Hatay’ın Erzin İlçesi Meslek Yüksek Okulu’na Kavuştu

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (Mkü) Tarafından Yüksek Okulu Olmayan Tek İlçe Olan Erzin‘e de Meslek Yüksek Okulu Açıldı. Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerefettin Canda, Erzin Meslek Yüksekokulu’na 2009-2010 Eğitim Öğretim Yılından İtibaren Öğrenci Alınacağını Belirtti.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) tarafından yüksek okulu olmayan tek ilçe olan Erzin‘e de Meslek Yüksek Okulu açıldı. Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerefettin Canda, Erzin Meslek Yüksekokulu’na 2009-2010 eğitim öğretim yılından itibaren öğrenci alınacağını belirtti.

Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerefettin Canda, MKÜ senatosunun 31 Aralık 2008 tarihinde yaptığı toplantıda alınan kararın YÖK Genel Kurulu tarafından 21 Mayıs 2009’da onaylanması ile Erzin‘e de Meslek Yüksek Okulu açıldığını belirtti.

Erzin Meslek Yüksek Okulu’nda gerek üniversitenin misyonu, gerekse ilçe ve bölgenin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda 3 bölüm ve bu bölümlere ait 3 program açıldığını açıklayan Canda, “Erzin Meslek Yüksek Okulu Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü’nde Metalürji programına 40, Elektronik ve Otomasyon Bölümü’nde Elektronik Teknolojisi programına 40, Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü’nde Turunçgil Tarımı ve İşleme Teknolojisi programına 20 adet olmak üzere toplam 100 öğrenci kontenjanı tahsis edilmiştir” dedi.

Kurulan bölümler arasında yer alan Turunçgil Tarımı ve İşleme Teknolojisi programının Türkiye’de ilk kez Erzin Meslek Yüksek Okulu’nda yer aldığına dikkat çeken Canda, adı geçen programların açılmasına Erzin Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı başta olmak üzere, yerel sivil toplum örgütleri ve üniversitenin yetkili kurumları ile yapılan görüşme sonucunda karar verildiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.