Diyarbakır’da G.Saray maçı öncesi gerginlik

Atatürk Stadı’nda Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor ile karşılaşacak Galatasaray maçını izlemek için maç bileti bulamadıklarını belirten gruplar, polise ve çevredeki araçlara saldırdı.
Dün gece Diyarbakır’da gelen ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor’la saat 17.00’de Atatürk Stadı’nda karışılacak olan Galatasaray takımı stada gelmeden önce toplanana bazı kişiler gerginlik çıkardı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor’a destek amacıyla Yenişehir ilçesi Ofis semtinde bulunan Ekinciler Caddesi’nde karşılaşmanın oynanacağı Atatürk Stadyumu’na doğru yürüyüşe geçen ve ellerindeki havai fişek ile maytapları sağa sola atan grup küfürler savurarak stat önüne geldi. Burada bir süre bekleyen grup daha sonra yere attıkları sarı-kırmızı Galatasaray bayrağını ayaklarıyla çiğnedikten sonra yaktı.
Bayrağı yakan grup daha sonra Toplumsal Müdahale Aracına (TOMA) doğru yönlenerek taş ve maytaplarla saldırıda bulundu. Polis ekipleri ise duyarlı davranarak gruba uyarıda bulundu. Polisin bu tutumu gerginliği önlerken grup içerisinde bulunan bazı kişiler daha sonra çevrede park halinde bulunan bir aracın camını kırıp diğer araçlara zarar vermeye başladı.
Yaşanan bu olaya çevrede bulunan esnaf ve vatandaşların tepki göstermesiyle grup kendilerinin maçı izlemek için Atatürk Stadyumu’na alınıncaya kadar stat önünde beklemeyi sürdüreceklerini belirtti. Yaşanan kısa süreli gerginliğin ardından polis stad çevresinde güvenlik önlemlerini iki katına çıkardı.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.