Habeler, haber
DOLAR
/
EURO
6,688 / 0,01
ALTIN
/
BİST
114.364 / -0,37
Güneşli
İstanbul: Güneşli
19°
  • NAMAZ
    VAKİTLERİ
  • HAVA DURUMU
  • ÜYELİK GİRİŞİ

İşte ilk hafta programı

İşte ilk hafta programı
Eklenme : 28 Ağustos 2014 13:42    Güncelleme : 28 Ağustos 2014 13:42    Okunma : 322

PTT 1. Lig’de 2014-2015 sezonu yarın oynanacak Bucaspor – Altınordu maçıyla başlayacak.
3 ekibin Spor Toto Süper Lig’e yükseleceği ligde, 34 haftalık periyotta ilk 16 haftalık bölüm 4 Ocak 2015’te tamamlandıktan sonra 25 Ocak 2015’te başlayacak ikinci bölüm 24 Mayıs’ta tamamlanacak.
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yapılan statü değişikliğiyle 2001-2002’den itibaren İkinci Lig (A) Kategorisi, 2007-2008’den sonra da TFF Birinci Lig adını alan lig, bu sezon PTT’nin sponsorluğuyla 18 takımın katılımıyla oynanacak.
Geçen yıl Spor Toto Süper Lig’den düşen Antalyaspor, Elazığspor ve Kayserispor’un yanı sıra Spor Toto 2. Lig’den yükselen Albimo Alanyaspor, Altınordu ve Giresunspor ile Adana Demirspor, Adanaspor, Boluspor, Bucaspor, Denizlispor, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, Karşıyaka, Manisaspor, Orduspor, Osmanlıspor, Samsunspor ve Şanlıurfaspor takımları PTT 1. Lig’de mücadele edecek.
İlk iki sırayı alacak takımların doğrudan Süper Lig’e yükseleceği ligde, sezon sonunda 3. ile 6., 4. ile 5. birbirleriyle eleme usulü çift maç yaptıktan sonra rakiplerini eleyenler finalde karşılaşacak ve kazanan Süper Lig’e çıkacak.
PTT 1. Lig’de 2014-2015 sezonunun ilk maçında iki İzmir temsilcisi Bucaspor ile Altınordu yarın saat 20.00’de karşılaşacak.

İLK YARIDA 16 HAFTA OLACAK
PTT 1. Lig’de yarın başlayacak 2014-2015 sezonu Spor Toto Süper Lig gibi 4 Ocak 2015 tarihinde yapılacak 16. hafta maçlarıyla devre arası tatiline girecek. İkinci bölüm, 21 günlük aranın ardından, 25 Ocak 2015’te yapılacak 17. hafta maçlarıyla başlayacak ve normal sezon 24 Mayıs 2015’te tamamlanacak. Lig daha sonra oynanacak play-off maçlarıyla sona erecek.
PTT 1. Lig’de ilk haftanın programı şöyle:

29 Ağustos Cuma
20.00 Bucaspor-Altınordu (Yeni Buca)

30 Ağustos Cumartesi
17.00 Samsunspor-Giresunspor (Samsun 19 Mayıs)
20.00 Manisaspor-Albimo Alanyaspor (Manisa 19 Mayıs)
20.00 Adana Demirspor-Denizlispor (5 Ocak Fatih Terim)
20.00 Şanlıurfaspor-Adanaspor (Elazığ Atatürk)

31 Ağustos Pazar
17.00 Orduspor-Kayserispor (19 Eylül)
20.00 Gaziantep Büyükşehir Belediyespor-Boluspor (Kamil Ocak)
20.00 Osmanlıspor-Elazığspor (Yenikent ASAŞ)
20.00 Karşıyaka-Antalyaspor (Yeni Buca)
(İHA)



Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !
  • SİYASET
  • GÜNCEL
  • KÜLTÜR
  • SPOR
  • DÜNYA
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

GÜNÜN HABERLERİ