İbrahim Tatlıses ile Şivan Perwer Diyarbakır Düet Videosu

İbrahim Tatlıses ile Şivan Perwer’den Düet ‘Megri Megri’… Şivan Perwer ile İbrahim Tatlıses birlikte el ele sanheye çıktı. İbrahim Tatlıses ile Kürt sanatçı Şivan Perver ‘Megri Megri’ türküsüyle düet yaptı. Şivan Perwer ve İbrahim Tatlıses Diyarbakır’da toplanan kalabalığı coşturdu.

‘ERDOĞAN TEMİZ SÜTE MAYA KATTI’
Perwer, ‘Sayelerinde kardeşliği kutluyoruz’ dediği Başbakan Erdoğan’a çalışmaları için teşekkür etti.

Bugün kadar yasaklarla yaşadıklarını vurgulayan Perwer, ‘ Kimimiz işkence gördük kimimiz kaçtık. Sayın Barzani bu konuda olumlu düşünceleri ile yaklaştı. Bu değerli insanları Diyarbakır’da bir arada görmek çok güzel.Erdoğan temiz süte maya kattı. ‘ dedi. Konuşmasına sık sık Kürtçe devam eden Perwer’e Diyarbakırlılar ıslıklarla karşılık verdi.

İKİLİDEN DÜET
Perwer’den sonra mikrofonu alan İbrahim Tatlıses de konuşmasına Kürtçe başladı. Bazılarının çözüm sürecine engel olmak istediğini söyleyen Tatlıses, ‘Muhalefet olursa barış olmaz’ dedi. Tatlıses, Türkçe-Kürtçe karışık yaptığı konuşmasında şunları söyledi; ‘Şivan kardeşime teşekkür ediyorum.37 yıl sonra burada olmasından çok mutluyum. Fark nedir, türkün, kürdün, arabın, çerkezin farkı nedir.Barış için kim elini taşın altına soktuysa ellerine sağlık. Şöhret için, şan gelmedik. Bizim tek isteğimiz barıştır.’

MEGRİ MEGRİ’Yİ DEDİLER, EMİNE ERDOĞAN AĞLATTILAR
Tatlıses ile Perwer, konuşmalarının ardından düet yaptı. Söyledikleri şarkıda, ‘Barış geliyor ağlama’ sözleri dikkat çekti. Tatlıses ile Perwer şarkı söylerken Emine Erdoğan gözyaşlarını tutamadı.

İlgili Kelimler: Şıvan Perwer İbrahim Tatlıses Düeti,Şıvan Perwer İbrahim Tatlıses Düet Videosu,Şıvan Perwer İbrahim Tatlıses Düeti Dinle,Şıvan Perwer İbrahim Tatlıses Düet Videosu,İbrahim Tatlıses ve Şivan Perwer Diyarbakır Konser Videoları,ibrahim Tatlıses ve Şivan Perwer Diyarbakır Konseri..

Kaynak: beyazgazete.com

Tarih : 16.11.2013 Gösterim : 876

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !
DİĞER VİDEOLAR