Habeler, haber
DOLAR
2,90 / 1,86
EURO
3,20 / 1,52
ALTIN
104 / 1,63
BİST100
75,960 / -1,25
Güneşli
İzmir: Güneşli
33°
  • NAMAZ
    VAKİTLERİ
  • HAVA DURUMU
  • ÜYELİK GİRİŞİ

Millilerin ilk rakibi İsrail

2017 Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası Elemelerinde H Grubu’nda yer alan milli takım, ilk maçında 21 Kasım Cumartesi günü saat 20.
Millilerin ilk rakibi İsrail
Eklenme : 16 Ekim 2015 11:18    Güncelleme : 16 Ekim 2015 11:18    Okunma :

2017 Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası Elemelerinde H Grubu’nda yer alan milli takım, ilk maçında 21 Kasım Cumartesi günü saat 20.00’da Ankara Spor Salonunda İsrail ile karşılaşacak.
2011 Avrupa Şampiyonası ikincisi, 2012 Londra Olimpiyatları beşincisi, 2013 Avrupa Şampiyonası’nın bronz madalyalı ekibi ve 2014 Dünya Şampiyonası dördüncüsü A Milli Kadın Basketbol Takımı, 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası için start alıyor.
Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenecek 2017 Avrupa Şampiyonası için elemelerde mücadele edecek ay-yıldızlılar, H Grubu’ndaki ilk maçında İsrail ile karşılaşacak. Türkiye ile İsrail arasındaki mücadele, 21 Kasım Cumartesi günü saat 20.00’da Ankara Spor Salonu’nda oynanacak.
2017 FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri’nde H Grubu’nda yer alan A Milli Kadın Basketbol Takımı, İsrail’in yanı sıra Romanya ve Bosna Hersek ile mücadele edecek. Kadınlar Dünya Şampiyonası ile aynı formatla oynanacak olan turnuvada gruplarını ilk sırada tamamlayacak olan takımlar 2017 yılında Çek Cumhuriyeti’ndeki finallere yükselecek. 9 grupta ikinci sırayı alan ülkelerden en iyi 6 ikinci de şampiyonada mücadele etme hakkını elde edecek.

A Milli Kadın Basketbol Takımı 2017 Avrupa Basketbol Şampiyona’sı eleme grubu maç fikstürü şöyle:

21 Kasım 2015
Türkiye – İsrail

25 Kasım 2015
Bosna Hersek – Türkiye

20 Şubat 2016
Romanya – Türkiye

24 Şubat 2016
İsrail – Türkiye

19 Kasım 2016
Türkiye – Bosna Hersek

23 Kasım 2016
Türkiye – Romanya

2017 FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri’nde gruplar ise şu şekilde:

A Grubu: Letonya, Litvanya, Slovenya
B Grubu: Hırvatistan, Fransa, Estonya, Hollanda
C Grubu: İtalya, Karadağ, Büyük Britanya, Arnavutluk
D Grubu: Ukrayna, Sırbistan, Almanya, Lüksemburg
E Grubu: Macaristan, Slovakya, Portekiz, İzlanda
F Grubu: Yunanistan, Rusya, Bulgaristan, İsviçre
G Grubu: Polonya, Belarus, Belçika
H Grubu: Romanya, Türkiye, İsrail, Bosna Hersek
I Grubu: İsveç, İspanya, Finlandiya
(İHA)



Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !
  • SİYASET
  • GÜNCEL
  • KÜLTÜR
  • SPOR
  • DÜNYA
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

GÜNÜN HABERLERİ

YAZARLAR

baslik