Nisan 2014 Astroloji-Aylık Burç Yorumları

105783541-300x225

BOĞA BURCU

NİSAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

5 Nisan tarihindeki Venüs Balık burcu geçişini, Boğa burcu için her zaman olumlu bulmuşumdur. Çünkü hem ilişkilerde verici, ılımlı, şefkatli yaklaşımların göstergesi, hem de kişilerin çevresiyle olan temasında huzur ve güzellikleri arzuladığını işaret eder. İlişkilerde hiçbir zaman bencil durumlar söz konusu değildir. Güzellikleri kendine çekmek ister.

7 Nisan tarihinde Merkür, Koç burcunda ilerleyecektir. Bu dönemde iç dünyamızda kimi zaman agresif düşünmeye, olayları gerginlikle ele almaya neden olabilir. Boğa’ların bu dönemde kendilerine olumlamalarda bulunmalarını, stresten uzak durmalarını, zihinlerini daha güzel şeyler için kullanmalarını tavsiye ederim.

15 Nisan Terazi burcunda oluşacak Ay tutulmasıyla, bir yanıyla iç dünyamızda hezeyanlara ve sabırsızlıklara yol açabilir. Ancak çalışma hayatınız, sağlığınız ve günlük hayatınızı verimli, düzgün, işler hale getirmek adına çok iyi düşünülmeli, iş ortamındaki ilişkilerinize çok dikkat etmelisiniz.

20 ve 23 Nisan tarihlerindeki Güneş ve Merkür geçişleri, burcunuzda meydana gelir. Bu da rahatlatıcı bir etkidir. Ay tutulmasının yarattığı agresif hali sakinleştirir. Daha ılımlı, risk almadan düşünceleri ifade edebilmeyi tetikleyecektir.

Nisan ayının son etkisi, 29 Nisan tarihinde burcunuzda oluşacak güneş tutulmasıdır. Güneş tutulması, son dönemlerde yaşanan deneyimlerden ders alındığını, bundan sonra maddi ve manevi anlamında çok daha sağlam adımlar atmaya kararlı olmanızı sağlar.

AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: Dostluklarımızı ve özel ilişkimizi tüm yönleriyle ele alacağımız bir hafta olacak. Özverili, yanımızdakileri kucaklayıcı, dostlarımıza yardımcıyız. Bu yönlerimiz karşı cinsin de dikkatini olumlu yönde etkileyecektir. Sorunlarımızı konuşarak çözmemiz kolay olacak. Romantik karşılaşmalar özellikle Venüs Balık burcu geçişinin hoş ve huzur verici yansımaları altında mümkündür. Sorunlardan, sıkıntılardan, tatsızlıktan uzak durmak isteyeceğiz.

7-13 Nisan haftası: Bu haftanın sonlarına doğru güzel ve olumlu bir enerjimiz var. Ancak Merkür Koç burcunda seyrine başlıyor. Kolayca gerginleşebiliriz veya bir şeyleri düşünürken durumları kendi lehimize olacak şekilde ele alabiliriz. Buna dikkat etmek lazım. Venüs’ün hoş görünümü bizi rahatlatacak ve sosyal ilişkilerimiz sayesinde huzur bulacağız.

14-20 Nisan haftası: Bu haftanın tüm burçlar üzerinde bir hayli etkili olacağını söylemek isterim. Hepimiz farklı alanlarda yanlış kararlar verebilir veya dış etkenler nedeniyle sıkıntılı durumlar yaşayabiliriz. 15 Nisan tarihindeki Ay Tutulması, psikolojik ve fiziksel anlamda gerginlik, geri adım atmayan tarzda yaklaşımlar, beklenmedik bir takım sorunlar, bencillikler, gizli düşmanlıklara karşı dikkatli olmamız lazım. Kendi kendinize yüklenebilirsiniz. Stres ve istenmeyen gelişmeler sizi sağlık ve çalışma hayatınızla ilgili konularda zorlayabilir. Çok bilinçli olmamız lazım.

21-27 Nisan haftası: Hafta başında çevremizdeki bazı kişiler veya partnerimizin yaptığı davranışlar, kararlar kafamızı bir hayli kurcalayabilir. Oysaki Mars geri hareket dönemindeyiz. Onun sözlerini kalıcı sanmayalım. Daha sonra bu konuda gerçek düşüncesini öğrenebileceğiz. Hafta sonunda Merkür burcunuzda seyrine başlıyor. Bu düşüncelerimizi dış dünyada ifade edebilmemizi sağlayacak. Sosyal ilişkiler ve yeni tanışmalar anlamında hafta sonu gayet olumlu.

28-30 Nisan arası: Hoş bir haftaya adım atıyoruz. Hem istediğimiz gibi kendimizi ifade edebiliriz. Güneş tutulması burcunuzda gerçekleşiyor. Bu da yeni alınacak kararların, uzun vadeli gelişmelerin işaretçisi. Yüksek eğitim, inancımız, başka bir yere yerleşim, uzun yolculuklar bir hayli etkili olacak. Hafta sonu bir yerden başka bir yere gitmek, tanışmalar, bağlantılar bulunma anlamında aktif gözükmekte.

İŞ VE KARİYER

1-6 Nisan haftası: İş konularında bir karar aşamasındayız. Bazı kişilerle bir araya gelebiliriz, teklif alabiliriz, başka bir iş düşünebiliriz. Ancak unutmayalım ki Mars geri hareket dönemindeyiz. İş ortaklıkları konusunda mutlaka dikkat edeceğiz. Hatta ortaklaşa bir iş söz konusu olduğunda iki misli temkinli olmak lazım. Sözleşmesiz bir iş yapmayalım. Hemen karar vermeyelim. Dereyi görmeden paçaları sıvamayalım. Hafta sonu sert bir görünüm var. İş konularında bizi biraz zorlayabilir. Kendimizi ortaya koymamız zorlaşır, işimize birileri karışabilir.

7-13 Nisan haftası: Hafta ortasında yine dikkatli olmamızı gerektiren enerjiler mevcut. Bir şeye sinirlensek, bir haksızlıkla karşılaşsak bile kendimizi savunmakta zorlanabiliriz. Sanki bir şeyler üzerimize geliyor gibi hissedeceğiz. İşte bu baskı bize yeni kararlar aldırabilir. Ancak biz çok iyi düşünmeliyiz. Bir ortaklık sona erebilir veya bir değişime uğrayabilir.

14-20 Nisan haftası: Planlarımızı uygulamak ve ilerisi adına köklendirmek istiyoruz. Ancak 19 Nisan tarihindeki Ay tutulması çalışma hayatınız ve özellikle psikolojik anlamda stres yaratıcıdır. Karşımıza bazı engeller çıkabilir. Dengeli davranmak zor olabilir. Sakin olmamız gerekiyor. Tekrar bir bakmak lazım olan bitene. Hafta sonu görüşmeler, yolculuklar, işlerinizi takibi anlamında önem taşıyor.

21-27 Nisan haftası: Bu hafta iş hayatınızı ilgilendiren konuları hem şartlar çerçevesinde hem de geleceğe dönük şekilde ele almakta yarar var. Hedefinize göre iş tercihlerinizi ve durumunuzu gözden geçiriniz. Sizi bir başka göreve tayin edebilirler. Hem çok sakin hem de mantıklı bir şekilde işbirliğinde bulunmak gerekiyor. Çalıştığınız işyerinde yeni değişimler söz konusu olacak. Sağlığınıza da mutlaka özen gösteriniz. Başkalarıyla mecburen işbirliği yapmanızı gerektiren durumlar oluşabilir. Siz kendi kendinize lütfen kararlar vermeyiniz. Çünkü bu hafta geçmiş bir takım konular üzerinde durulacak ve siz gelişmelere bir bakınız. Bu gelişmeler hemen yerli yerine oturmayacak. Zaman gerektiriyor. Hafta sonuna doğru enerjiniz olumlu hale gelecek. Olumlu bir şekilde düşüneceksiniz. Rahatlayacaksınız.

28-30 Nisan arası: Bu hafta burcunuzda oluşacak Güneş Tutulması, hem kişisel hem duygusal anlamda yeni kararlar vermenizi sağlayıcıdır. Bunları yavaş ve sağlam bir şekilde uygulamaya dökmek iyi olacaktır. Hafta sonunda enerjiniz gayet olumlu. Ne istediğinizi bilerek konuşacak ve güven duygunuzla yol alabileceksiniz.

PARA

1-6 Nisan haftası: Bu hafta parasal konularda iki görünüm bulunmakta. Harcamaların dikkatle yapılmasına özen gösterelim. Hesabımızı bilelim ve kontrollerimizi yapalım. Ufaktır ne olacak diyerek alışverişlerde ayarımızı kaçırmayalım. Eski bir alacağımızı tahsil edebiliriz. Gelir getirici olana işlere yönelebiliriz.

7-13 Nisan haftası: Merkür Koç burcunda seyrine başlayacak. Kazanç evinizin yöneticisi olduğu için, mali konularda dikkatli olmak lazım. Bazen hiç hesaba katmadığımız bir nedenle elimizden para çıkabilir. Cüzdanımıza, önemli evraklarımıza dikkat edelim, saklayalım, kontrol edelim.

14-20 Nisan haftası: Maddi anlamda yine dikkatli olmamızı gerektiren enerjiler söz konusu. Güvenmediğimiz kişilere hiçbir şeyimizi emanet etmeyelim. Özellikle yolculuklarda bavulumuzu, eşyalarımızı koruyalım. Bir de hakkımızın yenmesi, iyi niyetimiz sonucu borçlarımızın tahsili güç olabilir. Maaşımızı geç alabiliriz veya sağlık nedeniyle para harcayabiliriz.

21-27 Nisan haftası: Kazancımızla ilgili konularda lütfen gözümüz açık olsun. Mesai ücretlerimizi, hak ettiğimiz paralarımızı ödemekte gecikebilirler. Geçen hafta olduğu gibi bu haftanın ortasına kadar dikkat edeceğiz. Hafta sonuna doğru, Merkür burcumuzda ilerleyecek. Kazanç konularında rahatlayacağız. Geçirdiğimiz son üç haftaki maddiyatla alakalı problemler nispeten azalmaya başlayacaktır.

28-30 Nisan arası: Bu hafta güzel enerjilerimiz var. Hem mali anlamda alacaklarımız ödenir hem de yeni işlerden kazanç elde edebiliriz.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 1-2-6-7-11-12-20-21-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler: 9-10-16-17-22-23
Aşkta En Şanslı Günler: 11-12
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 4-5

Yeniay: 1-2-3-28-29-30
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay: 15-16-17-18
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.