5-19 Temmuz 2014 5. Ramazan’da Caz Festivali

Dünyanın ilk ve tek Ramazan’da Caz festivali 5. kez başlıyor!

Ramazanda Caz, bu yıl yine dünyaca ünlü yerli ve yabancı sanatçıları ağırlayacak. Festival 5- 19 Temmuz tarihleri arasında Zorlu Center PSM’de ve müzikseverlere kapılarını ilk defa açacak olan Fransa Sarayı’nda gerçekleşecek.

5. Ramazan’da Caz
05 Temmuz – 19 Temmuz
İstanbul

Ramazanda Caz, müzik dünyamıza yeni bir soluk getiren Karsu’nun 5 Temmuz akşamı Zorlu Center PSM’de vereceği konser ile başlayacak. Festivalin tek açık hava etkinliği, 12 Temmuz Cumartesi akşamı kapılarını ilk defa müzikseverlere açacak olan Fransa Sarayı’nın bahçesinde, Pierre Blanchard Gypsy Jazz Quintet konseri ile gerçekleşecek. Fransa Başkonsolosluğu ortaklığıyla hayata geçirilen etkinliktePierre Blanchard (keman), Samson Schmitt (gitar), Philippe “Doudou” Cuillerier (gitar ve vokal),Ludovic Beier (akordeon) ve Antonio Licusati (kontrabas) çalacak. Dileyenler için iftar saatinde ücretli açık büfe servisi olacak. Kapılar 20.00’da açılacak, konser 21.30’da başlayacaktır.

Festival bu sene cazın iki büyük ismini birden ağırlıyor. Zorlu Center PSM; 15 Temmuz akşamı, klasik Küba ezgilerini cazla yorumlayan Omar Sosa Quarteto Afrocubano’ya evsahipliği yapacak. 17 Temmuz akşamı ise, efsanevi davulcu Omar Hakim’in ve Grammy ödüllü Rachel Z’in kurduğu The Trio of Ozyine Zorlu Center PSM’de konser verecek.Ramazanda Caz; 19 Temmuz Cumartesi akşamı Norveç cazının usta isimleri Hakon Kornstad(saksafon), Ingebrigt Haker Flaten (kontrabas) ve Jon Christensen’den (davul) oluşan trionun konseri ile festival kapanışını Zorlu Center PSM’de yapacak. 

Bilet fiyatları için burayı tıklayınız..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.