Nisan 2014 Astroloji-Aylık Burç Yorumları

resimler-Akrep_Burcu_591962137

AKREP BURCU

NİSAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Nisan ayında ilk etkili enerji, 5 Nisan tarihindeki Venüs Balık burcu geçişidir. Bu geçiş sizler için her zaman olumlu bir yansımadır. Tutkulu, istekli bir şekilde ilişkilere bakmaktan yanayız. Fakat diğer yandan romantizm, ılımlılık, şefkat ararız. Dış dünyayla alakalı olan duruma bakılır. Aşkta merkeze alınanlar, bağımlılıklar, davranış şekilleri gözden geçirilir. Tutkulu bir beraberlik varsa, bu beraberlikte sevgi paylaşımları yücelir. Sorunlar varsa üstü kapatılarak yol almaya çalışılır.

7 Nisan tarihinde Merkür Koç burcunda seyrine başlıyor. Bu seyir çalışma hayatıyla ilgili konularda kendimizi tutamamaya, fikirleri açıklamaktan çekinmemeye yol açabilir. Ancak burada iş şartlarına da bakmak gerekir. İş arayanlar için bu süreç girişim isteği doğurur.

15 Nisan Terazi burcunda oluşacak Ay tutulmasında duygularımız bizi fazlasıyla esir altına alabilir. Çalışma hayatınızla ilgili konularda agresif davranmaya yol açabilir. Buna son derece dikkat edilmelidir. Unutulmamalıdır ki bu tutulmalar dengeli hareket etmenin, iç dengelerinizi yerli yerine oturtmanın önemini vurgular. Çünkü bunun tersi durumunda vereceğimiz kararlar çok yanlış olabilir.

20 ve 23 Nisan tarihlerinde, karşıt burcunuz olan ilişkiler evinde Güneş ve Merkür geçişi vardır. Genel olarak Akrepler her durumu incelemek, sağlam bir şekilde anlamak, ifade etmek, güç ve kontrolü de yitirmeden kendilerine bakmak isterler. Belirsizlikler onların son derece canlarını sıkar. Bu yüzden de bu geçişte ilişkilerini ele alacaklardır. İlişkinin niteliği önem taşır. Partnerin güven uyandırması gerekmektedir.

Nisan ayında ikinci önemli vurgulayıcı ise, 29 Nisan’da Boğa burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasıdır. Bu tutulmada 1,5 yıllık sürece bakılmalı, partnerle olan ilişki gözden geçirilmeli, edinilen deneyimlerle resme bakılmalıdır. İlişkisi olmayanların da kriterlerini yerli yerine oturtmuş olması gerekir. İlişkisi sağlıklı bir şekilde ilerleyenler ise maddi ve manevi anlamda yeni kararlar almaya dönebilirler.

AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: 3 Nisan tarihinde olumlu bir enerjimiz var. Aşk hayatımızla ilgili konularda ılımlı düşüneceğiz. Kimseyi kırmak gücendirmek, sonra da uğraşmak niyetinde değiliz. Romantik sözlere, güzel niyetlere, sevgi dolu buluşmalara açığız. Ancak bir yandan da tabii ki dikkatliyiz, bize ait olanı sahipleniyoruz, tutkuluyuz. Hafta sonunda Venüs-Balık burcunda seyrine başladığında bizim için ilişki anlamında güzel, olumlu, güçlü ruhsal etkilere sahip aşklar gündeme gelecek.

7-13 Nisan haftası: Hafta sonunda çok olumlu bir enerjiniz var. Bu aşkı emrinize sunuyor, ruhsal anlamda besliyor, gönülleri birleştiriyor, huzur veriyor. Aşk karşımızda arz-ı endam ediyor, bize gülümsüyor. Olumlu bu enerjinin hepinize aşkı getirmesini, aşkla sarmaş dolaş olmanızı diliyorum şimdiden.

14-20 Nisan haftası: Bu hafta iş konularında çok önemli. Aşk ve ilişkilerde 18 ve 20 Nisan tarihlerinde hoş etkiler söz konusu. Hayatın daha ılımlı, sevimli yönlerini paylaşmaktan, güzelliklerini yaşamaktan hoşlanacağız. Sözgelimi müzik dinlemek, sevdiğimiz insanlarla sohbet etmek, güzel kokular, mumlar, fırsat buldukça sahilde yürümek gibi aktivitelere yönelmemiz, üzerimizdeki baskıyı biraz olsun hafifletebilir. Güneş bu hafta Boğa burcunda seyrine başlayacak. İkili ilişkilerde kendi değerlerini daha fazla önemseyen kişilerle karşılaşmamız mümkün. Ancak tutkulu, cinsel tarafı güçlü, huzur ve güvenliği önemseyen karşı cinse yönelebiliriz. İlişkimizde ise, birbirimizin değer yargılarına saygı göstermeyi bilmeliyiz.

21-27 Nisan haftası: İş hayatımızla ilgili meseleler üzerinde gerginlik, işimizi yapmakta isteksizlik ve çabucak parlamaya hazır gibiyiz. Özellikle beklenmeyen bir takım durumlar bizi epeyce meşgul edecek, düşündürecek. Yine dikkatli ve sağduyulu olmamız gerekecek. Kolay değil belki ama aceleci karar vermeyelim. Bizi en çok rahatsız eden mesele, insanları idare etmek zorunda kalışımız. Toplumsal ilişkilerdeki yanlışlık ve haksızlıklar üzerinde bir hayli duracağız. Bu anlamda bir mesleğimiz varsa, mücadelemiz bir hayli yüksek olacak. Hak aramak, haklının yanında olmak isteyeceğiz. İkili ilişkilere de bu bakış açısıyla yanaşacağız.

28-30 Nisan arası: Karşıt burcunuzda oluşacak Güneş Tutulması aslında geçtiğimiz yıldan beri etkili olan konuları, meseleleri yine önümüze getiriyor. İlişkilerde sorun yaratan, iki kişinin birbirinden farklı isteklerini, ortak bir noktada buluşturmamaları sonucu oluşan gerilimin işaretçisi. İşte bütün bunları artık mutlaka düzeltmek gerekiyor. İnatçı, taviz vermez, illa benim dediğim doğru tarzda davranan kişilerle anlaşmak çok zor. Bizim de ilişki meselelerinde yaşadığımız, tecrübe ettiğimiz dersleri, olayları unutmamamız lazım. Yoksa aynı sorunlar bizi yine gerginleştirir.

İŞ VE KARİYER

1-6 Nisan haftası: Haftanın başında çalışma hayatımızda hem güvence hem doğru bilgilenme hem de işimize yarayanı tercih etme yönünde etkiler mevcut. Bir anda yeni bir işe, aktiviteye adım atabiliriz. Serbest çalışmaya başlayabiliriz. İşimizde yeni bir gelişme sonucu biz de farklı bir görev üstlenebiliriz. Yaratıcı tarzda çalışmalara ağırlık verebiliriz. Bir teklifle karşılaşabiliriz. Ancak sistemli çalışmayı da bilmek gerekir. Hangi işi yapıyor olursak olalım, detayları gözden kaçırmayalım.

7-13 Nisan haftası: Çalışma hayatınızla ilgili meselelerde dikkatli olacağız. Hem zekice hareket ederek, işlerimizi düzene koymaktan yana davranacağız hem de bizim istediğimiz olsun isteyeceğiz. Tabii ki, dikkatli olmayı, sınırımızı bilerek konuşmayı, şartlara uygun şekilde durumları tartmayı da ihmal etmeyelim. Acele edeyim derken, çamlara devirmeyelim. Özellikle sağlığımıza da önem verelim. Gerginlik, benim dediğim dedik tarzında hareket edersek hem kendimizi yorarız hem de başkalarıyla aramızda problemlere neden oluruz.

14-20 Nisan haftası: İş hayatımızla ilgili konularda çok zorlayıcı bir haftaya adım atıyoruz. Hem fazlasıyla aktif hem de gerginlik nedeniyle kendimizi denetlememizin kolay olmadığı 19 Nisan tarihindeki Terazi burcundaki Tam Ay Tutulmasında iş değişikliğinde bulunabilir, artık sabrımızın sonuna geldiğimizi, kendi istediğimiz gibi hareket etmemiz gerektiğini düşüneceğiz. Bu Tutulma tüm burçları farklı alanlarda zorluyor. Bu nedenle çevremizdeki insanların da gerilimli tepkiler vermesi mümkündür. Sağlığımız çok önemli. Çünkü stres bir hayli yoğun olacaktır. Bu da bizim verimli çalışmamızın, doğru kararlar vermemizin önüne geçebilir.

21-27 Nisan haftası: İş konularında üç önemli görünüm etkisi altındayız. Bunların hepsi, bizim kendi içimizdeki dengeleri yerli yerine oturtamadığımız için, dış dünya, çalışma hayatımızla ilgili konularda da zorlanmamıza neden oluyor. Peki bizim yapmamız gereken nedir? İçimizdeki savaşı sonlandırmak lazım. Kararsızlıktan, her şeyi kafamıza takmaktan, sürekli düşünmekten, gereksiz zaman kayıplarından uzak durmak lazım. İşte bunlar bizi hem duygusal hem de fiziksel anlamda zorladığı gibi, verimli çalışmanın da önüne geçiyor.

28-30 Nisan arası: İş ortaklıkları açısından Boğa burcundaki Güneş tutulması tabii ki önemli. Aynen ilişki bölümünde söz ettiğim gibi, işlevini kaybetmiş ve kişiler arasında inatlaşmaya dönüşmüş, yarar getirmeyip zaman alan iş ilişkilerinin, parasal sorunların, hakkaniyet içinde olmayan ortaklıkların son bulması veya bunların artık bir düzene kavuşturulması gerektiğini gösteriyor. Bu durumdan çok fazla zarar gördük, artık dikkatli olmamız lazım. Yoksa Ekim 2014 yılında aynı problemler çekilmez hale gelir.

PARA

1-6 Nisan haftası: Maddi konularda hesabı bilmekte yarar var. Bazen dalgınlık sonucu yanlışlar yapabiliriz. Bu hafta mistik konularla uğraşanlar, güzelleştirme sektöründe çalışanlar, edebiyatla uğraşan yazarlar, el ile şifa veren kişiler açısından kazanç anlamında getiriler yüksek olacaktır.

7-13 Nisan haftası: Maddi konularda tabii ki dikkatli olmamızı gerektiren noktalar var. 8 Nisan tarihinde isteklerimizi mutlaka elde etmek ve mali açıdan arzularımıza uygun şekilde gelişmeler olsun diye düşüneceğiz. Fakat bize uymayan talepler, teklifler veya zoraki kabul ettirmeler oluşursa, bizim sabır gücümüz pek fazla olmadığından isyan edebiliriz. Bekle derler, ancak beklemeye pek gönlümüz yoktur. İş görüşmelerinde de aynı şekilde, biz miktarı söyleriz. Ancak karşı taraf hele bir deneyelim sizi der. Böyle durumlarda bir bakalım, duralım, düşünelim. Unutmayalım, Mars geri hareket dönemindeyiz. Ani kararlardan, tepkilerden uzak duralım.

14-20 Nisan haftası: İş sorunları, gerginlikler yaşanan bir haftaya girmemiz sebebiyle, mali konularda tabii ki dikkatli olmamız gerekiyor. Her şey biraz da iş hayatımıza, kazancımızla alakalı konulara bağlı gelişiyor. İşlerde durgunluk, piyasanın durumunun nazik oluşu bizim de bastığımız yere dikkat etmemizi gerektirecek.

21-27 Nisan haftası: Parasal konuları bir hayli kafamıza takıyoruz. Aslında bir çıkış yolu bulmak istiyoruz. Fakat ihtiyaçlar, zaruri giderlerin fazla oluşu zorlayabilir bizi. Bu hafta Merkür-Boğa burcunda ilerleyecek. Biz de, maddi konularda tasarrufa gideceğiz. Daha dikkatli hareket edeceğiz, hesap kitap yapacağız.

28-30 Nisan arası: Mali konularda ortaklaşa olan her türlü alışverişin, bağlantının mutlaka gözden geçirilmesi, konuşulması ve çözüme bağlanması gerekiyor.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 6-7-11-12-16-17-20-21-24-25
Zayıf Enerjili Günler: 1-2-9-10-22-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler: 24-25
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 18-19
Yeniay: 15-16-17-18
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay: 1-2-3-28-29-30
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.