Kategoriler
3.SAYFA

Kadın veliden kadın öğretmene dayak

Konya’da bir kadın öğretmen yerini değiştirdiği öğrencinin annesi ve teyzesi tarafından okulda tekme tokatlı saldırıya uğradı.
Olay, dün merkez Selçuklu ilçesinde bulunan Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, fen bilgisi öğretmeni H.Ç.D, sınıf öğretmeni olduğu sınıfta diğer arkadaşlarını rahatsız ettiği iddia edilen öğrencisi B.D’nin bir süre önce oturma düzenini değiştirdi. Öğretmen H.Ç.D. daha sonra öğrencinin velisi H.A’yı okula çağırıp durumu anlattı ancak veli duruma tepki gösterip okul idaresine konuyu iletti. Öğretmen H.Ç.D. yakın zamanda B.D’nin yerini arka sıralardan orta sıralara alarak tekrar değiştirdi. Ancak duruma tepki gösteren veli H.A. okul idaresine dilekçe yazarak öğretmenin sınıfının değiştirilmesini talep etti. Yaşananların ardından H.A. dün kız kardeşini de yanına alarak okula geldi ve sınıfın kapısında öğretmenin dersten çıkmasını bekledi. Öğretmenin dersten çıkmasıyla birlikte onunla tartışmaya başlayan H.A. ve kız kardeşi tekme tokat öğretmene saldırdı. Öğrencilerin gözleri önünde yaşanan olay okulun güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Olay diğer öğretmenlerin araya girmesi ile sona ererken, okula polis çağrıldı. Öğretmen H.Ç.D. de hastaneye giderek rapor aldı ve şikayetçi oldu. Öğrencinin velisi H.A. ve kız kardeşi polis merkezinde ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

“OLAYI EĞİTİM CAMİASI OLARAK ŞİDDETLE KINIYORUZ”
Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, okul müdürünün kendilerini bir öğretmenin darp edildiği bilgisi üzerine okula giderek, kamera kayıtlarını inceleyip konu hakkında bilgi aldıklarını ifade etti. Kayacılar, yaptığı açıklamada, “Maalesef üzülerek bir öğrenci velimiz tarafından öğretmenimizin öğrencisinin yerinin değiştirilmesinden rahatsız olması gerekçesiyle darp edildiğini öğrendik. Bu olaydan dolayı son derece müteessiriz. Bu olayı eğitim camiası olarak şiddetle kınıyoruz” dedi.

VELİNİN ÖĞRETMENLERE BIÇAK ÇEKTİĞİ İDDİASI
Teneffüs zili çaldıktan sonra öğrenci velisinin öğretmene kardeşiyle birlikte bir saldırı gerçekleştirdiğini tespit ettiklerini belirten Kayacılar, “Bir darp olayı söz konusu oluyor. Diğer öğretmenlerimizin müdahalesiyle bu darp olayının önüne geçiliyor. Ve öğretmenlerimiz polis çağırıyorlar. Polis saldırgan velimizi alıp götürüyor. Öğretmenimiz bu olayın sonunda şikayetçi oldu ve hukuki süreç başlamış oldu” diye konuştu.
Öğrenci velisinin kendisine müdahale etmek isteyen öğretmenlere bıçak çektiği iddialarının sorulması üzerine Kayacılar, “Kamera kayıtlarında görülmüyor ancak polis çağrıldıktan sonra velinin kaçmak istediği, öğretmenlerin bunu engelleyip polise teslim etme gayretini görünce de bıçak çektiği ifade edildi. Daha sonra bıçağın elinden alındığı polise teslim edildiği söylendi” ifadelerini kullandı.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.