Nisan 2014 Astroloji-Aylık Burç Yorumları

koç-burcu

KOÇ BURCU

NİSAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

5 Nisan tarihindeki Venüs Balık burcu seyri, özellikle ikili ilişkilerde ve maddi konularda, bir içe yönelişin, karmaşık ve bizi rahatsız eden meselelerden uzak durma arzumuzun işaretçisidir. Gerçeklerden ziyade, yaratmak istediğimiz bir dünyayı ve ilişkileri kendimizce ele almak isteriz. Olumlu yönü ise, bizi karmaşaya sürükleyen ya da rahatsız eden mevzular üzerinde rahatlamak arzumuzun işaretçisidir.

7 Nisan tarihinde, Merkür burcunuzda ilerlemeye başlar. Bu da fikirlerinizi kendinizden emin bir şekilde ifade etmeniz anlamına gelmektedir. Ancak ikili ilişkilerde partnerin düşüncelerini almanız, beklenmedik tepkilerden bulunmadan önce dengeyi iyi muhafaza etmeniz gerekmektedir.

15 Nisan Terazi burcunda oluşacak Ay tutulmasıyla, öne çıkmaya hevesli, duygularımızı istediğimiz şekilde ifade etmek, işbirliğine yanaşmamak gibi bir durum oluşturabilir. Ancak ikili ilişkilerde bizden farklı düşünen insanlarla dengeyi muhafaza etmemiz gerekmektedir.

20-23 Nisan tarihlerinde Boğa burcunda Güneş ve Merkür geçişi söz konusudur. Hem mali konular üzerinde sağlam adımlar atma arzumuzu, hem de kazanç anlamındaki meselelerde ciddiyetle durmayı sağlayan bir etkidir.

29 Nisan tarihinde Boğa burcunda oluşacak güneş tutulması, maddi konulardaki kazançlarımız anlamında önemi iyice vurgular. Olayları kendi akışına bırakmak yerine, sağlam ve geleceğe dönük şekilde düşünmeli ve yeteneklerimizi geliştirmeliyiz.

AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: Bu hafta sosyal ilişkilerinizi geleceğe dönük bir şekilde ele alacak ve üzerinde düşüneceksiniz. Yeni bir tanışma ve ilişkisi olanlar için olumlu gelişmeler gündeme gelecektir. Karşı cins ve dostluklarda kadersel karşılaşma ve tanışmalar meydana gelecek. Gelecek vadeden bu tanışmalar sayesinde hayatınızda yenilikler yaşanacaktır.

7-13 Nisan haftası: Bu hafta ikili ilişkinizde lütfen birbirinize karşı anlayışlı olmaya çalışınız. Her ikinizin de, hedef ve kişilik farklılıklarına saygı duyunuz. Beraberliklerde çok dikkatli olunması gereken bir haftaya adım atıyoruz. Denge, saygı, sevgi ve anlayışın önemi bir hayli fazla. Çekişmelerin, bencilliklerin hiç kimseye faydası olmaz. Sen ve ben demek yerine biz demeyi başarmamız gereken günlerdeyiz.

14-20 Nisan haftası: Geçen haftaya göre çok daha dikkatli olunması gereken bir haftalık süreçteyiz. 15 Nisan tarihinde Terazi burcunda oluşacak Ay Tutulması, ardından 19 Nisan tarihindeki Güneş-Kuzey düğüm karşıtlığı bir hayli zorlayıcıdır. İlişkilerde bilhassa sizin, anlaşmaya gönüllü olmadığınızı, kendi isteklerinizi dayatmaya çalışacağınızın işaretçisidir. Geleceğinizi birlikte kuramıyorsanız veya düşünmüyorsanız ayrılmalar gündeme gelebilir. Aranızdaki bütün dengeler sarsılabilir, ilişkilerdeki bakış açınız değişebilir.

21-27 Nisan haftası: Çiftlerin mutlaka birbirleriyle geleceğe dönük bir şekilde planlarını konuşmaları, eğer farklı bir yöne gitmeyi düşünüyorlarsa, iyice düşünerek karar vermeleri gerekiyor. 22 Nisan tarihi bu anlamda önemini koruyor. Yeni tanışacak çiftler aralarındaki iletişimi en başından güçlü tutmalılar. Ancak siz Koçlar konuşmalarınızda kendinizi daha fazla önde tutmaya, benim dediğim dedik tarzı düşünmeye yatkısınız. Buna lütfen dikkat ediniz. Nazik bir dönem yaşanacak. Söylediklerinizi ve kararlarınızı mutlaka bir daha gözden geçirerek yürürlüğe koyun. Hatta ben derim ki, bu hafta bir ayrılık yaşanırsa, tekrar geri dönme ihtimaliniz çok yüksek olacaktır.

28-30 Nisan arası: 29 Nisan tarihinde Boğa burcunda oluşacak Güneş Tutulması aşk hayatınız çocuk ve yuvanızla alakalı konularda geçtiğimiz yıldan bu yana düşünülen ve mali anlamda ele alınan konuların artık tamamlanma vaktinin işaret ediyor. Bunlar üzerinde tekrar bir düşünerek ne yapmak istediğinizi bu tutulma ile karar verebilirsiniz.

İŞ ve Kariyer

1-6 Nisan haftası: İş hayatınızla ilgili konularda bir değişim ve dönüşüm söz konusu olacaktır. Konumunuz ve geleceğiniz söz konusu olduğunda lütfen sakin ve bilinçli bir şekilde gözden geçiriniz. Patron konumundaki kişilerin üzerinizde bir baskısı söz konusu olabilir. Onların davranışları, aldıkları kararlar gerginlik yaratabilir. Dikkatli olunması gereken tarih 3 Nisan.

7-13 Nisan haftası: Bu hafta Merkür burcunuzda ilerliyor. İletişim, haberleşme ve fikirlerinizi ortaya koyabilme yönünde güçlüsünüz. Ancak ne dediğimizi de bilmemiz gerekiyor. Çünkü önümüzdeki hafta stresli konuşmalar söz konusu. Bazı kişilerle aranızda tatsız ve rahatsız edici konuşmalar geçebilir.

14-20 Nisan haftası: Bu hafta ideallerinize uygun tarzda bir iş ve ortamda çalışmaya karar verebilirsiniz. Çünkü şu anki mevcut işinizdeki yeni dönüşüm ve değişimler pek umduğunuz gibi olmayabilir. Çok gerçekçi olmak ve girişimde bulunurken, konuşurken sözcükleri ve kararları iyi tartmak lazım. Bazen dilimizi tutamayız veya başkaları ağzına geleni konuşabilir. Dikkat edilecek tarihler 15, 18, 20 Nisan. 19 Nisan tarihinde burcunuz üzerinde oluşacak Ay Tutulması ortaklaşa iş ilişkisine dayalı, sözleşmeye bağlı işlerde stresin işaretçisidir.

21-27 Nisan haftası: 21 Nisan tarihindeki görünüm, hem yenilikleri arzu etme hem de dış dünyanın üzerimizdeki baskısını yoğun şekilde hissetme anlamında önem taşıyor. Hem ev hem iş yaşamı açısından dengeli, birbirini engellemeyecek tarzda düşünmemiz gerekiyor. Bir şeyler artık değişmeye başlıyor. Emir altında çalışmak yerine kendi işinizi kurmak veya birisiyle ortak olmak isteyebilirsiniz. Ancak Mars geri hareketi devam ediyor. Her değişimin mutlak çok iyi mercek altına alınması lazım. Eğer çok önceden yeni bir adım atılmışsa, bugünlerde bir hayli dirençle karşılaşabilirsiniz.

28-30 Nisan arası: Geçtiğimiz hafta iş hayatınızla ilgili verilecek bir kararın mutlaka iyi düşünülmesi gerekiyor demiştim. Mars gerilediği için her durumun analiz edilmesi gerekiyor. Olumlu bir iletişim, derinlikli düşünmenizi sağlayan enerjiler mevcut. Bu tarihte kararlarımızı bir daha gözden geçirelim.

PARA

1-6 Nisan haftası: Başkalarıyla olan her türlü finansal bağlantının çok dikkatle ele alınması şart. Beklenmedik hesap yanlışlıkları veya bir takım engeller nedeniyle mali anlamda bir sıkıntı yaşanabilir.

14-20 Nisan haftası: Genel olarak tüm alanlarda zorlayıcı bir haftaya adım atmaktasınız. İş hayatınızla ilgili değişimler, iş ilişkilerini zorlayıcı durumlar, parasal anlamda da bir hayli etkiliyor. Şartlar, düzen ve değişimler nedeniyle bizim kararlarımızı çok iyi tartmamız gerekiyor. Zaten dış etkenler üzerimizde baskın olacağından, finansal hayatımız, bütçemiz konusunda başka tercihlere zorlanabiliriz, istemediğimiz kararlar verebiliriz. Bu değişimler yeni bir yolu işaret ediyor.

21-27 Nisan haftası: Merkür kazanç evinizde seyrine başlayacak. Kazanç anlamında dikkatli düşünebilirsiniz. Mali konular üzerinde bir hayli duracağız. Parasal alışverişlerde bulunmayalım. Borçlarımız varsa bunları mutlaka ödeyelim ki, bir sıkıntı yaşamayalım.

28-30 Nisan arası: Güneş Tutulması maddi konularda bir hayli hırslı, istekli ve kendinizle alakalı kararların işaretçisi. Geleceğinizi sağlam temellere dayalı bir şekilde kurmak, paranızı ilerisi adına güvenli bir şekilde değerlendirmek isteyebilirsiniz. Mali konularda bu hafta, hem iş hem ailevi anlamdaki kararlar alabilir, hesaplamalarda bulunabilirsiniz.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 4-5-9-10-18-19-22-23-27
Zayıf Enerjili Günler: 6-7-14-20-21
Aşkta En Şanslı Günler: 9-10
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 1-2-29-30

Yeniay: 1-26-27-28
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay: 13-14-15
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.