Sözleşmeli Öğretmene Kadro Müjdesi

images90

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Sözleşmeli Öğretmenlerin Kadroya Alınmasına İlişkin Düzenlemeyi Kasım Ayına Kadar Yetiştirmeyi Planladıklarını Açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınmasına ilişkin düzenlemeyi Kasım ayına kadar yetiştirmeyi planladıklarını açıkladı. Bakan Çubukçu, söz konusu düzenlemenin sözleşmeli öğretmenlerin daha önce yaptıkları hizmetleri de gözetecek adil bir düzenleme olacağını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile makamında görüştü. Görüşmenin ardından açıklamada bulunan Çubukçu, sözleşmeli öğretmenler ile kadrolu öğretmenler arasındaki yapılanma farkının çalışma barışını bozduğunu, ayrıca sözleşmeli öğretmenin kendini kötü hissettiğini belirterek sözleşmeli öğretmenin aidiyet duygusunun tam anlamıyla gelişemediğini ifade etti. Bakan Çubukçu, “Dolayısıyla sözleşmeli öğretmenlerimizin kadroya geçirilmesine yönelik çalışmamızı sürdürüyoruz. Ben olumlu anlamda sonuçlanacağına, yasal hazırlıkların kısa zamanda Meclis’e sevk edileceğine inanıyorum. Ama bundan sonra tutum olarak da herhangi bir şekilde sözleşmeli öğretmen talebinde bulunmayacağız. Bütün öğretmenlerimizi kadrolu olarak istihdam edeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.