Nisan 2014 Astroloji-Aylık Burç Yorumları

oğlak-burcu

OĞLAK BURCU

NİSAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Nisan ayında ilk etkili enerji, 5 Nisan tarihindeki Venüs Balık burcu geçişidir. Bu seyir burcumuzla uyumlu bir görüntü yaptığı için, çevremizdeki insanlarla olan ilişkilerimizde ılımlı ve dikkatli hareket edeceğiz.

7 Nisan tarihinde Merkür Koç burcunda seyrine başlıyor. Yuvamız içerisinde fikirlerimizi bir hayli aktif ve ateşli bir şekilde ifade ediyoruz. Eşimizle birlikte bir yuva içerisinde konuşmalarımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Mesleki konular üzerinde, toplumsal meseleler üzerinde iç bölgemizde konuşacağız.

15 Nisan’da Terazi burcunda oluşacak Tam Ay tutulması bir değişimin işaretçisidir. Önümüzdeki süreç içerisinde evimizle ilgili meselelerde aktif kararlar almaya hazırız. Eğer sorunlu bir yuvamız varsa, burada ilişkilerde bir takım problemler varsa, ay tutulması bunları açığa çıkaracaktır. Ancak hem iş hayatımız, hem toplumsal ilişkilerimiz hem de ev içerisinde dengeli ve ahenkli olmamız lazımdır.

20 ve 23 Nisan tarihlerinde, 3 gün arayla Güneş ve Merkür Boğa burcunda seyrine başlıyor. Bu aşk hayatıyla ilgili konularda, maddi ve manevi konularda kuvvetli bir geçiştir. Dengeli, ahenkli ve huzur duygusunun burada etkin olacağını düşünmekteyim. Ay tutulmasının yarattığı bir takım agresif reaksiyonlar düzenlenecektir.

29 Nisan tarihinde aşk evimizde meydana gelecek Güneş tutulması, geçtiğimiz 1,5 yıllık süreç içerisinde yaşadıklarımızı, aşk hayatımızı, maddi ve manevi konulardaki düşüncelerimizi, huzur ve güvenlik duygusuna verdiğimiz önemi ölçüp tartma anlamında kıymetlidir. Aldığımız derslere ve edindiğimiz tecrübelere bakacağız. Şimdi bakış açımız aşka çok daha farklı olacaktır. Daha sağlam kararlar vermeye çalışacağız.

AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: Bir yandan kendi isteklerimiz, çabucak yolunu koymak istediğimiz işlerimizle uğraşıyoruz diğer yandan ilişki meselelerinde sorun kaldıracak halimiz yok. Ailemiz, değerlerimiz, huzurumuz ve arzularımız önemli. Karşı tarafın yüce gönüllü davranması şart gözüküyor.

7-13 Nisan haftası: Ev içinde bir hayli değişim var. Belki bir yere taşınmamız veya bir değişimde bulunmamız icap edebilir. Bu da bizi düşündürüyor. Nerden çıktı şimdi bu diyerek bir şekilde işlerimizi yoluna koymak zorunda kalacağız. Venüs hafta sonunda Balık burcunda ilerleyecek. Bu huzurlu bir çevreyi istediğimizi, biraz kafamızı dinlemekten yana olduğumuzun işaretçisi.

14-20 Nisan haftası: Bu hafta evimiz, ailemiz, ilişkimiz ve kariyer hayatımızla ilgili konularda ortaklaşa yaşam veya başkalarıyla paylaşım içinde olduğumuz alanlarda değişim ve dengelerin yerli yerine oturtulması anlamında bize çok iş düşüyor. Ailevi yaşam tümüyle hareketli hale geliyor. Bir yere taşınmak, işimizde değişiklikler, aile içinde bir hareketlilik, anne veya kadınlarla alakalı konular gündeme gelebilir. Hem aktif olmamız hem de bu değişimleri olağan ve akıllıca idare edebilmemiz şart. Ailenin öneminin ve dış dünyanın üzerimizdeki etkisinin farkında olacağımız bir hafta. Evliliğimiz, ilişkimiz, farklı bir boyut kazanabilir. Bir anda evlenebiliriz veya durduk yere boşanabiliriz. Bunlar da yine bu haftanın etkin görünümlerinin karşılığıdır. Bu farklılık sizi tek başına mücadele etmeye ve dış dünyada da konumunuzu düşünerek kararlar vermeye yöneltecek.

21-27 Nisan haftası: İlişkilerde haftanın girişinde biraz stresli görünüm oluşacak. Bir yanıyla iş hayatıyla da alakası var. Sanki bir şeylere sıkılmışsınız da, partnerinizden destek bekliyormuşsunuz, ancak bulamadığınız için sinirlenebilirsiniz. Bazılarınız için anlamı, hem dış dünyada mücadelenin hem de ilişkide kendinizi pek mutlu hissetmeyişinizin etkisi de olabilir. Merkür-Boğa burcunda 23 Nisan günü seyrine başladığında kendinizi en azından rahat hissedebilirsiniz. Bu enerji sizin gibi toprak burcu kişiler için olumludur, rahatlatıcıdır. Hafta sonu hoş etkiler devam edecek. Güzel sözler duyabilirsiniz, haberler alabilirsiniz, biriyle tanışabilirsiniz veya sevgilinizle özel saatler geçirebilirsiniz.

28-30 Nisan arası: Aşk hayatınızla ilgili konularda etkili olacak Güneş Tutulması sağlam ve güvenilir bir ilişkinin işaretçisidir. Gelişim, verimlilik, büyüme anlamında sizi destekler. Geçmişi geride bırakmak sağlam ve tutarlı bir ilişki yaşamak arzunuzun da işaretçisidir. Bu üç günlük süre içinde enerjiler gayet olumlu. Derinlikli, tutku dolu, kendinizi güvende hissedeceğiniz günler olarak yorumluyorum.

İŞ VE KARİYER

1-6 Nisan haftası: İş anlamında öncelikle çevrenin önemi bu hafta bir hayli etkili olacak. Bildiğimiz, zaten bağlantımız olan kişilerle bir araya gelebiliriz. Ayrıca işimizle ilgili maddi konularda gelişim yönünde kararlar verebiliriz. Konusunda deneyim sahibi olan kişilerle fikir paylaşımında bulunabiliriz. Eğitmenlik, sanatsal beceriler, gizli bilimler, edebiyat ve yazım gibi konularda başarılı çalışmalarda bulunabiliriz.

7-13 Nisan haftası: Dikkatli olmamız gereken gün, 8 Nisan. Bir yandan işlerimizi hızlıca yoluna koymamız gerekiyor diğer taraftan ev içinde o kadar yoğunluk var ki, hangi bir yere yetişeceğimizi bilmiyoruz. Doğaldır ki, gerilim yüklüyüz. Yarım kalan işlerimizi bitirirken, bir de yeni bir şeyler ortaya koymak kolay olmayacak. İş konularında toleranslı düşünmek durumundayız. Bu yüzden de evin içinde gergin olabiliriz.

14-20 Nisan haftası: Ay Tutulması yeni bir gelişimin ailevi konularda etkili olmasını sağlarken iş hayatımız ve toplumsal hayatımızı da etkileyicidir. Fakat bütün bunlar bir yol ayrımını işaret etse de, bunlar gereklidir. Bizim burada düşünmemiz gereken husus, değişmeyen her şeyin zamana yenik düşmesi halidir. Demek oluyor ki, bir gün geri dönüp baktığımızda aslında bu değişimlerin bizim hayatımızda önemli mihenk taşları oluşturduğunu anlayacağız. İçinde yer alırken insan farkına varmaz birçok şeyin, anlık duygularla değerlendirir. Hepimiz yaşamda aynı yol üzerinde mi hayatımızı sürdürdük. Hayır, büyüdük, evlendik, çocuk sahibi olduk, yaşadık ve yaşlandık. Herkes bu dönüm noktalarından geçmiştir. İşte biz de ilişki, iş, ailevi anlamda olacak bu gelişmeleri bu bakış açısıyla ele alarak, hayatın kendi içindeki dengesine uyum sağlamış oluruz.

21-27 Nisan haftası: Bu hafta pek iş yapmak, bir şeyler ortaya koymak kolay olmayabilir. Bir şeylere heveslenirsiniz fakat çabucak cayabilirsiniz, erteleyebilirsiniz. Karar vermekte zorlanırsınız. Çalıştığınız kişilerin veya iş ortamının bazı noktalarda yetersiz kaldığını düşünebilirsiniz. Özel meselelere kafanız takılı olabilir. Bu yüzden dikkatiniz çabuk dağılabilir. Birilerini idare etmek veya anlayış göstermek zordur. İki ayağınız bir pabuca girmiş gibi, hangi işe öncelik tanımak gerektiğini bilemezsiniz. Sakince tekrar, bir iş planı yapmak yararlı olur. İş görüşmelerinde net bir sonuç almadığınızda ümitsizlik duymayınız. Sizinle ilgili düşünmek istiyorlardır.

28-30 Nisan arası: İş hayatınızla ilgili konularda bu hafta gayet yapıcı bir biçimde, dikkatli değerlendirmeler yaparak kendinizi ifade edebilirsiniz. Yeteneklerinizi insanlar takdirle karşılarlar. Kararlarınızı düşünerek verirsiniz. Saygınlık kazanırsınız. Hobi olarak uğraştığınız bir işi, sıkı çalışarak ilerletebilirsiniz.

PARA

1-6 Nisan haftası: Maddi konularda hem başkalarına yardımcı olabiliriz hem de ilişkilerimizi güçlü tutarak para kazanabiliriz. İnternet ortamında alış ve satış anlamında işler yapabiliriz. Böyle bir iş düşünebiliriz. Evimizden çalışmalarımızı sürdürecek şekilde bir düzen kurabiliriz. Zaten bu hafta, genel olarak ev ve ailevi konular merkezimizde yer alacak.

7-13 Nisan haftası: Para harcamalarımız en çok yuvamızla ilgili konularda lazım olacak. Bu arada mali işlerimizin üstesinden gelmek için, dışarıdan desteğe ihtiyacımız var. Taşınmak veya aileyle ilgili konularda harcamalar artabilir.

14-20 Nisan haftası: Bu hafta Ay tutulması kadar etkili olan üç evrensel değişim ve dönüşüm, gelişim yönünde görünüm oluşacak. Bunlar mali kazançlarımız üzerinde de önem taşıyacak. Her ne kadar değişimler ilk önceleri zorlayıcı gibi dursa da, bunlar yeniden paraya bakış açımızı değerlendirmemiz, bütçemizi düzenlememiz, yuvamızla ilgili konularda derinlikli düşünmemiz, dönüşüme adapte olmamız yönünde önem taşıyor. Bunların birçoğu, bir mülkün satışı, evlilik veya boşanma kanalıyla olabilir. Tabii ki kişisel haritalarımız bu önemli görünümlerin nasıl yönde gerçekleşeceğini gösteren kılavuzdur. Ben genel olarak maddi konuların da en az ilişkiler, iş hayatı ve ailevi konular kadar önemli olduğunu düşünüyorum ve olumlu, hayrımıza gelişmeler diliyorum.

21-27 Nisan haftası: Bu hafta mali konularda nakit sıkıntısı veya elimizdeki miktara göre evimizin ve özel ihtiyaçlarımızın karşılanması gerekecek. Sorumluluklar, yapılması gerekenlere göre bütçemizi düzenleyeceğiz. Hafta sonuna doğru, para konusunda mecburen yapılacak alışverişlerde ekonomik davranmakta yarar var.

28-30 Nisan arası: Güneş Tutulması, size başkaları kanalıyla ulaşacak gelirin simgesidir. Eşiniz, aileniz destek verebilir. Ancak geri ödenecek şekilde bir borcun altına girmemek lazım. Çünkü bu başta hoş gibi gelebilir. Fakat sonrasında zorlanmaya neden olur. Bu hafta kendi aşım kaygısız başım diyerek, bütçemizi de başkalarına bağlamayarak hareket edelim.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 1-2-11-12-16-17-20-21-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler: 6-7-14-27
Aşkta En Şanslı Günler: 1-2-29-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 22-23
Yeniay: 20-21-22
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay: 6-7-8
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.