Kategoriler
Başlıklar Eğitim

Aralık 2013 Kredi Yurtlar Kurumu(KYK) Burs ve Kredi Sonuçları Öğren-Sorgula!

2013-2014 Öğretim yılı için ÖSYS sınavlarının sonuncusu da olan LYS de geride kaldı ve öğrenciler tercih işlemlerini tamamlamasıyla ve bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanmalarıyla birlikte KYK başvuruları da yeni öğrenciler için başlayacak.

2013 kyk burs başvuru ve sonuçları kyk.gov.tr Aralık ayının ilk haftasında açıklanacaktır. Aralık ayında açıklanan sonuçlara göre öğrenim kredisi ya da bursa alma hakkı kazanan öğrencilere ilk ödemeleri 7 Ocak 2014 tarihinde yapılacaktır.

KYK KREDİ ve BURS  SONUÇLARI için TIKLAYINIZ..

Üniversite kayıtlarının başlamasının ardından gençler kazandıkları yüksek öğretim programlarına kayıtlarını yaptırmaya başladılar. Kayıt yaptırıp üniversiteli olan çiçeği burnunda üniversiteliler ise şimdi yeni hayat şartlarına uyum sağlamaya çalışıyor. Herhangi bir kurumdan burs talebinde bulunan öğrenciler, burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda merak içinde. Peki Kredi ve Yurtlar Kurumu burs sonuçlarını ne zaman açıklayacak? KYK Burs Sonuçları ÖSYM tarafından herhangi biryüksek öğretim programına kaydolan adaylardan öğrenim kredisi ya da burs başvurusunda bulunanlar için sonuçlar kasım ayı sonu ya da aralık ayının ilk haftasında açıklanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.