19 Ekim 2013 Ay Tutulmasının burçlar üzerindeki etkileri/hangi burcu nasıl etkiliyor?

2095519 Ekim 2013 Ay Tutulması hangi burcu nasıl etkiler, 19 Ekim 2013 Ay Tutulması koç kova balık terazi başak oplak akrep yengeç yay burçları etkielri, ay tutulması  burçlar ve etkileri özellikleri, Ay Tutulması 19 ekim 2013, ay tutulmasının burçlara etkisi 19 ekim 2013 ,ay tutulmasının burçlara etkisi 2013

18-19 Ekim 2013 tarihinde yarıgölge ay tutulması gerçekleşecek. Bu tutulma Afrika, Avrupa, Rusya, Asya’nın Batısı ve ve Amerika’nın doğusundan izlenebilecek.Tam tutulma da olduğu gibi Ay’ın tamamı kararmayacak. Ay’ın dünyanın yarıgölgesinden geçen % 80’lik kısmı hafifçe kızaracak.Yarıgölge Ay Tutulması, Türkiye’den de izlenebilecek. Türkiye saati ile 19 Ekim 2013 günü saat 00:50’de başlayacak olan tutulma 04:55’de son bulacak. Tutulma ortası ise 02:50’de gerçekleşecek.

19 Ekim 2013 Cumartesi,, Türkiye saatiyle 01.39’da Koç burcunda tam ay tutulması gerçekleşecek. Genel itibariyle tüm burçlara etkileyen tutulma, burcu veya yükselen burcu Koç ve Terazi olanları daha fazla etkileyecek.

19 Ekim Türkiye saati ile 00.50- 04.50 arasında (Türkiye’den gözlenebilecek) Koç burcundaki Ay tutulması burçları nasıl etkileyecek? Astrolog Ümran Ensari yorumladı:

KOÇ BURCU: 19 Ekim’de Koç burcunda meydana gelen Ay tutulması  sizin 1. Evinizi etkileyecek. Böylece bir süredir beklettiğiniz projeleri ortaya koymak için yeniden çalışmalara başlayabilir, dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz. Cesur ve girişimci davranmanın avantajlarını kullanabilirsiniz. Ama yine de beklenmedik durumlara karşı tedbiri elden bırakmamalısınız. Şimdiye kadar çözülmemiş olan konular gündeminizde olabilir veya şimdiye kadar üzerinde çalıştığınız konuları başkalarıyla paylaşmak veya geliştirmek isteyebilirsiniz. Alacağınız sonuçlar sizi tatmin ediyorsa doğru yoldasınız demektir. Fakat işler umduğunuz gibi gitmiyorsa aksayan konularda önlem almalı ve durumunuzu iyileştirmelisiniz. Buna imkân yoksa tamamen yeni bir konuya yönelmek için hazırlık yapabilirsiniz. Ekim ayı boyunca, içgüdüleriniz ve artan tutkularınız sizi cinselliğe yöneltebilir. Bu sebeple yoğun deneyimler yaşayabilirsiniz.

BOĞA BURCU: 19 Ekim’de Koç burcunda meydana gelen Ay tutulması  sizin 12. Evinizi etkiliyor. Kontrolünüz dışında gelişecek olaylar yüzünden endişeye kapılabilirsiniz. Gizli düşmanlıklarla karşılaşabilir, hesapta olmayan gelişmeler yüzünden sorunlar çıkabilir. Şartları fazla zorlamadan, her şeyi akışa bırakmalısınız. Daha önceden başlanmış fakat yolunda gitmeyen işlerinizden kurtulmak için de isabetli kararlar verebilirsiniz. Yeni projelere girmekten çok size fayda sağlayan eski projeleri geliştirebilirsiniz.

İKİZLER BURCU: 19 Ekim’de Koç burcunda meydana gelen Ay tutulması  ise sosyal aktiviteler içerisinde yer almak, kendinizi daha görünür kılmak için çok uygun bir dönemi işaret etmekte. Geniş çevrelerle ilişkiler kurabilir, bu konuda önemli gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Büyütebileceğiniz dostluklarınız olabileceği gibi sosyal alanda bazı bitişler de yaşayabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU: 19 Ekim’de Koç burcunda Ay tutulması meydana geliyor. Kariyer evinizde gerçekleşecek olan tutulma, iş hayatınızla veya genel anlamda ulaşmak istediğiniz hedeflerinizle ilgili önemli değişimleri  ve eskiden başlamış olduğunuz girişimlerinizi geliştireceğiniz bir döneme işaret ediyor. İş hayatında oldukça hareketli olabilir ve çalışmalarınızın sonucunu alabilirsiniz. Yine bu süreçte başkalarını organize etmek veya yönlendirmek durumunda kalabilirsiniz. Herkesin gözünün sizin üzerinizde olacağı ve dikkat çekeceğiniz bir dönem.

ASLAN BURCU: 19 Ekim’de Koç burcunda Ay tutulması meydana geliyor. Bir süredir arzuladığınız yurt dışı seyahatinin gerçekleşme vakti gelmiş olabilir. Veya uzun zamandır istediğiniz ruhsal gelişimle ilgili bir eğitim programına katılmaya karar verebilirsiniz. Bu günlerde bir süredir üzerinde çalıştığınız projelerinizi başkalarına da açabilir ve geri dönüşler almaya başlayabilirsiniz. Veya daha önceden başlamış olduğunuz çalışmaları sonlandırabilir ve tamamen yeni bir konuya yönelmek için hazırlık yapabilirsiniz. Aslında bir süre önce içinizden yükselmeye başlayan duyguların sizi harekete geçirmesiyle başlayan bu süreç sizin için çok verimli olabilir. Ama bu tutulma aynı zamanda önemli değişimlerin de habercisi. Yurt dışı bağlantılı konular, eğitim, seyahat veya yargıyla bağlantılı olaylarda bu değişimler sizi biraz zorlasa da bu değişimin gerekli olduğunu ilerde daha iyi anlayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU: 19 Ekim’de Koç burcunda Ay tutulması meydana geliyor. Bu tutulmayla birlikte, ortaklaşa işleriniz, başkalarının parasal durumlarındaki değişimler ön plana çıkıyor. Kredi, borç, miras, sigorta, hisseli paralar gibi sizi önceden de uğraştıran durumlarla uğraşabilirsiniz. Bu dönemde kendi başınıza hareket etmekten çok başkalarına bağımlı olacaksınız. Girişimlerde bulunurken çok dağılmamaya özen gösterin. Riskten kaçınmanız da yararınıza olabilir.

TERAZİ BURCU: 19 Ekim’de Koç burcunda meydana gelen tutulma  sizin 7. Evinizi etkileyecek. Karşılıklı ilişkilerin çok önem kazandığı bir süreçte olacaksınız. Eski ilişkiler, ortaklıklar, iş konularında anlaşmalar gündeme gelebilir. Başlamış olduğunuz ortaklaşa projeleriniz varsa, tutulmayla birlikte bu çalışmaların sonuçlarını almaya başlayabilirsiniz. Başarılı olmak için iyi ilişkiler içinde olmalısınız. Böylece bir süredir beklettiğiniz projeleri ortaya koymak için yeniden çalışmalara başlayabilir, dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz. Cesur ve girişimci davranmanın avantajlarını kullanabilirsiniz. Ama yine de beklenmedik durumlara karşı tedbiri elden bırakmamalısınız.

AKREP BURCU: 18 Ekim’de Koç burcunda meydana gelen Ay tutulması ise sizin 6. Evinizi etkiliyor. Bu dönemde  yeni iş olanakları ve sağlığınızı ilgilendiren konular öne çıkabilir. Yoğun bir çalışma içine girebilirsiniz. Bir süre önce başlamış olduğunuz işlerle ilgili, yanınızda çalışanlar veya çalışma arkadaşlarınızla sorunlar yaşayabilir, onların sorumluluklarını üstlenmek zorunda kalabilirsiniz. Günlük işlerinizi organize etmekte zorlanabilirsiniz. Bu arada bazı işleriniz sonlanabilir veya uzun bir süredir üzerinde çalıştığınız projelerinizde başarılı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Sabırlı olmalısınız. Sağlığınıza da daha fazla dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz

YAY BURCU:19 Ekim’de Koç burcunda meydana gelen Ay tutulması ise mutluluk arzularınızı ve anlayışınızı değiştireceğiniz etkileri işaret ediyor.  Hobiler, sanatsal konular, spor faaliyetleri ile uğraşabilir, yaratıcı yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Bu konularda önceden başlamış olduğunuz çalışmaların sonuçlarını alacağınız gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Yine bu günlerde çocuklarla ilgili konular ön plana çıkabilir. Aşk hayatınız hareketlenebilir. Aşk hayatınızla ilgili ön emli değişimler yaşayabilirsiniz. Duygusal konular ve romantizm hayatınıza heyecan getirebilir. Biten bir aşkın ardından yeni arayışlar içine girebilirsiniz.

OĞLAK BURCU:19 Ekim’de Koç burcunda Ay tutulması meydana geliyor. Aileniz ve evinizle ilgili konuların harekete geçeceği bu günlerde ev ve yerleşim konularıyla ilgili hızlı gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Bu konuda ortaya çıkacak gelişmeler bir süredir yaşadığınız olayların devamı niteliğinde olacak. Şimdiye kadar uğraştığınız sorunların artık görünür hale geldiğini fark edeceksiniz. Bunları çözümlemek için harekete geçmek isteyebilirsiniz Fakat başkalarının sizden önce davranması da mümkün. Aile fertlerinin yardımıyla sorunları çözebilirsiniz. Bu günlerde ev, aile hayatınız ve aile fertleriyle ilgili önemli kararlar ve değişimler gündeme gelebilir.

KOVA BURCU:19 Ekim’de Koç burcundaki Ay tutulması iletişim, haberleşmeler, ulaşım  ve yakın çevrenizle ilgili üçüncü evinizi etkiliyor. Tutulmalar astrolojiye göre, değiştirici ve etkileyici olayların meydana geldiği zamanları anlatır.  Bu dönemde yakın çevreniz, kardeşlerinizle ilgili değişimler yaşanabilir, alacağınız haberler çok etkileyici olabilir, çevre değişiklikleri gündeme gelebilir. Algılama çok hızlı ve hareketlilik çok fazladır. Bu yüzden detaylar gözden kaçabilir ve dikkatsizlik yüzünden küçük kazalar meydana gelebilir.   Bu yüzden bu günlerde projelerinizi büyük bir hızla tamamlayabilir ve ortaya çıkartabilirsiniz. Yapmak istediğiniz kısa yolculukları bu dönemde yapabilir ve iletişimle ilgili pek çok konuyu bu dönemde halledebilirsiniz. Fakat sonradan gözden kaçırdığınız pek çok şey olduğunu da fark edebilirsiniz. Veya başladığınız işlerinizde yeni kararlar alabilir ve değişiklikler yapabilirsiniz.  Kısa yolculuklarınızda ve yakın çevrenizden kişilerle ilgili dikkatsizlikler yüzünden küçük kazalar da ortaya çıkabilir. Bu yüzden dikkatli olmalısınız.

BALIK BURCU:19 Ekim’de Koç burcunda Ay tutulması meydana geliyor. Bu tutulma sizi Tutulma, sizi kontrol edemediğiniz konularda etkileyebilir. Bu etkiyle duygu karışıklıkları, sağlık sorunları yaşayabilir, geçmiş meselelerinizle yüzleşebilirsiniz. Bu dönemde yeni yatırımlardan ve yeni anlaşmalardan kaçınmalısınız. Gereksiz kuruntulara kapılıp huzurunuzu bozmayın. Bunun yerine şimdiye kadar yolunda gitmeyen işlere odaklanabilir ve sorunların altında yatan nedenleri keşfedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.