Nisan 2014 Astroloji-Aylık Burç Yorumları

ikizler-burcu

İKİZLER BURCU

NİSAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Nisan ayında ilk etkili enerji, 5 Nisan tarihindeki Venüs Balık burcu geçişidir. Kariyer hayatıyla ilgili konularda ve aşk yaşamınızı ilgilendiren meseleler üzerinde etkili görünmektedir. Kişi özellikle mesleki konular üzerinde ilişkilerini gözden geçirmelidir. Hesaba dayalı bir meslek grubunda çalışıyorsanız, dağılmadan hareket etmek gerekir. Ayrıca aşkta vericilik anlamında ilişki gözden geçirilmelidir.

7 Nisan tarihinde Merkür Koç burcunda seyrine başlıyor. Bu seyir sizler için aktif bir iletişimin simgesidir. İkizler, zaten iletişimin öncüsü kişilerdir. Bu dönemde bir takım girişimlerde bulunmak için öne çıkmaya hazırlardır. Fikirleri ifade ederken de dozu ayarlamakta fayda vardır.

15 Nisan Terazi burcunda oluşacak Ay tutulmasıyla ileriye dönük hedefler anlamında istekli, aç, aktif olduğunuzun işaretçisidir. Spontane tepkilerde bulunmadan önce ortam şartlarına bakılmalıdır. Yetenekleri öne sürerken şartları da göz önüne almak dengeli olacaktır.

20-23 Nisan tarihlerinde Güneş ve Merkür Boğa geçişi olacaktır. Bu geçişler, iç dünyamıza yönelerek kendimizi huzur ve emniyet anlamında önemsememize neden olacaktır. Biraz daha sakin ve bilinçli davranmanın önemli olduğunu fark edeceğiz. Daha sağlam adımlar atmanın önemli olduğunu göreceğiz.

29 Nisan tarihinde güneş tutulması Boğa burcunda gerçekleşecektir. Son 1,5 yıllık süreçte genel olarak yaşamsal meselelerde edindiğimiz tecrübeleri, bizi güvensiz hissettiren deneyimleri süzgeçten geçireceğiz. Bu güneş tutulması da bizim artık sağlam adımlar atmak doğrultusunda olduğumuzu, paranın önemini, güven içerisinde yaşamanın ne kadar kıymetli olduğunu anlamamızda bir joker karttır.

AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: Haftaya hızlı ve aktif bir görünümün etkisi altında başlıyoruz. 2 Nisan tarihinde hem yeniliklere hevesle atılacağız hem de sosyal hayatta gayet başarılı ilişkilerde bulunacağız. Yeni arkadaşlıklar, grup faaliyetleri, aktif bir şekilde gelişecek. Cinsel anlamda tutkuluyuz. 5 Nisan tarihinde geleceğimizi ilgilendirecek bir aşk ilişkisi, bir gelişim, bir hareketlilik yaşanabilir. Bu tarih ve birkaç gün yakınlarında karşınıza çıkan kişiye veya ilişkinizdeki gelişmeye dikkat edin. O, hayatınızda epeyce etkili olacak, sizi keyiflendirecektir.

7-13 Nisan haftası: Oldukça aktif bir haftaya adım atıyoruz. Yeni tanışmalar, karşılaşmalar, davetler, organizasyonlar birçok kişiyle bir araya gelmenizi sağlayıcı gelişmeler söz konusu. Ancak Mars geri hareketini sürdürdüğü için, tanışmaların çoğu ileriye dönük, uzun seyirli olmayabilir.

14-20 Nisan haftası: Bu hafta gerçekleşecek Ay Tutulmasında hedeflerinizi tayin etmek, girişimde bulunmak, dilediğiniz şekilde hareket ederek kararlar almak isteyebilirsiniz. Ancak lütfen 19 Nisan tarihi ve civarı günlerde bilinçli bir şekilde gözden geçirmelerde bulunmamız gerekiyor. Yenilikleri isteyeceğiz ancak başkalarıyla da ortaklaşa hareket etmek gerektiğinde, bencil davranmayacağız.

21-27 Nisan haftası: Bu hafta sürpriz şekilde karşılaşacağınız kişiden bir hayli etkilenebilirsiniz. Eğer ilişkiniz varsa, güzel bir zaman geçirebilir. Özgür, kendinizle barışık, yenilikçi düşünen bir kişisiniz. Sizin bu popüler yanlarınızdan etkilenmeyecek kimse yok gibi. Ancak hep ekliyorum ama Mars geri hareketi devam ediyor. Özellikle yeni birisiyle tanıştığımızda hemen bir karar vermiyoruz. Arkadaşlığımızı sürdürmemizde yarar var. Cinsel arzularımız bir hayli yoğun. Sevgilimiz, partnerimizle özel saatler geçirebiliriz. Bir hayli tutkulu davranabiliriz.

28-30 Nisan arası: Güneş tutulması gönlümüzün içindeki o gizlilikleri, huzur ve sevgiye olan özlemimizi, hayatımızı hem maddi hem de manevi anlamda hoş bir şekilde geçirme ihtiyacımızı simgeliyor. Birçok şeyi dışa yansıtmıyoruz, anlamalarını bekliyoruz.

İŞ VE KARİYER

1-6 Nisan haftası: İş konularında tam anlamıyla bir yön belirlemek zor olabilir. Bazen oldukça dağılabiliriz. Hassas düşünürüz veya çevremizdeki kişileri anlamakta güçlük çekeriz. Temeli sağlam olmayan her şey ve problemler, yoğunluk bizi rahatsız edebilir. İşlerimizi yerli yerine koymakta güçlük çekebiliriz. Hafta sonunda Venüs Balık burcunda seyrine başlayacak. Bu durum iş ilişkilerinde ılımlı davranmamızı, empatide bulunmamızı gerektirecek. Sanatsal alanda görev yapıyorsak, bu geçiş bizim için gayet olumludur.

7-13 Nisan haftası: Bu hafta bir işimiz, bir planlamamız için bazı kişilerle bir araya gelerek konuşabiliriz. Aslında konuştuğumuz meseleler Mayıs ve Haziran aylarında düşünülen bir iş ile alakalı olacaktır. Eğer karşımıza bir teklif çıkarsa, tabii ki hemen kabul etmemek lazım. Ne de olsa Mars geri hareketini sürdürüyor. Hafta sonunda sanatsal konularda bir ödül, bir gelişim, bir yeni proje gündeme gelebilir. Merkür bu hafta koç burcunda seyrine başlayacak. Bu bizim için gayet olumlu. Çabucak işlerimizi yoluna koyabileceğiz ve zihnimiz bir hayli hızlı çalışacak.

14-20 Nisan haftası: Bu hafta genelde her burcun farklı alanlarında bir stres söz konusu olduğundan işlerimizi mutlaka dikkatlice, sorumluluk, disiplinli bir şekilde yapmakta yarar var. Kariyer evinizde bazen iyi niyetlilik nedeniyle alttan alabiliriz. Anlaşmaya gönüllü oluruz. Kimi zaman da bu halimiz bizi rahatsız eder. Neden anlayış gösteriyorum ki, diye içimizden geçiririz. Eğer mali anlamda bir görüşme yapılacaksa, tabii ki çıkarlarımızı koruyalım. Sanatla alakalı meslek sahipleri için enerjiler olumlu gözüküyor.

21-27 Nisan haftası: Kariyer hayatınızı, hedeflerinizi hem maddi hem de şu andaki mevcut konumuz açısından ele almakta yarar var. Çünkü kendinizi sürekli rahatsız hissediyor ve birilerini idare etmek zorunda hissediyorsanız tabii ki verimli çalışmak kolay olmaz. Ancak ben yine de her şeyi kafanıza takmadan, gerçekçi bir şekilde durumunuzu gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum. Sağlam bir seçeneğiniz yoksa, biraz sabırlı olmak lazım.

28-30 Nisan arası: İşinizle ilgili konularda odaklanma sorunu yaşıyorsanız veya çalışmak yerine dinlenmeyi daha fazla istiyorsanız mutlaka bir sağlık kontrolünden geçmelisiniz. Bazen tek bir konu üzerine fazlaca eğilerek çok fazla çalışan kişilerde de bu duruma rastlanabilir. Fiziksel ve bedensel anlamda enerjinizi güçlendirici aktiviteler iyi gelebilir.

PARA

1-6 Nisan haftası: Bu hafta mali konularda iki önemli görünüm var. Bu enerjiler, bir yandan para harcamanızı teşvik eder, ancak diğer yandan hesabınızı bilmeniz de gerekir. Elinize geçen miktara göre ayarlamalarda bulunabilirsiniz. Kredi kartınızın ödemelerinizi yapabilirsiniz.

14-20 Nisan haftası: Haftanın başında para harcamaları daha fazla görülebilir. Paraya daha fazla düşkünlük, daha rahat yaşama arzusu ön planda olacaktır. Bazen harcamaların dozunu bilmediğinizde pek pişmanlık duymayacaksınız. Ancak yine de hesabınızı bilmenizde yarar var. Maddiyatla alakalı konularda kendinizi tutamayıp sürekli konuşursunuz. Şu şöyle olacak, bu böyle olmalı gibi düşündüklerinizi ortaya koyarsınız. Ancak iş anlamında çok fazla hayalci düşünmeyelim. Bu hafta 18, 20, 21 Nisan tarihlerinde hesabımızı bilelim. Ortaklaşa hesaplara bankalarla alakalı konulara dikkat etmek, yanlış yatırımlara girişmemek, bilinçsizce yapılan harcamalardan kaçınmak lazım.

21-27 Nisan haftası: Verdiğimiz kararların mutlak doğru olduğunu, yaşanan bir takım gelişmelerin hep başkaları nedenli olduğunu düşünebiliriz. Evet, belki bazılarınız için bu doğru olabilir. Ancak genel anlamıyla işimizi bilmek, hesabımızı iyi yapmak gerekiyor. Kiminle finansal ilişkiniz varsa veya kim sizin paranıza ortak ise, lütfen bu kişiyle olan bağlantınızı, hesaplarınızı kontrol ediniz.

28-30 Nisan arası: Yine dikkatli olunması gereken bir haftadayız. Başkaları veya bir nedenle para kaybı veya fazla harcama tarzında gelişmeler yaşanabilir. Dikkatli olalım.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 4-5-9-10-14-22-23-27
Zayıf Enerjili Günler: 11-12-18-19-24-25
Aşkta En Şanslı Günler: 14
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 6-7
Yeniay: 3-4-5-6-30
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay: 18-19-20
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.