Nisan 2014 Astroloji-Aylık Burç Yorumları

başak-burcu

BAŞAK BURCU

NİSAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Nisan ayında ilk etkili enerji, 5 Nisan tarihindeki Venüs Balık burcu geçişidir. Karşıt burcunuz olan ilişki evinde meydana gelecektir. Bu geçişlerde her zaman bir ılımlılık hali vardır. Sular sakince akar. Böylece biz de özellikle partnerin bize yönelişinde bir şefkat duygusunun hakim olduğunu görürüz. Böyle olduğu için de bu geçişler Başaklar için sakinleştirici ve şans getirici olmuştur.

7 Nisan tarihinde Merkür Koç burcunda seyrine başlıyor. Başaklar o muhasebeci zihinleriyle kazançlarını hesaplamaya başlar. Ancak burada çok iyi düşünülmesi gerekir. Bu enerji bir anda yanlış bir karar verdirebilir. Bazı belirsizlikler nedeniyle, çözüm bulmak amacıyla hızlı karar verebiliriz. Lütfen bu geçişte biraz ortam şartlarına bakın.

15 Nisan Terazi burcunda oluşacak Ay tutulmasıyla, bir yandan ortaklaşa kazanç ilişkilerini ele almamızı diğer yandan işimizden elde ettiğimiz gelir konusunda dengeli bir bütçe çerçevesinde hareket etmemizi gerektiriyor.

20 ve 23 Nisan tarihlerinde size huzur verici Boğa burcundaki Güneş ve Merkür geçişi etkili olacak. Güvende olduğumuzu hissedebiliriz. Kendimizi daha iyi hissetmek için bir takım kararlar alabiliriz. Riskten uzak şekilde konuşuruz. Bu dikey geçişin de huzurlu bir etki yaratabileceğini söyleyebilirim.

Nisan ayının öneminin ikinci vurgulayıcısı olan Boğa burcundaki Güneş tutulması burcunuzla uyumlu bir görünüm yapmaktadır. Son 1,5 yılda gelişmelere bakılmalı, özellikle çevresel ilişkilerde yakın irtibatta olunanlar, hayata bakış açısı gibi konular ele alınabilir.

AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: İlişkilerde karşılıklı olarak paylaşımın önemi büyük. Bu anlamda cinsel, fikirsel bir sorununuz varsa, bunu mutlaka bilinçli bir şekilde gözden geçirmeniz lazım. Sizin hedefiniz, bakış açınız ile partnerin bu ortak yaşama katkılarını ele almakta yarar var. Bu hafta disiplinli, güven ve saygı olgusunu merkez alarak konuşmanızda yarar var. Bazıları evlilik kararı verebilir. Bu yönde düşünen çiftlerin nerede oturacaklarını kararlaştırmak için iyice düşünmeleri gerekecek. Bir de zaman önemli. Hazırlıklar için bir süreye daha ihtiyacınız olabilir. Hafta sonunda Venüs güçlü olduğu Balık burcunda ilerleyecek. Bu ilişkilerde olumlu gelişmelerin işaretçisidir. Sorunlar iyi niyetle halledilir, çiftler birbirine sevgiyle yaklaşır. Evlenmek isteyenler için de olumlu bir zamandır.

7-13 Nisan haftası: Hafta sonunda ikili ilişkilerde romantizm esintileri, hoş buluşmalar, kutlamalar, birbirinizle yakından ilgilenme anlamında enerjiniz gayet olumlu. Güzel bir ortamda etkileyici sözlerle birbirinizin ruhunu okşayabilirsiniz. Bu bir evlilik teklifi bile olabilir. Evli çiftler açısından da hafta sonu gayet güzel gözüküyor.

14-20 Nisan haftası: Tüm burçlarda belirttiğim gibi bu hafta her birimiz için çok önemli enerjilere işaret. Ay tutulması finansal konularda etkili olacak. Onu mali konular bölümünde izah edeceğim. Bu hafta ilişki anlamında 18 Nisan tarihinde hoş paylaşımlar, problemlerin ortadan kalkması için her iki tarafın da ılımlı hareket etmesi mümkün. 20 ve 21 Nisan tarihlerinde hem sosyal çevre hem aşkta belli sınırlar, kurallar, aşkı fazla idealize ettiğiniz için uyumsuz ilişkiler yaşamanız mümkündür. Toplumsal olaylarda özellikle dikkatli olmalı, siyasi tartışmalardan, farklı görüşte olan kişilerle çatışmaktan uzak durmalısınız. İlişkilerde herkesin doğrusu kendine, bunu lütfen unutmayın.

21-27 Nisan haftası: Bu hafta 25, 26, 27 Nisan tarihleri olumlu yönde enerjilerimiz var. İletişimde bulunmak, güzelliklerden hoşlanmak, fanteziler, sevgi dolu ortam yaratmak yönünde gayet olumlu. Yazışmalar hayli etkili. Güzel sözler duymak hoşumuza gidecektir. Farklılık arıyoruz. Sıradan konuşmalar bizi pek tatmin etmeyecek. Biz de bunu dikkate alarak his dünyamızı dile getireceğiz. Partnerimizden de beklentimiz bu yönde olacak. Sanatsal, mistik konular, resim, fotoğraf, güzel kokular, kitaplar bir hayli ilgimizi çekecek. Merkür bu hafta Boğa burcunda ilerleyecek. Değerlerimiz, sahip olduğumuz güzellikler, güvence, konforlu yaşam, güzellikler de ilgi alanlarımız arasında yer alacak. Bunlar üzerinde düşünmeyi, hayatı bu açıdan da ele almayı seveceğiz.

28-30 Nisan arası: Bu hafta inandığımız tüm değerler, sahip olduğumuz tüm kıymetler, hayata bakış açımız, maddi ve manevi zenginliklerimiz, kazancımız, bereketimiz bizim için asla vazgeçemeyeceğimiz olgular. Güneş Tutulması bize bunları hatırlatıyor. Benliğimizle, duygularımızla kendimize sahip çıkıyoruz. Aşk, çocuklar, hedeflerimiz, sosyal hayatımız ancak hepsinden önemlisi iç huzurum diyerek dileklerde bulunacağız.

İŞ VE KARİYER

1-6 Nisan haftası: İş ortaklıklarında bazı noktaların tekrar konuşulmasında fayda var. Taraflar bir araya gelerek, gözden geçirmelerde bulunabilirler. Bunun için 3 Nisan tarihi uygundur. Çalışma hayatınızla ilgili konularda 5 Nisan tarihinde hem maddi hem de iş koşulları bakımında yeni kararlar almak, daha güçlü bir şekilde ilerlemek isteyebilirsiniz. İş kurmak isteyenler veya yeni iş düşünenler maddi konularda bir daha hesaplarını kontrol etmeliler.

7-13 Nisan haftası: Bu hafta sonunda iş ortaklığı yaptığımız veya başkalarına sunacağımız işlerle ilgili hayallerimiz, beklentilerimiz bir hayli fazla. Resim, müzik, mistik çalışmalar, estetik, kozmetik, insanları şifa veren alanlarda beğeni kazanabiliriz. Yaratıcı yönlerimiz, sezgilerimiz, çekiciliğimiz bize artı puan kazandırır.

14-20 Nisan haftası: İdeallerinizi iş anlamında gerçekleştirmek için öncelikle akılcı bir planlamaya ihtiyacınız olacak. Siz hangi alanda ve hangi yolda ilerlemekten yanasınız. Bir öyle bir böyle, bazen çabucak fikir değiştiren bir kişiyseniz, bu hafta işiniz zorlaşır. Hem ani kararlar vermemek gerekiyor hem de ne istediğimiz bilmek önem taşıyor. Çünkü yeni gelişmeler de zaten bu yönde sizi uyarıyor. Siz birileriyle ortaklaşa mı çalışacaksınız veyahut belli bir yerde maaşlı bir kişi olarak devam edeceksiniz. Ayrıca bu görünüm, ruhsal çalışmaların, yeteneklerin, el becerilerinin de işaretçisidir. Geleceği bilmek arzusu bir hayli yoğun olacaktır. Ancak tabii ki her Başakta bu böyle olacak diyemeyiz. Fakat mutlaka işiniz derinlemesine düşünmeye dayalıdır, farklıdır ve özeldir.

21-27 Nisan haftası: Merkür-Boğa burcunda seyrine başlıyor. Bu durumda bizim için rahatlık, konfor, güzel bir yaşam, gelecek, istikrarlı bir iş ve hayat kurma arzusu yoğun olacak. Bunlara sahip olmak adına kafamızın içinde hesaplar yapacağız. Mali yönde girişimlerimiz olabilir. Para kazanmak amaçlı etrafımızdaki kişilerle bağlantılarda bulunabiliriz.

28-30 Nisan arası: Güneş Tutulması ticari, mal, mülk, emlak, alış-satış, kazanç konularında işlere yönelmemizi ve becerilerimize göre hayatımızı garanti altına alacak işlere yönelmemizi sağlıyor. Güzel yaşamın, konforlu bir hayatın, huzur içinde olmanın ne kadar kıymetli olduğunun farkındayız.

PARA

1-6 Nisan haftası: Maddi konularda bu hafta hesaplarımızı bir gözden geçirelim. Atak davranmak isterken, evdeki hesabın çarşıya uyması gerekiyor. Kredi alımı, ortaklaşa işlerde, kazanç anlamındaki tüm konular üzerinde bir daha düşününüz. Hiç kimseye kefil olmayınız. Çok ani kararlar vermeye kalkışmayınız. Mutlaka enine boyuna hesaplamalarda bulunmak gerekiyor. 5 Nisan tarihi bu anlamda olumludur. Şöyle bir durumunuza bakarsınız. Eğer uygunsa mali konularda adım atarsınız.

7-13 Nisan haftası: Devam etmekte olan Mars geri hareketi gösteriyor ki, maddi konularda eskiye ait konular ve bunlar sizi bir hayli yoracağa benziyor. Karşı taraf bir hayli baskın ve haklı olduğunu iddia edebilir. Hırslı davranabilir. Anlaşmaya çalışmamız veya alttan almamız da bir çare olmayabilir. Sadece bunlar değil bireysel borçlarımız, kredi kartları, harcamalarımız gibi konularda da etkili olabilir. Nafaka davaları, miras meselelerinde de baskılar bir hayli yoğun.

14-20 Nisan haftası: 15 Nisan tarihinde gerçekleşecek Ay Tutulması, tüm burçlar için olduğu gibi sizin için bilhassa finansal konularda bir hayli önem taşıyor. Bir yandan ortaklaşa bölüşümde bulunduğunuz insanlarla maddi ilişkinizin zorlanması, borçlanma yönünde sıkıntı ve krizler yaşanması, diğer yandan elde ettiğimiz kazancımızı dengeli bir şekilde yerli yerine oturtulmasını gerektirecek durumlar söz konusu. Herkes kendi payına düşeni almak ister ve birbirinin hakkını gözetmeyebilir. İşinizden elde ettiğiniz gelir, hisse anlamında bölüşülen mallar, evlilik, iş veya bir nedenle kurulan finansal ilişkiler gibi geniş alanda zorlayıcı, dengelerin kolayca sarsılabileceği bir Ay Tutulması bu. Mars geri hareketini de hesaba katarsak dikkatli olmakta yarar var.
21-27 Nisan haftası: Haftaya baktığımızda hem maddi kazanç hem de bu anlamda kendimizi iyi hissetmek arzumuz yoğun. Kafamızın içinde çoğu zaman paranın sağladığı konfor ve rahatlık duygusu hakim olacak. Mars geri hareketi devam ettiği için, mali konularda tam olarak önümüzü görmekte zorlanıyoruz. Ancak ödemelerimiz veya ihtiyaçlarımız da bizi düşündürüyor. Harekete geçmek istiyoruz ancak beklemede kalmak sıkıyor.
28-30 Nisan arası: Tutumlu olacağız. Yatırım yatmayı, yeteneklerimize göre girişimlerde bulunarak para kazanmayı, huzur içinde yaşamayı düşüneceğiz. Ticari kazanç anlamında destekleyici enerjilerimiz mevcut.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 1-2-6-7-11-12-16-17-20-21-29-30
Zayıf Enerjili Günler: 4-5-18-19-24-25
Aşkta En Şanslı Günler: 20-21
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 14
Yeniay: 11-12-13
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay: 24-25-26
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.