Haydar Aliyev törenle anıldı

Azerbaycan’ın eski cumhurbaşkanı Haydar Aliyev, vefatının 11. yıl dönümünde anıldı.
Azerbaycan’ın umumi lideri Haydar Aliyev’in vefatının 11. yıldönümü nedeniyle Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Haydar Aliyev’in Fahri Hiyaban’da bulunan mezarını ziyaret ederek çelenk bıraktı. Anma törenine Cumhurbaşkanı Aliyev’e eşi Mihriban Aliyeva’in yanı sıra bakanlar, milletvekilleri, Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Alper Coşkun, önde gelen siyasetçiler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Birçok Azeri de Aliyev’in uzun kuyruklar oluşturarak Aliyev’in mezarını ziyaret etti ve mezara çiçek bırakarak dua etti.
Anma törenine katılan Bakü’de yaşayan Reşat Guluzade açıklamasında, “Azerbaycan gençliğine büyük destek vermiş Umum millî lider Haydar Aliyev’i anıyoruz ve teşekkür ediyoruz. Her bir gencimizin Haydar Aliyev’i anmasının ve saygı duymasının borcu olduğunu düşünüyorum” dedi. İlgar Dadaşov ise, ”Haydar Aliyev’in Azerbaycan için yaptıklarının mukabilinde Azerbaycan halkı manevi borcunu yerine yetirerek onun kabrini ziyaret ediyor. Allah ona rahmet etisin ve Azerbaycan halkı için yaptıkları her bir insanın kalbinde çok değerli yere sahip” ifadelerini kullandı.
Vatandaşların kabri rahat bir şekilde ziyaret etmeleri için başkent Bakü’de Fahri Hiyban’a çıkan bütün yollar polis tarafından kapatılarak güvenli bölge oluşturuldu.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.