Kategoriler
Eğitim

20,21 Ocak 2014 Öğretmenlerin Eş ve Özür Durumu yer değiştirme, atama sonuçları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenler için il içi ve iller arası sağlık ve eş durumundan yer değiştirmeler için başvuruları 2-8 Ocak 2014 tarihleri arasında kabul edecektir.

MEB’den yapılan açıklamaya göre, öğretmenlerin il içi ve iller arasında sağlık ve eş durumu özrü ile genel ve özel hayatı olumsuz etkileyen nedenlere bağlı yer değişiklikleri “Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği” hükümleri çerçevesinde yapılacak.Alanlar itibarıyla atama yapılacak norm kadro açığı bulunan bütün okullar, Bakanlığın http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilerek öğretmenlerin tercihlerine açılacak ve yer değiştirmeler bilgisayar ortamında hizmet puanı üstünlüğü esasına göre yapılacak.

Yer Değiştirmeler ve Tebligat

Yer değiştirmeler, öğretmenlerin tercihleri dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır. Sonuçlar, http://ikgm.meb.gov.tr adresinde yayımlanacaktır. Yer değiştirmesi yapılan öğretmenlerin tebligat, ayrılma ve başlama işlemleri Yer Değiştirme Takvimi’nde belirtilen süreler içinde tamamlanacaktır.

YER DEĞİŞTİRME TAKVİMİ

I. AŞAMA
Başvuruların kabul edilmesi ve onay süreci 02-08 Ocak 2014

II. AŞAMA
Tercihlerin yapılması ve onay süreci 13-17 Ocak 2014

Atamalar 20-21 Ocak 2014
Tebligat ve ilişik kesme işlemleri 27 Ocak- 07 Şubat 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.