Başbakan Erdoğan: ” Ümüğünüzü Sıkarız” Ankara 9 haziran 2013 Konuşması izle- Sosyal MedyaTepkileri Kim Ne Dedi?

9 haziran 2013, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 9 Haziran 2013 Ankara konuşması izle, Başbakan Erdoğan Ankara Gezi Parkı eylemleri açıklamaları konuşması 9 hazirn 2013, Başbakan Erdoğan Ankara’da neler dedi 9 haziran 2013, Başbakan’ın Taksim Gezi Parkı açıklamaları Ankara konuşması 9 haziran 2013, Başbakanın Gezi Parkı eylemleri için son açıklamaları Ankara 9 haziran 2013,

Erdoğan’ı, Esenboğa Havalimanı’nda Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Salih Kapusuz ve Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, çok sayıda partili ve vatandaş karşıladı.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu da Ankara‘ya geldi.

Kalabalığa yönelik bir konuşma yapan Erdoğan şöyle konuştu:

Yola çıkarken ne dedik, biz kefenimizi giyerek bu yola çıktık. Bu can bu tende oldukça Allah’tan başka kimseye verilecek hesabımız yoktur. Bize bazı marjinal gruplar değil bize millet hesap sorar. Milletin de hesap yeri sandıktır, sandıkta sorar. Bizi millet getirdi, millet götürür. Milletten başka bu noktada kimsenin bizi götürmeye gücü yetmez.

Gezi Parkı’na, Kuğulu’ya çıkacağınıza 7 ay var sabredin, 7 ay sonra sandıkta sizlerle görüşelim. ‘Demokrasi, özgürlükler’ diyorsanız, ‘hak, hürriyet’ diyorsanız bu şiddetle elde edilmez. Hukuk içerisinde kalarak elde edilir.

Ben bu ifadeyi kullanınca rahatsız olmuşlar. Eğer çok rahatsız olduysalar lugata bir baksınlar ‘çapulcu’ kime denir diye. Oraya baktıkları zaman Başbakanın ne kadar isabetli bir ifade kullandığını görecekler. ‘Yakan, yıkan, saldıranlara çapulcu’ denir. Dolayısıyla kusura bakmasınlar ama onlara destek verenler de aynı familyada yerini alır.

Yaptıkları iş sadece vurup kırma. Kamunun binalarına saldırma, kamunun binalarını yakıp yıkma. Sivil vatandaşın, halkın araçlarını yakıp yıkma. Bununla kalmadılar. Benim başörtülü kızlarıma, başörtülü bacılarıma saldırdılar. Bununla da kalmadılar. Dolmabahçe Camii’ne maalesef bira şişeleriyle girmek suretiyle, ayakkabıyla onu da yaptılar.

Artık bu ülkede çeteler dönemi bitmiştir. Bu ülkede mafya dönemi bitmiştir. Cunta dönemi geri gelmemek üzere bitmiştir. Şunu da söylemem lazım, faiz lobisi kendine çeki düzen ver. Faiz lobisi yıllarca benim milletimin alın terini sömürdü. Bundan sonra sömüremeyeceksin. Çok sabrettik. Olay sadece bu lobiyi oluşturan bir banka, üç banka kim varsa hepsi için aynı şeyi söylüyorum. Siz ki bize karşı böyle bir mücadeleyi başlattınız, bunun bedelini ağır ödeyeceksiniz.

Utanmadan, sıkılmadan, borsayı çökertme gayretleri içerisine girenler, borsada Tayyip Erdoğan‘ın parası yok, çökersen sen çökeceksin. Yüzde 11’den başladık, yüzde 94’lere kadar çıktık. Niye? Çünkü biz spekülatörlere fırsat vermedik, yarın da vermeyeceğiz. Eğer senin spekülatörlüğünü yakaladığımız anda da ümüğünü sıkarız. Kim olursan ol, ümüğünü sıkarız.

(kaynak: cnntürk)

Tarih : 09.06.2013 Gösterim : 1043

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !
DİĞER VİDEOLAR