Kayıp uçaktan kötü haber geldi

Endonezya’nın Surabaya Adası’ndan Singapur’a giderken kaybolan AirAsia uçağının arandığı bölgede, uçağa ait olabilecek enkaza ve 6 cansız bedene ulaşıldı.
Endonezya Hava Yollarına ait yolcu uçağı Singapur’a giderken kötü hava şartları nedeniyle kuleden yüksek uçuş izni isteyen uçakla daha sonra irtibat kesilmişti. AirAsia uçağını arama çalışmalarının üçüncü gününde 6 cansız bedenine ulaşıldığı açıklandı. Aynı bölgede yapılan aramalarda uçağa ait olduğu düşünülen acil durum kaydırağı, uçak kapısı ve can kurtaran yeleğine benzeyen bir nesnenin de görüldüğü ifade edildi.
Endonezyalı Milli Arama Kurtarma Ekibi Başkanı Yusuf Latif, Endonezyalı yetkililerin ülkenin Pangkalan Bun bölgesinden yaklaşık 170 kilometre açıklarında beyaz, kırmızı ve siyah bazı nesnelere gördüklerini bildirdi. Latif, bu nesnelerin uçağın bulunması yönünde oldukça önemli olduğunu kaydederek, soruşturma tamamlanana kadar herhangi bir detayın verilemeyeceğini bildirdi. Arama kurtarma çalışmaları kapsamında en az bir helikopterin denizin yüzeyinde tespit edilen nesnelerin toplanması için bölgeye sevk edildiği kaydedildi.
Endonezya’nın Surabaya Adası’ndan Singapur’a giden yolcu uçağında 162 kişi bulunuyordu.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.