Nisan 2014 Astroloji-Aylık Burç Yorumları

kova-burcu

KOVA BURCU

NİSAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Nisan ayında ilk etkili enerji, 5 Nisan tarihindeki Venüs Balık burcu geçişidir. Bu geçiş mali konular üzerinde, özellikle evimizle ve ailemizle ilgili konularda kazanç durumumuza bakmamız gerektirir. Bu geçişte hırs, rekabet gibi duygular yoktur, daha ılımlıdır. Biraz huzur duygusunu önemsemek, kendimizi rahat hissetmek için hareket edeceğimiz ulvi bir enerji denebilir.

7 Nisan tarihinde Merkür Koç burcunda seyrine başlıyor. Aşk hayatınızla ilgili konularda aktif bir şekilde öne çıkmanızı sağlar. Ellerle yapılan meslekler, iletişime dayalı uğraşlar, eğitimle alakalı meseleler, yetenekli olduğumuz alanları geliştirme yönünde de Merkür Koç burcu seyri olumludur. Çevremizle yakın ilişkileri detaylı bir şekilde ele alacağız, bunu iletişimde aktif bir süreç olarak değerlendirebiliriz.

15 Nisan’da Terazi burcunda oluşacak Ay tutulmasıyla bir yandan fikirlerimizi, duygularımızı ve düşüncelerimizi ifade etme konusunda çok özgür davranırken, diğer yandan uzak şehirler, yüksek eğitim, ticari veya özel ilişkilerle ilgili dengeli, ölçülü olmak gerekiyor. Yeni bir iş arayışı, çevre değişimi gibi konularda temelin çok güçlü olması gerekir ki doğru bir adım atmış olalım.

20 ve 23 Nisan tarihlerinde, 3 gün arayla Güneş ve Merkür Boğa burcunda seyrine başlıyor. Bu seyir bizim için iç dünyamızda, evimiz sınırları içerisindeki huzuru önemsediğimiz bir dönemdir. Yatırımların doğru bir zamanda olup olmadığına bakılmalıdır. Bu dönemde huzur duygumuz son derece yükselir. Biraz dinlenmek, aileyle haşır neşir olmak anlamında da bu iki enerjiyi olumlu yönde görmekteyiz.

29 Nisan tarihinde Güneş tutulması Boğa burcunda gerçekleşiyor. Demek oluyor ki son 1,5 yıla bakacağız, ev alanı içerisinde neler yaptık, kazanç getirici işlere yöneldik mi, kendimizi nasıl ifade ettik, neler bize huzur verdi, borcumuz arttı mı, yaşam standartlarımız ne durumdaydı gibi durumlar göz önüne alınmalıdır. Bunlar ele alındığında artık önümüzdeki yola bakmamız gerekir.

AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: Aktif çevre ilişkilerinde etkili bir haftaya adım atıyoruz. Yeni insanlarla tanışacağız. İletişimde bulunacağız. Yeni fikirlere açık olacağız. Değişim fikri bizi heyecanlandıracak. İsteklerimizi elde etmek için cesur olacağız. Yeni bilgilere, gelişmelere gözlerimizi çevireceğiz. Aktif hareket ederken gizli dünyamıza çekilerek derinlikli düşünmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Yolculuklar hoşumuza gidecek.

7-13 Nisan haftası: Değişik yerleri keşfetmek, görmek isteyeceğiz. Hatta bir yeri ilk gören, ilk keşfeden kişi olmak bizi mutlu edecek. Yakınlarımızla ilginç düşüncelerimizi paylaşacağız. Mars geri harekette olduğu için, bu yolculuklar tekrarlanabilir. Sosyal ilişkilerimizi önemseyeceğiz. Sevdiğimiz kişilerle birlikte olmak bizi mutlu edecektir.

14-20 Nisan haftası: Bu hafta gerçekleşecek Ay Tutulması, çevre değişimi, başka bir yere taşınma, bildik çevreye veda ederek farklı bir yere yerleşme, başka bir şehirde iş kurma, farklı bir şeyler yaşamak isteği, yabancılarla ilişkiler, iş ve ticari ortaklıklar, eğitim için yurtdışına gitme gibi geniş bir alanda etkilidir. Ancak Mars geri hareketiyle örtüşen bu Tutulmada zaman faktörü ve dengeli olmak gerekiyor.
21-27 Nisan haftası: Bu hafta aşkta baskıcı, kendi bildiğinizin doğru olduğunu kabul ettirmeye çalışabilirsiniz. Sevgilinizin sizin görüşlerine, fikirlerine, inandıklarına saygı göstermesini beklersiniz. Böyle olduğunda tutkulu, sevgi dolu, romantik bir kişi haline gelirsiniz. Kararlısınız, ilişkinizi aslında sahipleniyorsunuz. Sizin için değerli olanı koruyacaksınız. Hafta sonuna doğru, güzel bir yemek, karşılıklı sohbet, gözlerden şöyle uzak bir gece için plan yapabilirsiniz.

28-30 Nisan arası: Güneş Tutulması yuva alanınızda oluşacak. Değerlerinizi özenip saklama, daha iyi bir hayat sürme, ev içinde huzur, konforlu bir yaşam kurmak niyetindesiniz. Gizli ve özel bir dünya yaratmak ve o evde aşkı, gücü, güveni hissetmekten yana düşüneceksiniz. Sizin için eviniz mabediniz, içinde tüm sırlarınızı sakladığınız özel bir yer. Ne olursa olsun, kimse benim yaşadıklarımı, hissettiklerimi benim kadar anlayamaz düşüncesi hakim olacak. İçe yönelecek ve kendiniz, eviniz, aileniz için güzel dileklerde bulunacaksınız.

İŞ VE KARİYER

1-6 Nisan haftası: Bu hafta çevresel ilişkilerden aşk ve ilişkiler bölümünde söz etmiştim. Etkin enerjiler vardı. Bu enerjiler iş hayatımızla ilgili serbest girişimler, özgür işler, çalışmalar anlamında gayet faydalı olabilir. İletişim ve bilgilenme, yeni fikirlere açık olmak, farklı insanlarla tanışmak epeyce faydalı olacaktır. Girişimci düşünmemizi de sağlar.

7-13 Nisan haftası: İş anlamında birçoğunuz değişik bir şeyler yapmak, ek bir gelir elde etmek amaçlı düşünebilirsiniz. İş başvurularında güvenli duruş, kendinizi ifade gücünüz tercih edilmesini sağlayacaktır. Merkür Koç burcu seyri bu hafta bize bir hayli cesaret katacak. İşlerimizi çabucak halledebiliriz. 8 Nisan tarihinde biraz dikkatli olalım. Yanlış kararlar vermeyelim. Çabuk olacağız diye, birileriyle tartışmayalım. Yolculuklarda tedbirli olalım. İş bağlantılarında verilmiş sözlere değil elimizde belge olmasına da dikkat edelim.

14-20 Nisan haftası: Çalışma hayatınızı ilgilendiren konularda değişimi işaret eden, Ay Tutulması duygularınızın, bilinçaltınızdaki tüm arzuların, hevesliliğin işaretçisi ve sizin bir şekilde bu değişimlere göre hayatınızı yönlendirmeye olan arzunuz, bastırılamayan isteklerinizdir. Stres yaratır ancak bu stres her değişimde her zaman mevcuttur. Öyle bir arzu insanı esir alır ki, siz onu gerçekleştirmeden tatmin olmazsınız. İşte bu tutulma ve diğer önemli görünümler 15, 20, 21, 22 Nisan tarihlerinin çalışma hayatınız, çevre değişimi, farklı şehirlerle bağlantılar, ilişkiler anlamında dengeli, aklı başında, bilinçli bir şekilde gözden geçirmelerde bulunmanızı ve kararlarınızın sorumluluğunu da almanızı tavsiye ediyorum.

21-27 Nisan haftası: Yaratıcı ve orijinal işlerle uğraşmak, hem yaptığınız işte gelişmek hem de insanlara hizmet etmek ilkeniz olmalı. Kafanızın içinde birçok proje var. Bunları zamanı geldiğinde ortaya koymak istiyorsunuz. Ortaklaşa, grup çalışmaları, birlikte paylaşıma dayalı işler ilginizi çekecek. Eğer kafanıza koyduysanız, elinizden hiçbir iş kurtulmaz. İnsanlarla iletişimde bulunmak, bildiklerinizi onlarla paylaşmak ve sabırlı olmak. İşte bunlara dikkat ederseniz bu hafta gayet başarılı geçebilir.

28-30 Nisan arası: Güneş tutulması ev-ofis tarzı çalışmaları işaret ediyor. Bunlar ek işler tarzında olabilir. Ruhsal ve bedensel uyum, güven duygusu, pozitif düşünme şeklinde çalışmalar şeklinde olabilir. Bunları kazanca dönüştürmek de isteyebilirsiniz. İnternet üzerinden veya ufak bir yeri kiralayarak başlayabilirsiniz.

PARA

1-6 Nisan haftası: Parasal konularda Venüs-Balık burcu seyri genelde özel yeteneklerin işaretçisidir. Sözgelimi sanatla uğraşanlar, yaratıcı becerileri olanlar, insanların kendilerini hoş ve olumlu hissetmesini sağlayan danışmanlar, kozmetik sektöründe görev yapanlar ve mistik faaliyetlerde bulunanlar kazanç anlamında şanslılar.

7-13 Nisan haftası: Hafta sonuna doğru Venüs’ün güzel bir görünümü oluşacak. Sevdiğimiz kişiyi mutlu etmek, güzel bir ortamda onunla olmak amaçlı harcamalarda bulunabiliriz. Paranın böyle zamanlarında ne kadar önemli bir araç olduğunu düşünebiliriz. Hoşumuza giden bir şeyler yapabiliriz. Sözgelimi hem müzik dinleyeceğimiz hem de keyifleneceğimiz bir yere gidebiliriz. Bir günlüğüne olsun hiçbir şey düşünmeden para harcayabiliriz. Sorunlarımız olsa da, pek kafamıza takmayız.

14-20 Nisan haftası: Bu haftayı gerek aşk gerekse iş bölümünde geniş bir şekilde işledik. Parasal konularda da önemli bir haftaya adım atıyoruz. Ben Kovaların özellikle Venüs Balık burcunda ilerlerken, şifa verici, insanlara yardımcı olan, yol gösteren mesleklere ilgi duyacaklarını veya bu alanda parasal anlamda kazançlı olacaklarını düşünüyorum. Ne de olsa Neptün ile olan kavuşum her zaman biz insanlar için şefkat ve yardımlaşmanın işaretçisidir. Üç tane çok önemli görünüm var. Bunlar çalışma hayatınızı yönünü değiştirici ve huzur arayışının işaretçisi. Ancak lütfen hangi işte, hangi alanda çalışmak istiyorsanız doğru bilgiyi, doğru bilgilendirmeyi, işi çok iyi öğrenmeyi ve tevazu içinde hareket etmeyi biliniz. Siz kendi içinizde savaş verirken, başkasına faydanız dokunamaz. İdealist bir ruhla çalışın. Bunun size geri dönüşümü her zaman faydalıdır. Tam tersi, yanlış yollara sizi sürükler.

21-27 Nisan haftası: Merkür bu hafta Boğa burcunda ilerleyecek. Ortaklaşa kazançları, ev-ofis tarzı çalışmaları, bir hazırlığı, projeyi işaret edebilir. Bazılarınız ufak miktarda kredi çekerek, işini kurmayı düşünebilir. Hesabını iyi yapmak, bu işin getirisi üzerinde bilinçli düşünmek lazım. Aileniz veya eşiniz de mali yönden size yardımcı olabilir veya siz bizzat ona destek verebilirsiniz.

28-30 Nisan arası: Maddi konular üzerinde hem sağlık hem de çalışma hayatınızla ilgili konulara ağırlık verebilirsiniz. Hesabı iyi yapmalı, düşündüğünüz iş için ne kadar miktar gerekiyor ve bu işin getirisi ne olur, kimlere sunulur bunlar üzerinde durmak lazım.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 4-5-14-18-19-23-27
Zayıf Enerjili Günler: 1-2-9-10-16-17-29-30
Aşkta En Şanslı Günler: 4-5
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 24-25
Yeniay: 22-23-24
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay: 8-9-10-11
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.