10-11 Eylül 40 bin öğretmen atama kılavuzu, kadro kontenjanları

 

40 bin öğretmen ataması branş dağılımı, MEB’de Öğretmen Atama Kılavuzu ve Kontenjanlar, 40 bin öğretmen ataması taban puanlar, 40 bin öğretmen ataması sonucu oluşan minimum puanlar, 40 bin öğretmen ataması kontenjanları, 40 bin öğretmen ataması 204, 40 bin öğretmen ataması kılavuzu, 40 bin öğretmen ataması sonuçları, 40 bin öğretmen ataması branşlar..

Öğretmen adaylarının merakla beklediği atama kararıyla ilgili önemli haber geldi.Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 40 bin öğretmen atamasına ilişkin kadro kontenjanlarının bu gece ilan edileceğini açıkladı.Öğretmen atamasına ilişkin kadro kontenjanları bu gece MEB’in resmi internet sitesi “www.meb.gov.tr”den duyurulacak.

HAZIRLIK ÖDENEKLERİ 16 EYLÜL’DEN SONRA

Öğretmenlere, öğretim yılına hazırlık ödeneği, 16 Eylül itibarıyla verilecek.Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı imzasıyla illere gönderilen yazıda, Devlet Memurları Kanunu’na göre, öğretmenlere her eylül ayı içinde Bakanlar Kurulunca belirlenecek miktarda, öğretim yılına hazırlık ödeneği verildiği anımsatıldı. Yazıda, “Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2014 ve 2015 Yıllarını Kapsayan 2. Dönem Toplu Sözleşmesi”nde öğretim yılına hazırlık ödeneğinin 2014 yılı için 850 TL olarak belirlendiği bildirildi.

Öğretmen atamasına ilişkin kadro kontenjanları bu gece MEB’in resmi internet sitesi “www.meb.gov.tr”den duyurulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.