MEB Liselerdeki Boş Kontenjanlara Ek Yerleştirmeler ne zaman/nasıl yapılacak?

meb-2012-2013-yili-calisma-takvimini2 ekim 2013 Liselerdeki Boş Kontenjanlara Ek Yerleştirmeler ne zaman nasıl olacak, 3 ekim lisedeki boş kontenjan ek yerleştirmeler nasıl olacak, 4 ekim 2013 lise ek yerleştirme sonuçları..

MEB, SBS sınavlarıyla bir okula yerleşemeyen öğrenci ve velilerine ek yerleştirme müjdesi verdi. SBS ile biryere yerleşemeyen veya puanı düşük olmasına rağmen düşük puanlı bir okula yerleşen  öğrencilere yeni bir ek yerleştirme hakkı  daha verildi. SBS ek yerleştirme işlemleri MEB ve E Okul’dan takip edilecek.

Liselerde boş kalan kontenjanlara son kez ek yerleştirme yapılacak.Milli Eğitim Bakanlığı, sınavla öğrenci alan liselerde boş kalan kontenjanlar için son kez ek yerleştirme yapacak. Milli Eğitim Bakanlığı, sınavla öğrenci alan liselerdeki boş kalan kontenjanlar için son kez ek yerleştirme yapacak.Sınavla öğrenci alan liselerdeki boş kalan kontenjanlar için Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın talimatıyla son kez ek yerleştirme yapılacak.AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Milli Eğitim Bakanı Avcı, Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi ile öğrenci alan ortaöğretim kurumlarında boş kalan kontenjanlara son defa olmak üzere, ek yerleştirme yapılması talimatı verdi.Bakanlık, bu okullara Eylül ayı içinde öğrencilerden yeni tercih alarak ek yerleştirme yapmıştı. Son kez yapılacak ek yerleştirme için ise yeniden başvuru alınmayacak.Yedek liste üzerinden öğrencilerin okullara yerleştirme işlemleri gerçekleştirilecek.Liselerdeki nakil işlemlerinin sonuçlanmasının ardından boş kalan kontenjanlar belirlenecek. Buna göre yapılacak ek yerleştirmenin 4 Ekim Cuma günü sonuçlandırılması planlanıyor. Bakanlığın konuya ilişkin detaylı açıklamayı yarın yapması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.