Abdüllatif Şener Gezi Parkı Eylemleri ve Başbakan Erdoğanla ilgili Açıklamaları HALK TV izle!-3 Haziran 2013

3 Haziran 2013, VİDEO, Abdüllatif Şener Gezi Parkı eylemleri açıklamaları, Abdüllatif Şener eylemlerle ilgili neler dedi, Abdüllatif Şener Başbakan Recep Tayyip Erdoğanla ilgili neler dedi, Abdüllatif Şener Halk TV açıklamaları izle, Abdüllatif Şener kimdir, Abdüllatif Şener 3 Haziran 2013 açıklamaları izle, Taksim Gezi Parkı olayları eylemleri görüntü ve haberleri 3 haziran 2013

Eski AKP’li bakanlardan Abdüllatif Şener Gezi Parkı direnişi sonrası başlayan olaylarla ilgili olarak çok sert açıklamalarda bulundu. Şener, Başbakan Erdoğan ve medyayı adeta bombaladı.

HALK TV’ye konuşan Abdüllatif Şener şunları söyledi:

“Medyadaki insanların kendilerine saygıları varsa Halk TV’yi örnek almalılar. Siz görevinizi yerine getiremeyecekseniz neden gazetecilik yapıyoruz diyorsunuz.

Demokrasi demek sadece sandıktan çıkan demek değildir. Bir ülkede özgür basının yoksa o ülkede demokrasi yok demektir. Demokrasi yerlerde sürünüyor demektir.

Vatandaş sonunda kendi hukukuna sahip çıkmıştır. Benim eylem yapma hakkım var diyor halk. Anayasa diyor zaten vatandaşlar önceden izin almaksızın gösteri yapma hakkına sahiptir. Vatandaş anayasal hakkını kullanıyor. Hala sorumlular ders almamışa benziyor.

Bugün başbakan ben sandıktan çıktım medya benim demek istiyor. İstediğim insanı istediğim zaman sustururum diyor. Demokratik ülkede ne üniversiteler, ne yargı, ne medya, ne de sokaklar senindir sayın başbakan! Sayın başbakan kendi söylediği sözleri hatırlarsa olayları daha iyi anlar.

Şu manzaraya bakın, şu gazlara bakın. Bunlar kimyasal silah mahiyetindedir. Türkiye bu manzaraları ne zaman yaşamıştır? Halkına bu muameleyi yapan, konuşmalarıyla da güvenlik güçlerini halkın üzerine yönlendiren başbakan tek sorumludur.

Ben başbakanın ruhunu biliyorum. Amaç Taksim başta olmak üzere 10 merkezi, değerli bölgeye alışveriş yaparak rant elde edilmeye çalışılıyor.”

Tarih : 03.06.2013 Gösterim : 933

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !
DİĞER VİDEOLAR