Nisan 2014 Astroloji-Aylık Burç Yorumları

aslan-burcu

ASLAN BURCU

NİSAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Nisan ayında ilk etkili enerji, 5 Nisan tarihindeki Venüs Balık burcu geçişidir. Bu geçiş, ortaklaşa kazanç ilişkilerimizi ele almamızı gerektiriyor. Enerji ihtivasında rahatlık hali vardır, bunlar bırakılmalıdır. Yaşadığımız ilişkiler, destekler, bağlantılar dikkatle ele alınmalıdır. Gelirimiz, giderimiz ve yatırımlarımız piyasanın şartlarına göre değerlendirilmelidir.

7 Nisan tarihinde Merkür Koç burcunda seyrine başlıyor. Biz de istekli bir şekilde düşüncelerimizi, inancımızı, hayata bakış açımızı öne sürmekten hoşlanıyoruz. Farklı bakış açılarına tahammülsüzlük gösterebiliriz. Ancak Aslanlar son derece yüce gönüllüdür, fikirlerini açıklarken karşı tarafın düşüncesini almalarında yarar vardır.

15 Nisan Terazi burcunda oluşacak Ay tutulmasında, bir yanımızla kendimizi haklı göreceğiz ve öne atılmak isteyeceğiz, ancak diğer taraftan da çevresel ilişkilerde bunun ayarını tutmamız lazımdır. Bu tutulma bir çevre değişikliğinin işaretçisidir.

20 ve 23 Nisan’da iki geçiş Boğa burcunda gerçekleşecektir. Bunlar Güneş ve Merkür geçişi olacaktır. Bu iki geçişte, sizler için önemli olan toplum içerisinde imajınız, maddi ve manevi kazancınız olacaktır. Bunların verdiği huzur ele alınmalıdır. Kariyer hayatıyla ilgili kafa karıştıran soruları cevaplandırmak için çok daha bilinçleneceğiz.

Nisan ayında ikinci vurgulayıcı nokta ise Boğa burcunda oluşan Güneş tutulmasıdır. Bu tutulma son 1,5 yılda edinilen deneyimlere göre kişinin sağlam adımlar atmak istediğini gösteriyor. İç ve dış dünyadaki dengeleri sağlıklı bir şekilde oturtturmak için, kariyer konularında daha akıllıca hareket edilmelidir.

AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: Heveslilik ve coşkuyla yeniliklere açık şekilde dünyayı kucaklamak isterken ailevi ve özel meseleler de bizi düşündürüyor, hassaslaştırıyor. Olsun varsın her şey yoluna girer diye ele almaya çalışacağız. Seyahat ve başka bir yere yerleşim konuları, ticari durumumuz, eğitim hayatımızla ilgili durumlar da bu hafta etkili. Hızlı, sürpriz, artık değişime gönüllü bir şekilde düşüneceğiz. Eskiyi değil, yeniyi isteyeceğiz. Sağlığımızı önemseyeceğiz. İlişkilerde bu hafta geleceğe dönük kararlar verebiliriz. Fakat mevcut ilişkimizi de gözden geçirerek bunu yapmalıyız.

7-13 Nisan haftası: Bu hafta Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Sözgelimi yeni biriyle tanıştınız. Onunla bir araya gelebilirsiniz. Ancak bu geliş-gidişler Mayıs sonuna kadar devam edecektir. Tam anlamıyla karar vermemek, onu iyi tanımak lazım. Diyelim ki, bir başka yere yerleşeceksiniz. Yine tam anlamıyla karar vermeden önce, gidip incelemede bulunmak, ortamı bir gözlemekte yarar var. Bu seyahatler bir hayli fazla olabilir, görüşmeler de aynı şekilde tekrarlanabilir.

14-20 Nisan haftası: Tüm burçlar için yoğun enerjilerle dolu bir haftaya adım atıyoruz. Haftanın başında, iletişimde bir hayli cesuruz. İsteklerimizi kolayca dile getiririz. Farklı düşünürüz, farklı hareket etmek isteriz. Yeniliklerde bulunmaktan hoşlanırız. Bilgilenmeyi, kendimize güven duymayı, ferahlamayı isteriz. Ay Tutulması çevresel anlamda değişim arzumuzun birebir işaretçisidir. Bir anda yepyeni bir karar verebiliriz. Artık rutin hayatımız bizi tatmin etmediği için, bu yenilik hevesiyle tamam diyebiliriz. Fakat çok iyi düşünmeliyiz. Mars geri hareketindeyiz. Verdiğimiz bu karar, Mayıs sonrası tekrar gözden geçirmeyi gerektirebilir.

21-27 Nisan haftası: Bu hafta yakın çevremizde bulunan kişilerle zaman zaman fikir ayrılıkları yaşayabiliriz. Geçmiş konularda tartışmaktan kaçınılmalı. Olmuş bitmiş ve bizi gerginliğe sürüklemiş meseleleri daha ılımlı şekilde ele almak faydalıdır. Hassas olduğumuz noktaları başkalarının anlaması pek mümkün olmayabilir.

28-30 Nisan arası: İlişki anlamında 29 Nisan tarihinde bir görünüm oluşacak. İç dünyamızın derinliklerine çekileceğiz ve bize güven veren veya güvensizlik yaratan meseleleri ele alacağız.

İŞ VE KARİYER

1-6 Nisan haftası: Yolculuklar, bilgilenme, iş alanınız veya eğitiminizle ilgili konulardaki düşündüklerinizi olumlu yönde ortaya koyabilirsiniz. Yeni insanlarla tanışarak, bilgi ve deneyimlerinizi, yaratıcı tarzdaki çalışmalarınızı ifade edebilirsiniz. Hangi alanda yenileşmek harekete geçmek istiyorsanız, o alanla ilgili deneyim sahibi olabilirsiniz. 2 Nisan bu anlamda güzel bir gün olarak öne çıkacak. 3 Nisan tarihinde derinlikli bir şekilde işlerimizi gözden geçirmemiz yararlı olacaktır.

7-13 Nisan haftası: Bu hafta Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Böylece sizler hem aktif düşünme hem düşündüklerinizi kabul ettirme yönünde hız kazanıyorsunuz. Yolculuklar etkili. Ancak güvenlik unsurunu da gözden geçirelim. Akademik, iş uzmanlığı, eğitim, ticari anlamda yurtdışı, yurtiçi işleriniz, toplantılarınız, seminerleriniz gündemde bir hayli önem arz eder. Bu görüşmeler tekrarlanabilir, aktif anlamda iş ortaklıkları ve anlaşmalar için taraflar bir araya gelebilirler.

14-20 Nisan haftası: Çevre değişimlerini vurgulayan, yenilikleri işaret eden tüm enerjiler bir hayli aktif gelişmeleri işaret ediyor. 15 Nisan tarihindeki Ay tutulması, bizim bir başka yere yerleşim arzumuzu, değişimlerin hayatımızda belirli hale gelmesini vurguluyor. Fakat ben, Mars geri hareket döneminde böylesi önemli kararların çok çabuk verilmesine karşıyım. Tavsiye etmiyorum. Ancak eğitim veya bir tayin söz konusu olabilir. Mecburen bu değişim gerçekleşir. O durumda da gidip her şeyi yakından görmek, çok iyi analiz etmek gerekiyor.

21-27 Nisan haftası: İş görüşmelerinde bulunabiliriz ve özellikle bilgilenmeye daha fazla önem verebiliriz. Bir yandan eksiklerimizi tamamlamak, yapacaklarımızı düzenlemek, sonra da amacımıza uygun şekilde restore etmek gerekiyor. Mars geri hareketi bu anlamda yararlıdır. Fakat görüştüğümüz kişiler veya bir iş amaçlı bir araya geldiğimiz kişilerle uzlaşı, dengeli, ılımlı tarzda konuşmak yararlıdır. Merkür bu hafta Boğa burcunda seyrine başlayacak. Bu seyir boyunca maddi ve manevi güvence sunan işlere ağırlık vereceğiz.

28-30 Nisan arası: Üç gün boyunca iş konuları bir hayli önemli. Boğa burcunda oluşacak Güneş Tutulması, mutlaka maddi ve manevi anlamda bizi güçlendirecek, statümüzü yükseltecek işlere önem vermek gerektiğini işaret ediyor. Tüm gücümüzle bunların üzerinde duracağız. Bir yandan sorumluluklarımızı diğer yandan da, yaptığımız işlerin bize olumlu geri dönüşlerini bekleyeceğiz. Güven içinde yaşamak en büyük isteğimiz olacak.

PARA

1-6 Nisan haftası: Parasal konularda hesabımızı bilmemiz iyi olacak. Özellikle ailevi konularda mutlaka ortaklaşa hareket etmek ve bilinçli düşünmek zorundayız. Venüs-Balık burcunda seyrine başlayacak. Bu güzellik, bakım ve estetik alanındaki çalışmalar için gayet yararlıdır. Ayrıca yardımseverlik bir hayli yükselir. Fakat eğer bir ortaklık söz konusuysa, lütfen iyi niyetinizin kullanılmasına izin vermeyiniz. Alacağınızı vereceğinizi, paylaştığınızı iyi biliniz.

7-13 Nisan haftası: Maddi konularda hafta sonunda dikkatli bir şekilde hesaplarımızı gözden geçirelim. Her şey makul, olumlu gibi gözükebilir. Biz yine de tedbirli olmayı bilelim.
14-20 Nisan haftası: Finansal konularda da bir hayli etkili haftadayız. Özellikle ailevi bölüşümler, miras ve hisseli paralar, ortaklaşa kazançlar yönünde bazı tatsız durumlar oluşabilir. Biz iki deriz başkaları dört. Tabii ki işimize gelmeyebilir. Ancak piyasa şartlarına göre durumlara bakmak lazım. Bir malın alışı satışı, bir mülk ile alakalı her türlü konunun uzman görüşleri de alarak halledilmesinde yarar görüyorum.

21-27 Nisan haftası: Evimiz, kişisel ihtiyaçlarımızı kredi kartıyla karşılama veya taksit erteleme şeklinde yapabiliriz. Dozunu ayarlamamızda yarar var. Bazılarımız iş görüşmesinde özellikle parasal şartları tercihimizde baş sıraya alacağız. Kariyer tamam da, karnım da doymalı diye düşüneceğiz.

28-30 Nisan arası: Hem iş hem de maddi açıdan etkili, güvenli, geleceği olan, biraz da rahat edeceğimiz şartlara uygun işlere yöneleceğiz. Paraya bir hayli önem vereceğiz. Riskli işlerden uzak durmamız gerektiğini bileceğiz.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 4-5-9-10-14-18-19-27
Zayıf Enerjili Günler: 1-2-16-17-22-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler: 18-19
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 11-12
Yeniay: 8-9-10-11
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay: 22-23-24
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.