5 kasım 2013 Kemal Kılıçdaroğlu’nun Öğrenci Evleri ile İlgili Başbakan’a Cevabı İzle – CHP Grup Toplantısı

5 Kasım 2013 salı günü CHP Grup Toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu’nun,Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kızla Erkek Aynı Evde Kalamaz” açıklamalarına cevabını ve toplumumuzda kadının şu anki durumuyla ilgili açıklamalarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın ‘kızlı erkekli ev’ açıklamalarına karşılık “Senin derdin karma eğitimi ortadan kaldırmak” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında şunları söyledi:

Geçen hafta genç bir teğmenin nikâhına katıldım. Bu nikâh hapishanedeydi. Fakir bir aileden geliyor bu teğmen. Bu teğmenin cep telefonuna saniyeler içinde telefon numaraları yükleniyor. Bilirkişi raporuyla bu ispatlanıyor. Bu yüklemeleri kimin yaptığına dair suç duyurusunda bulunuyorlar ve garabete bakın ki 6 savcı değişiyor bu olayla ilgili. 6 savcı değişiyor fail bulunamıyor bir türlü. Özellikle hukukçu milletvekillerinden rica ediyorum. Bu davanın takipçisi olacaksınız

Son on yılda kadına yönelik şiddet yüzde bin 400 arttı. Kim bunun sorumlusu. Diktatöre sorarsanız CHP. Oysa bütün CHP’liler yürekten kadın-erkek eşitliğine inanıyor. Kadını erkeğin gözüyle görmüyoruz biz. Birey olarak görüyoruz. Bu sosyal politika bu tabloyu ortaya çıkarıyor.

AKP ’ye oy veren kadınların da artık direnmesi gerekiyor. Kadın nasıl giyinecekmiş. Sana ne kardeşim nasıl giyinirse giyinir. Şimdi kadınların uyanması gerekiyor. Demokrasi geri gidiyorsa bunun en ağır faturasını kadınlar ödeyecektir. Ne diyordu, Kabataş İskelesi’nde türbanlı bir kadına 50 kişi saldırmış, üzerine idrar… Daha neler neler. Ne demişti, “Yalancıdan Başbakan olmaz” Utan utan. Boyundan utan bari. Böyle yalan söylenir mi? İnsanda biraz vicdan olur. Öyle bir olay varsa zaten saldıranları insan olarak tanımlamak mümkün değil.

(Radikal)

Konuşmanın Tümünü yandaki linki tıklayarak izleyebilirsiniz >>>> http://tvarsivi.com/?e=122383

Başbakan Ne Demişti?

Tarih : 05.11.2013 Gösterim : 668

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !
DİĞER VİDEOLAR