Kadın hırsızlar kamerada

Şişli Pangaltı’da 4 kadından oluşan hırsızlık çetesi, bir markete alışverişe gelen genç bir kadının etrafını çevirdikten sonra kaşla göz arasında cep telefonunu çaldı. Hırsızlık anı güvenlik kameralarına yansıdı.
Olay, geçtiğimiz günlerde Şişli Pangaltı’daki bir markette meydana geldi. İddiaya göre, iş çıkışı evine gitmeden önce alışveriş yapmak için markete uğrayan genç kadın, cep telefonu hırsızlarının kurbanı oldu. Genç kadını sokakta takibe başlayan 4 kişilik kadın hırsızlık çetesi, markete giren genç kadını takibe devam etti. Bir süre market içerisinde kadını takip eden çete, genç kadın reyondaki ürünlere baktığı esnada etrafını çevirdi. Kadını çevreleyen çete üyelerinden biri, genç kadın eğildiği esnada montunun cebindeki cep telefonunu kaşla göz arasında çaldı. Cep telefonunu çalındığının farkında olmayan genç kadın alışverişe devam ederken, çete üyeleri hiçbir şey olmamış gibi markette alışveriş yapmaya devam etti.
Olaydan bir süre sonra cep telefonunun çalındığını fark eden geç kadın, durumu market yönetimine bildirdi. Bunun üzerine market yetkilisi, genç kadının alışveriş yaptığı zaman dilimini inceleyerek, cep telefonunun çalındığı tespit etti. Yönetimden güvenlik kamera kayıtlarını alan genç kadın, polis merkezine giderek suç duyurusunda bulundu.
Olayla ilgili incelemeyi sürdüren polis ekipleri, marketlerde vatandaşları soyan çeteyi yakalamak için çalışma başlattı.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.