2013 EUROVISIONDA TÜRKİYE NEDEN YOK!

Son Dakika!Türkiye 2013te Malmö’de yapılacak eurovision yarışmasına katılmayacağını bildirdi.. Sebep ne? Neden katılmıyor? Kim ne dedi? yorumlar…

Gelişmeler Az Sonra!

TRT bu yıl Eurovision şarkı yarışmasına katılmama kararı aldı.Karar, yarışmanın haksızlıklarına karşı çıkmak gerekçesiyle verildi.TRT Genel Müdürlüğü konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, “TRT’nin Avrupa Yayın Birliği üyeliği çerçevesinde iştirak ettiği Eurovision Şarkı Yarışmasına katılım kararı her yayıncı kurumun kendi inisiyatifindedir. Bu kapsamda Kurumumuz, 2013 yılında İsveç’de düzenlenecek 58. Eurovision Şarkı Yarışması’na katılmama kararı almıştır” denildi.Kararın alınmasında yarışma ile ilgili kurallarda yapılan değişikliklerin ve haksızlıkların etkili olduğu vurgulandı.Öyle ki 2010 yılına kadar birinciyi tamamen izleyici oyları belirliyordu.
2011 yılında yapılan değişiklikle izleyici oylarının etkisi yarıya indirildi.Birincinin belirlenmesinde jürinin oyları da %50’ye çıkarıldı.Bu kararın alınmasında EBU’nun ayrıcalıklı üyesi olan Almanya, Fransa, İngiltere, İspanya ve İtalya’nın son yıllarda elde ettiği başarısız sonuçların etkili olduğu belirtildi.

(kaynak: Turkiye Gazetesi)

 

2013 EUROVISIONDA TÜRKİYE NEDEN YOK!” için 5 yorum

 1. aslı Yanıtla

  severek izlediğim ve yılda bir kez gerçekleşen bir yarışmaya katılmayacağız çok sebebi olabilir ama bana kalırsa yollayacak doğru düzgün sanatçı bulamadılar. ya da ekonomik durum düşünüldü.

  • jasmin Yanıtla

   Aslında belki de iyi oldu, her sene benzer puanlamalardan sıkılmıştık..uyarı niteliğinde belki de

 2. kemal Yanıtla

  arkadaşlar türkiyenin eurovision 2013’e katılması için bir program oluşturalım

 3. rasim özkan Yanıtla

  Torpille sarki sözleri okuyan birisini secme aliskanligi ülkemizde tam bir hastaliktir.Sonra da puan alamayinca organizasyon suclaniyor.Yurt disindaki Türkler olmasaydi Türkiye hicbir yarismada derece alamazdi bu gercegi TRT önce oturup bir düsünsün neden böyle oluyor diye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.