PKK’nın Almanya Elebaşısına Hapis

imageTerör Örgütü PKK’nın Almanya Eski Elebaşısına Hapis Cezası. Hüseyin A. Adlı, 48 Yaşındaki Eski Elebaşı, Duesseldorf Eyalet Yüksek Mahkemesi Tarafından 3 Yıl 9 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı.

Terör örgütü PKK’nın Almanya eski elebaşısına hapis cezası. Hüseyin A. adlı, 48 yaşındaki eski elebaşı, Duesseldorf Eyalet Yüksek Mahkemesi tarafından 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Mahkeme, “Çolak” kod adlı Hüseyin A.’yı PKK’nın sözde bölge temsilciliğini yapmak, kriminal olaylara karışmak, suç örgütüne üye olmak ve yönetmekten suçlu buldu. PKK’nın sözde Almanya sorumlusu A.’nın, bu ülkede örgüte eleman ve para topladığı ve kitle gösterilerini organize ettiği belirtildi. Sanık A.’nın örgüt üyelerini SMS ile organize ettiği kaydedildi. Hüseyin A., PKK gösterilerini “düğün”, polisleri “amca” parayı da “koyun” olarak kodlamış. Hüseyin A.’nın PKK’nın Brüksel yöneticileriyle bağlantısının olduğu ortaya çıktı.

Hüseyin A.’nın Ağustos 2007’de örgüt üyelerinden birinin 21 yaşındaki karısını kürtaj olmaya zorladığı da gelen bilgiler arasında. Kadının doğum yapması engelleyen A., ayrıca söz konusu kadının kocasını da ceza olarak Kuzey Irak’a PKK kampına gönderdiği iddia edildi.

2003 yılında Almanya’ya iltica başvurusunda bulunan sanığın Detmold kasabasında ikamet etiği ve sosyal yardımla geçindiği ortaya çıktı.

Türkiye’de 1982 yılında terör örgütü üyeliğinden yakalanan A., yaklaşık 20 yıl burada hapiste kalmış. Hüseyin A., 21 temmuz 2008’de Detmold’daki evinde yakalanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.