Fenerbahçe Şampiyon

Fenerbahçe Kulübü, Brezilyalı oyunculara ödediği rakamlarla Türkiye – Brezilya ticari ilişkilerinde dev bir ithalatçı şirket kimliğine büründü. Fenerbahçe 40 milyon dolarla birçok şirketi geride bıraktı.

Milliyet’in haberine göre, Fenerbahçe Kulübü, son olarak Corinthians Kulübü’nden 17 milyon dolar ödeyerek transfer ettiği Dos Santos ve Cristian’ın transferleri sonrası Türkiye – Brezilya ticari ilişkilerinde dev bir ithalatçı şirket konumuna geldi.

Brezilya basını, sarı-lacivertli kulübün sadece 2009 yılında Brezilyalılara ödenmek üzere kasasından çıkacak paranın 40 milyon dolara yaklaştığını yazdı. Fenerbahçe’nin, 8 Brezilyalı futbolcuya 2009-10 yılları için “maaş olarak” Brezilya bankalarına yatıracağı rakamın ise 20 milyon dolar civarında olduğu ileri sürüldü.

Türkiye, Brezilya’dan 2008 yılında yaklaşık 1 milyar 430 milyon dolarlık mal ithal ederken, bunun karşılığında 318 milyon dolarlık ihracat yapmıştı. Fenerbahçe Kulübü ise 40 milyon dolarlık ithalatı ile birçok şirketi geride bırakmış durumda gözüküyor.

Corinthians Kulübü’ne 17 milyon dolar vererek Dos Santos ile Cristian’ı alan Fenerbahçe, Deivid için de 3 milyon dolar ödedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.