğunu ifade eden Bağcı, “Genç Turizmciler Derneği olarak bizler de üzerimize düşen görevi yaparak ülkemizin kültür turizminin tanınmasında hükümetimize bu alandaki çalışmalarında desteğimizi her zaman vereceğiz. 2015 yılı Mart ayında düzenleyeceğimiz ’World Tourism Forum’ ile dünyanın birçok yerinden konuğu ülkemizde ağırlayacağız” ifadelerini kullandı.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.