CHP’de deprem

Almanya’da CHP’nin Hessen, Rheinland Pfalz ve Saarland Birliği Gençlik Kolları yönetiminde bir kişi dışında herkes parti yönetiminden istifa etti.
Gençlik kollarından istifa eden gençler, verdikleri ortak dilekçede, “Bazı yöneticilerin demokrasi ve parti ilkeleriyle uyuşmayan tavırları, tüzükle bağdaşmayan hareketleri, emek ve adalet anlayışından uzak, saygı sınırlarını aşan bazı davranışları ve son olarak şahit olunan gençlik kollarına bölgede ve Avrupa’da uygulanan baskı ve yıpratma politikasını tasvip etmediğimiz için, 18 Mayıs 2014 tarihli Genel Kurul’da seçildiğimiz CHP Hessen, Rheinland Pfalz ve Saarland Birliği Gençlik Kolları yönetim kurulu üyeliğinden istifa ediyoruz” dedi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Birlik Başkanı Dr. Seyhan Hasırcı, sorun yaşayan birlik üyelerinin kendisine müracaat edebileceklerini belirterek, “Aşağılandığını ve baskı gördüğünü iddia eden kişi, bana müracaat ederse her türlü disiplin soruşturmasını başlatacağıma söz veriyorum. Ancak bu kişiler partiye kendileri zarar veriyorlarsa disiplin kuruluna sevk edilecektir. Yönetim olarak, derneğin tüzüğü doğrultusunda hareket etmek zorunda ve bilincindeyiz” dedi.
Eski Gençlik Kolları Başkanı Ecevit Mutlu ise, istifaların arkadaşlarının kendi takdiri olduğunu belirterek konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı. İstifaların ardından CHP Hessen, Rheinland Pfalz ve Saarland Birliği Gençlik Kolları yönetimi de tüzük gereği düşmüş oldu. CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız’ın da Avrupa’daki gençlik kolları örgütlenmeleri ile ilgili gelişmeleri yakından takip ettiği öğrenildi.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.