Sesli komuta

seslirobot

Beynimiz uyanıkken 8Hz – 30Hz, derin uykuda 0.5Hz – 4Hz, hafif uyku’da ise ayıptır söylemesi 4Hz – 8Hz frekansları arasında çalışıyormuş, ki bence en makbulü halk arasında alacakaranlık hali denilen bu aralık.

Normal bir insan kulağının duyabildiği en düşük ses 16 Hz fakat kulak duymasa bile bu sesler beyinden kaçmıyor ve sevgili beynimiz hangi aralıkta sese maruz kalırsa o frekansın moduna geçmeye zorlanıp uyuyor, beyin fırtınası yapıyor, durup sakinleşiyor vs. Bu mantıktan yola çıkarak basit bir program sayesinde istediğimiz zaman uyumaya, istediği zaman ders çalışmaya zorlayarak hack’leyebiliriz kendimizi. Denemek lazım.

Peki aynı mantıkla başkaları bizi ya da biz başkalarını bir şeyler yapmaya zorlayabilir miyiz? Bazı uyanık firmalar bunu yapıyor. Mesela müzik marketlerde çalan müziklere düşük frekanslı sesli komutlar ekleyip içerdeki insanları istedikleri ürünlere yönlendiriyorlar. Tabi bu bir çeşit nöropazarlama yöntemi olduğu için birçok ülkede olduğu gibi bizde de yasaklanacakmış.

Ses frekansları ile uydudan insanları kontrol etmek imkansızmış fakat daha yakın mesafeden bir insanı robot haline getirebiliyormuşuz. Uzaktan zihinleri kontrol edilmiş insanların listesi epey kabarık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.