Kaçakçılara dev vurgun

Türkgözü Gümrük Kapısı’nda gerçekleştirilen operasyonda 4 milyon 220 bin TL değerinde yeni model 12 bin 484 adet kaçak cep telefonu ve çok sayıda aksesuar ele geçirildi.
Gürcistan’dan Türkgözü Gümrük Sahası’na gelen Türk vatandaşı T.U.’nun kullandığı araç, kaçakçılık ihbar hattı Alo 136’ya yapılan bir ihbar doğrultusunda incelemeye alındı. Boş olarak beyan edilen aracın fiziki incelemesinde, kapılarındaki Gürcistan gümrük güvenlik mührünün sağlam olduğu görüldü. Gümrük Muhafaza ekipleri, aracın gümrük mühürlerini sökerek yaptıkları detaylı aramada aracın arka kısmında bulunan palet ve kolilerde cep telefonları ile bu telefonlara ait çok sayıda aksesuar buldu. Araçta toplam 12 bin 484 adet aksesuarsız cep telefonu, 5 bin adet cep telefonu kulaklığı, 5 bin adet cep telefonu ara kablosu, 50 adet yedek ekran, bin adet cep telefonu arka kapağı, bin adet cep telefonu ekran camı, 945 adet cep telefonu ekran camı, 50 adet telefon jelatini, 50 adet tuş takımı, 2 rulo üzerinde cep telefonu IMEI numaraları, bir firmaya ait bilgi içeren cep telefonuna yapıştırılmak üzere hazırlanan etiket ve 2 rulo halinde cep telefonu IMEI numaraları yazılı, marka bilgisi içeren cep telefonuna yapıştırılmak üzere hazırlanmış etiket ele geçirildi. Cep telefonları üzerinde yapılan barkod kontrollerinde yüklenmiş olan IMEI numaralarının yakalanan telefonlar arasında bulunmayan farklı marka telefonlara ait olduğu tespit edildi.
Türkgözü Gümrük Kapısı’nda gerçekleşen bugüne kadarki en büyük cep telefonu ve aksesuarı yakalama olayında ele geçirilen eşyaların gümrüklenmiş değerinin 4 milyon 220 bin TL olduğu belirlendi. Araç sürücüsü T.U. hakkında Posof Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.