Nisan 2014 Astroloji-Aylık Burç Yorumları

yay-Burcu

YAY BURCU

NİSAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Nisan ayında ilk etkili enerji, 5 Nisan tarihindeki Venüs Balık burcu geçişidir. Bu geçişte ev içi ve ailevi konular üzerinde duracağız, sevgi birliliğinin oluşmasına önem vereceğiz. Sorunların üstünü kapatmayacağız, huzursuzluklara neden olmayacağız.

7 Nisan tarihinde Merkür burçla uyumlu bir görünüm yapacak olan Koç burcunda seyrine başlar. Çocuklarla ilgili konular üzerinde düşünmenin, aktif bir şekilde fikirleri öne sürmenin işaretçisidir. Bekar Yay’lar için yeni tanışmaları simgeler. Aşk hayatında herhangi bir sorun yoksa bu dönemde fikirsel birliktelikler görülecektir.

15 Nisan’da Terazi burcunda oluşacak Tam Ay tutulmasının gerçekleşmesi, hedefler ve ilişkiler anlamında önemli bir döneme işaret eder. Daha aktif bir şekilde istekleri elde etmek isteriz. Dengeleri de yerli yerine oturtmak gerekir. Çocuk sahibi olma konularında aceleye düşmemek gerekir. Çocuklarla alakalı konularda ileriye doğru düşünmek mantıklıdır. Hedeflerimizi, geleceğimizi yeniden ele almamızı gerektirici durumlar söz konusu olabilecektir.

20-23 Nisan tarihlerinde Güneş ve Merkür Boğa burcunda çalışma hayatınızla ilgili alanda etkili olacaktır. İş şartları düzgün olabilir, fakat getiri olmayınca bunlar sorgulanabilir. Alternatifler yoksa, şu andaki mevcut durumu sürdürmeleri gerekir.

29 Nisan tarihinde Boğa burcunda oluşacak Güneş tutulması, son 1,5 yılda yapılan işlere, şu andaki mevcut duruma, elde edilen gelire göre analizde bulunmaya neden olur. Bu dönemde mevcut iş sorgulanabilir.

AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: Haftanın hemen başında aşkta gayet cesur ve isteklerimizi elde edecek şekilde kendimizi öne süreceğiz. Beğendiğimiz, çekici bulduğumuz biri varsa kolaylıkla etkileyebiliriz. İlişkisinde sorun olanlar konuşmayı deneyeceklerdir. Ancak bir çözüm bulunması pek kolay olmayacak. Bu hafta sürpriz aşklar yıldırım hızıyla gelişir. Bir anda aşık oluruz, ancak çok kolay da sıkılırız. Hemen o anda dikkatimizi çeken kişiyi belki ertesi gün hatırlamayız bile.

7-13 Nisan haftası: Merkür-Koç burcu geçişiyle içimizden ne geliyorsa anında söyleriz. Hele konu aşk ise, hem zekice hem de etkileyici tarzda konuşarak, yazışarak karşı cins üzerinde etkin oluruz. Sosyal yaşamımız bu hafta gayet aktif olacak.

14-20 Nisan haftası: 19 Nisan tarihinde Terazi burcunda oluşacak Tam Ay tutulması kendimizi öne sürerek, nasıl istediğimi elde edebilirim, kendimi nasıl mutlu hissedebilirim, hayatın merkezine kendimi nasıl koyabilirim? Ancak sosyal yaşam kendi içinde dengelerin olduğu bir alan. Sadece bencil ihtiraslarla hareket ettiğimizde her ilişkide bir çatışma yaşanması mümkündür. Bunun ayarını yapmak lazım. Hep eğlence, hep keyif, hoşluk, rahatlık özlemi gün gelir, aynı bugün olduğu gibi bizi başkalarını da hesaba katmaya zorlar. Biz isteriz, karşımızdaki dur bakalım der. Biz tamam deriz, birileri hayır değil der. Nereye kadar gidebilirsiniz, nerede durmanız gerekiyor bunu bilmelisiniz.

21-27 Nisan haftası: aşk hayatınızla ilgili konularda bu hafta daha özgür hareket edecek ve dilediğiniz gibi kararlar verebileceksiniz. Kendi fikrinizi, isteklerinizi, amacınızı önemseyecek ve bunu doğal karşılayan kişilerle olmayı tercih edeceksiniz. Davranışlarınız karşı cins üzerinde fazla rahat biri havası yaratabilir. Fakat bunu pek takmazsınız.

28-30 Nisan arası: İş hayatınızla ilgili konularda etkili olacak Güneş Tutulması, ilişkinizle ilgili konularda partnerinizin sizi tatmin edici konuşması, mali anlamdaki problemlerini sizi yansıtmamasını beklersiniz. Belki bu hoş bir davranış gibi olmayabilir. Ancak siz, karşınızdaki kişiyi zayıf görmekten pek hoşlanmıyorsunuz.

İŞ VE KARİYER

1-6 Nisan haftası: İş anlamında hem etkili hem de rehavete sürükleyici enerjilerimiz var. Bazen hiç çalışmak istemeyiz, disiplinli davranmayız, işlerimizi erteleriz, sonra yaparım diyerek bırakırız. Bazen de girişimci yaratıcı, sıra dışı işler yaparak kendimizi göstermeye çalışırız.

7-13 Nisan haftası: Genelde ilişkiler daha fazla ön planda olacağı için, özgür çalışan, bir yere bağlı olmayan kişiler açısından hafta sonuna doğru olumlu enerjiler mevcut. Özellikle evde çalışan kişilerin daha üretken olduklarını söylemeliyim. Rahat bir ortamda işlerimizi yapmak bizi yaratıcı kılacaktır.

14-20 Nisan haftası: Hedefimize varmak ve onun elde etmek arzusu bu haftanın iş hayatıyla ilgili konularında da etkili oluyor. Bir yanıyla menfaatlerimizi gözeteceğiz. Diğer taraftan dış dünyada ilişkilere, başkalarıyla iyi geçinmeye, aradaki dengeleri sarsmadan hareket etmeye çalışmalıyız. Ay tutulması hem aşk hem de toplumsal ilişkilerde bir hayli önem taşıyor. Ancak bir yanıyla da o denli zorlayıcı bulmuyorum. Şu var ki, kişiyi mücadeleci kılıyor ve özel yönlerini dışa yansıtmasında cesaret kazandırıyor. Bu daha özgür hareket ederek, isteklerimizi elde etmek amaçlı girişimleri işaret edebilir.

21-27 Nisan haftası: Merkür-Boğa burcunda ilerlemeye başlıyor ve çalışmalarınıza odaklanmanız gerekiyor. Hem maddi hem de iş anlamında hesabi düşünebilirsiniz. Değişik projeler aklınıza gelebilir. Bunları serbest çalışarak, çeşitli insanlara sunum yaparak gösterebilirsiniz. İş hayatında yaratıcı düşünürsünüz. Ancak klasik yapıda olan bir yerde çalışıyorsanız, insanların gereksiz ayrıntılar üzerinde durmaları sizi bir hayli rahatsız eder.

28-30 Nisan arası: Çalışma hayatınız, mali konular, başkalarıyla ortaklaşa yürüttüğünüz işler bu üç gün boyunca bir hayli yoğun olacak. İş hayatınızla ilgili konularda etkili olacak Güneş Tutulması, farklı işlere ve gelir getirici çalışmalara yönelmenizi sağlayıcıdır. Gelişimi hedeflemek, maddi ve manevi anlamda güvence getirecek işlere yöneleceğiz. Değerlerimizi önemseyeceğiz ve tatmin olmadığımız, güven duymadığımız bir iş hayatı bizi tatmin etmeyecek.

PARA

1-6 Nisan haftası: Maddi konularda harcamayı sevdiğimiz bir haftadayız. İlgimizi çeken bir şey oldu mu, alırız. Ancak bir taraftan da dikkat etmediğimiz için kendimize kızarız. Ödemelerimizi yapmayı unutmayalım lütfen.

7-13 Nisan haftası: Bu hafta harcamalar konusunda dikkatli olalım. Merkür-Koç burcunda ilerlediği için, farkında bile olmadan alışverişlerimiz artar. Hiç hesabımızı tutmayız. Düşünmeden alışverişler yapabiliriz. Oysaki önümüzdeki hafta sert etkiler söz konusu. Bizim de hesabı şaşmamamız gerekiyor.

14-20 Nisan haftası: Bu hafta her burç için hakikaten çok önemli. Biz ve dışımızdaki dünyanın sundukları. Bizim isteklerimizle, başkaları arasındaki dengenin sarsılmadan korunması. Hem kendi arzularımızı elde etmek hem de diğerlerine saygı ve nezaket içinde davranmak. Mali konularda 18, 20, 21 Nisan tarihlerinde görünümler var. Bunlar cesaretle hareket ederek para kazanmak, serbest işler, ifade gücünün ve özgüven duygusunun yüksekliği, girişimden korkmamak şeklinde tezahür edebilir. Rahat olmak, gönlümüzce harcamak, kaliteli yaşamak, mutlu olmak, doyuma ulaşmak için de parayı isteriz. Ancak bizim de harcamalarımıza, bütçemize mutlaka gereken özeni göstermemiz lazım. Ödemeleri zamanında yapmak, sıkıştığımızda oradan buradan borç istememek. Bu hafta çok önemli

21-27 Nisan haftası: Maddi konularda girişimci düşüneceksiniz. Çabuk para kazandıran, serbestçe yapılan işler, özgün çalışmalar sizi çok daha fazla tatmin edecek. Bir yerde dokuz altı çalışmak yerine evden işleri yürütmek veya part-time işler ilginizi çekebilir.

28-30 Nisan arası: Mali konularda bu üç günlük sürede öyle çok getirici, kazandırıcı değil ama en azından günlük anlamda rahatlatıcı işler yapabilirsiniz. Bir şirkette çalışıyorsanız, yaptığınız iş ile kazancınız arasındaki farklılık sizi rahatsız edebilir. Güneş Tutulmasının etkisini de hesaba katarsak Yaylar belirsizlikten, zorunluluktan pek hoşlanmayacaklar.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 9-10-14-18-19-22-23-27
Zayıf Enerjili Günler: 4-5-11-12-24-25
Aşkta En Şanslı Günler: 27
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 20-21
Yeniay: 18-19-20
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay: 3-4-5-6-30
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.