İftarda Şenlik Var Tiyatrosu Oyunu İzmir, 21 Temmuz 2014

İftarda Şenlik Var!
21 Temmuz 2014 21:45
Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu, İzmir

ftarda Şenlik Var, 21 Temmuz’da Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Sahnesi’nde İzmir seyircisiyle buluşuyor.

Ahmet Çevik Tiyatrosu oyuncuları Ramazan Akşamlarını renklendirecek bir program ile bizlerle. Yeditepe Organizasyonuyla gerçekleşecek “İftarda Şenlik Var!” programı izleyicilerine unutulmayacak bir akşam sunacak.

İftarda şenlik var isimli oyunumuz Aras Deniz Sipahi’nin canlı piyano performansıyla ve Ahmet Çevik, Ortans Kıvanç, Şehnaz Dilan, Esin Gündoğdu, Ender Gülçiçek ve Sümer Tilmaç’ın maniler eşliğinde seyirciyi selamlamasıyla başlıyor. Hemen arkasından Sümer Tilmaç ve Ahmet Çevik’in davullar eşliğinde mani atışmasına Şehnaz Dilan’ın kantosu renk katıyor.

“Sizlere özlem duyduğunuz eski ramazanları, Pişekar’ı, Kavuklu’yu, Arap Bacı’yı, kantoları ve tiyatro kumpanyalarını getireceğiz. Yeni nesile eski ramazanları tiyatro kumpanyalarını izletip, günümüzde birçok şeyin nasıl yozlaştığını sunacağız. Örneğin eskiden aile mahremiyeti, dest-i izdivacın bir anlamı, bir saygınlığı vardı. Sokakta kavga eden karı kocalar, evlerden yükselen aile tartışmaları yoktu. Günümüzde yapılan TV programlarında insanlara her şey normal gibi gösterilmeye başlandı. Hatta insanlar çıkıp TV programlarından aile mahremiyetini bağıra bağıra tüm dünyaya anlatmaya başladı.Kısacası oyunumuzda, özlemlerimiz sadece eski ramazanlar olmadığını, Türk kültürünün önemini ve saygınlığını ve nasıl sahip çıkmamız gerektiğini eğlenceli bir dille anlatmaya çalışacağız.”

Bilet fiyatlarını buradan takip edebilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.