Google sansüzsüz uProxy programı indir, uPorxy nedir, ne işe yarar, kullanımı

google’ dan sansürsüz İnternet’e girmek için program indir,  uproxy programı nedir ne işe yarar google yeni programı uproxy..

Google Türkiye’de Yasaklı Sitelere Giriş İçin Uproxy Hizmetini Kullanıma Sundu

İnternet, dünyanın her ülkesinde olması gerektiği gibi özgür değil. Google ise internetin insanlığın ortak alanı olduğunu düşünüyor ve çeşitli ülkelerin vatandaşlarına yönelik uyguladığı internet sansürlerini işe yaramaz kılacak olan uProxy eklentisini sunmaya hazırlanıyor.

İnternet, dünyanın her ülkesinde olması gerektiği gibi özgür değil. Google ise internetin insanlığın ortak alanı olduğunu düşünüyor ve çeşitli ülkelerin vatandaşlarına yönelik uyguladığı internet sansürlerini işe yaramaz kılacak olan uProxy eklentisini sunmaya hazırlanıyor.Google tarafından geliştirilen ve ilk kez geçtiğimiz ayın ekim ayında duyurulan uProxy, tamamen ücretsiz bir eklenti olacak; Chrome ve Firefox web tarayıcıları ile kullanılabilecek. uProxy, kullanıcının, ABD veya Avrupa’da yaşayan arkadaşlarının internet sunucularına bağlanarak, sanki bu ülkedeymiş gibi sansürsüz internet kullanmasını sağlıyor. Yani, uProxy’yi kullanabilmek için, yurt dışında yaşayan, güvenilir bir tanıdığa ihtiyaç duyuluyor.Şu an için deneme aşamasında olan uProxy, Washington Üniversitesi’ndeki bilim insanları, Google ve Brave New Software şirketi tarafından yaratıldı.Google, uProxy’yi kullanmak isteyen kullanıcıların hiçbir teknik bilgiye ihtiyaç duymadıklarının altını çiziyor ve arayüzünün son derece kullanıcı dostu bir şekilde tasarlandığını belirtiyor.

Google Ideas yöneticilerinden Jared Cojen, uProxy ile ilgili verdiği röportajda şöyle dedi: “Dünyada milyarlarca insan kendilerini ifade etme özgürlüğüne sahip olmadıkları ortamlarda yaşıyor. Biz onlara bizim sahip olduğumuz internete ulaşma imkanını sunmak istiyoruz. Kullanıcılarımıza karşı sorumluluklarımız olduğundan bahsediyoruz. Kuzey Kore, İran, Suriye ve Küba gibi ülkelerdeki kullanıcılarımıza karşı da bir sorumluluğumuz var. ve bu ülkelerde karşı karşıya olunan güçlükler çok daha büyük.”uProxy’nin 2014 yazında tüm dünyaya sunulması bekleniyor.

Google uProxy nedir?

UProxy sayesinde kendi bağlantınız üzerinden, örneğin İngiltere’de bir arkadaşınızla bağlantı kuruyor ve sizin ülkenizde yasak ya da engelli olan içeriğe İngiltere’deki bu arkadaşınızın bağlantısı üzerinden erişim sağlayabiliyorsunuz.

Bu sayede de hem sansür uygulamalarını atlatmış oluyorsunuz, hem de bambaşka bir bağlantı kullanarak erişim sağladığınız içerik üzerinden kimliğinizin ya da gizlilik bilgilerinizin de açığa çıkmasını engelliyorsunuz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN..

Tarih : 10.02.2014 Gösterim : 747

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !
DİĞER VİDEOLAR