Siyaset ve Ona Yüklediklerimiz

Siyaset  “devlet yönetimi” manasına gelen bir kelime. kelimenin ikamesi yunancadan gelmiş “politika” kelimesi. en eski yazılı kayıtlara bakılırsa m.ö. 350 li yıllara dayanır ve Hindistan yunanistan gibi ülkelerde bunun üzerine …

Ben Böyle Lideri Alkışlarım Kardeşim, Krize Rus Yöntemiyle Kökten Çözüm

Putin fabrikatörleri hizaya çekince…

İşçilerine maaş ödemeyen, aralarında ülkenin en zengin isminin de bulunduğu işadamlarını çevresine toplayan Putin, cebinden çıkardığı anlaşma metnini zorla imzalattı.

Rusya’da Başbakan Vladimir Putin, ekonomik krizle mücadele için teşvik programı yerine daha etkili bir yöntem tercih etti.

Putin, dün St. Petersburg yakınlarındaki 22 bin nüfuslu Pikalova kasabasına gitti, krizi gerekçe gösterip işçilerine maaş ödemeyen fabrika patronlarını hizaya çekti. Putin, patronlara “Ya paralarını ödersiniz ya da fabrikalarınızı millileştiririm” dedi.

Ruslar, Başbakan Putin’i televizyonlarda dün oldukça sinirli bir halde gördüler. Birçok işadamıyla aynı masaya spor kıyafetle oturan Putin, “Sizin bencilliğiniz ve cimriliğiniz beni buralara kadar getirdi” diyerek çevresindekileri azarladı.