Habeler, haber
DOLAR
2,90 / 1,86
EURO
3,20 / 1,52
ALTIN
104 / 1,63
BİST100
75,960 / -1,25
Güneşli
İzmir: Güneşli
33°
  • NAMAZ
    VAKİTLERİ
  • HAVA DURUMU
  • ÜYELİK GİRİŞİ

Hangi takımlar hangi oyuncuları aldı ?

Türkiye Erkekler Basketbol Süper Ligi takımları transfer sürecinde 72’si yabancı, 48’i yerli toplam 120 oyuncuyu kadrolarına kattı.
Hangi takımlar hangi oyuncuları aldı ?
Eklenme : 01 Ekim 2015 15:28    Güncelleme : 01 Ekim 2015 15:28    Okunma :

Türkiye Erkekler Basketbol Süper Ligi takımları transfer sürecinde 72’si yabancı, 48’i yerli toplam 120 oyuncuyu kadrolarına kattı.
Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde Türk oyuncular ile yeni sözleşme imzalama döneminin sona ermesiyle birlikte takımların kadroları kesinleşmeye başladı. Ekipler kadrolarına Türk ve yabancı oyuncular ile ligin ikinci yarısında ilk hafta oynanacak maçlar öncesi son iş gününe kadar geçici sözleşme imzalayabilecek.
Süper Lig’de yeni sezon heyecanı 10 Ekim’de başlayacak, sezonunun ilk yarısı 11 Ocak 2016’da sona erecek. Ligin ikinci yarısı ise 23 Ocak’ta yeniden start alacak ve normal sezon maçları 9 Mayıs 2016’da tamamlanacak.

120 BASKETBOLCU TRANSFER EDİLDİ
2015-2016 sezonunda hem ligde hemde Avrupa’da iddialı kadro kurmaya çalışan Basketbol Süper Lig ekipleri, bu süreçte kadrolarına 120 oyuncu ile takviye yaptı. Süper Lig takımları kadrolarına 72 yabancı, 48 yerli oyuncu transfer etti.

DAÇKA VE İSTANBUL B.B. TRANSFER ŞAMPİYONU
Bu transfer döneminde takıma en çok çok takviye yapan ekipler 11 oyuncu ile Darüşşafaka ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü oldu. Anadolu Efes, 5 oyuncu ile takımına en az takviye yapan ekip durumunda. Geçtiğimiz sezon şampiyon olan Pınar Karşıyaka, başarılı kadrosundan ayrılan oyuncuların yerini doldurmak için 8 oyuncu transfer etti. Galatasaray’dan Kerem Gönlüm ve Justin Carter’ı alan İzmir ekibi, Milano’dan da Joe Ragland gibi önemli oyuncuları kadrosuna kattı.

MVP DİXON, FENERBAHÇE’YE GEÇTİ
2014-2015 sezonunda Karşıyaka ile şampiyon olup aynı zamanda ’En değerli oyuncu’ seçilen Bobby Dixon, Fenerbahçe’ye transfer olarak bu dönemin en dikkat çekici transferi oldu. Aynı zamanda sarı-lacivertliler, geçtiğimiz sezon NBA’in Atlanta Hawks takımında oynayan Pero Antic ve Avrupa liginin yıldız oyuncularından Kostas Sloukas’ı kadrosuna katarak büyük ses getirdi.

Türkiye Erkekler Basketbol Süper Ligi’nde yer alan ekiplerin bu yaz döneminde yaptıkları transferler şöyle:
Anadolu Efes: Bryant Dunston (Olympiacos), Derrick Brown (Lokomotiv Kuban), Jayson Granger (Unicaja Malaga), Alex Tyus (Maccabi), Jon Diebler (Pınar Karşıyaka)

Banvit: Dominique Johnson (Maccabi Rishon), Courtney Fortson (Avtodor), Jackie Carmichael (Maccabi Rishon LeZion), Adrien Moermann (Limoges), Nusret Yıldırım (Trabzonspor), AJ Slaughter (Panathinaikos) Gasper Vidmar (Darüşafaka Doğuş)

Beşiktaş: Erik Murphy (D League), Cenk Akyol (Anadolu Efes), Evren Büker (Türk Telekom), Lamont Hamilton (Krasny Oktyabr), Emre Bayav (Darüşşafaka Doğu), Nate Wolters (D-League), D. J. Seeley (Manresa), Maciej Lampe (Barcelona), Tremmel Darden (Olympiacos)

Darüşşafaka Doğuş: Reggie Redding (Alba Berlin), Milko Bjelica (Anadolu Efes), Samet Geyik (TOFAŞ), Ender Arslan (Galatasaray), Oğuz Savaş (Fenerbahçe), Luke Harangody (Valencia), Serhat Çetin (Fenerbahçe), Emir Preldzic (Fenerbahçe), Manuchar Markoshvili (CSKA Moskova), Semih Erden (Fenerbahçe Ülker), Marcus Slaughter (Real Madrid)

Fenerbahçe Ülker: Bobby Dixon (Pınar Karşıyaka), Kostas Sloukas (Olympiacos), Pero Antic (Atlanta Hawks), Barış Hersek (Pınar Karşıyaka), Luigi Datome (Boston Celtics), Ekpe Udoh (Los Angeles Clippers), Nikola Kalinic (Kızılyıldız)

Galatasaray: Şafak Edge (Banvit), İzzet Türkyılmaz (Sibenik), Blake Schilb (Paris Levallois), Calebb Green (Unicaja Malaga), Stephane Lasme (Anadolu Efes), Joey Dorsey (Houston Rockets), Errick McCollum (Zhejiang Golden Bulls)

İstanbul BBSK: Sean Armand (Fraport Skyliners), Kadeem Batts (D-Lague), Uğur Dokuyan (NSK Eskişehir Basket), Deniz Kılıçlı (Anadolu Efes), Justin Cobbs (Fraport Skyliners Frankfurt), Erbil Eroğlu (Darüşşafaka Doğuş), Metecan Birsen (NSK Eskişehir Basket), Mert Çevik (TOFAŞ), Marcus Denmon (TOFAŞ), Jaka Klobucar (Ratiopharm ULM), Cemal Nalga (Pınar Karşıyaka)

Uşak Sportif: Paul Harris (Gravelines), Khem Birch (Falls Skyforce), D’Angelo Harrison (St. John’s Red Storm), Mesut Ademoğlu (Torku Konyaspor), Giordan Lee Watson (Energia), Şahin Ekmen (Büyükçekmece), Can Korkmaz (Trabzonspor), Yunus Akçay (Trabzonspor), Evaldas Kairys (Zvaigzdes)

Pınar Karşıyaka: Joe Ragland (Milano), Kerem Gönlüm (Galatasaray), Justin Carter (Galatasaray), Muhammed Baygül (Rönesans TED Ankara Kolejliler), Josh Carter (Türk Telekom), Colton Iverson (Laboral), Can Altıntığ (Fenerbahçe), Kenan Sipahi (Fenerbahçe)

Royal Halı Gaziantep: Jure Balazic (İBB), Görkem Sönmez (Maliye Milli Piyango), Ramazan Tekin (Royal Halı), Andy Rautins (Varese), Anthony King (Artland)

Rönesans TED Ankara Kolejliler: Caner Erdeniz (Beşiktaş), Erolcan Çinko (TOFAŞ), Alper Özcan (Denizli Basket), Martynas Gecevicius (Rytas), Frank Elegar (Milano), Marko Tomas (KK Cedevita Zagreb), Viktor Sanikidze (Unics Kazan), Murat Kaya (Mamak Belediye DSİ)

Torku Konyaspor: Doğukan Sönmez (Sakarya BŞB), Lasan Kromah (Alba Fehervar), Tyrone Brazelton (La Havre), Merthan Mutlu (Mondi Melikşah), Johndre Jefferson (Torku Konyaspor), Altay Özurgancı (Avustralya), Vanja Plisnic (Rönesans TED Ankara Kolejliler), Bremer (PAOK)

Trabzonspor Medical Park: Damian Kulig (PGE Turow), Sertaç Şanlı (Uşak Sportif), Berkay Candan (Banvit), İbrahim Yıldırım (Uşak Sportif), Darius Johnson-Odom (Cantu), Hakan Demirel (Uşak Sportif), Gani Erdi Gülaslan (Gelişim Koleji), Tarence Kinsey (Nizhny Novgorod), Fırat Töz (Yeşil Giresun Belediye)

Demir İnşaat Büyükçekmece Basketbol: Osiris Eldridge (Sinpaş Denizli Basket), Ceyhun Altay (Pınar Karşıyaka), Antywane Robinson (Pau Orthez), Erving Walker (Dijon), Tayfun Erülkü (TOFAŞ), Michael Roll (Türk Telekom), Burak Can Yıldızlı (Pertevniyal), Yunus Sonsırma (Pınar Karşıyaka), Hilton Armstrog (Beşiktaş)

Türk Telekom:Ben Woodside (Seville), Michael Jenkins (İBB), Cevher Özer (TED Ankara Kolejliler), Boris Savovic (Ratiopharm) Eric Buckner (Uşak Sportif), Ermal Kurtoğlu (Darüşşafaka Doğuş), J’Covan Brown (Astana), Erkan Veyseloğlu (Pınar Karşıyaka)

Yeşil Giresun Belediye: Tony Crocker (Hapoel Holon), Deividas Dulkys (Venezia), Jeleel Akindele (Fuenlabrada), Buğrahan Tuncer (NSK Eskişehir Basket), Kristijan Nikolov (Galatasaray), David Laury (Iona), Doron Peksins (BC Krasny Oktyabr), Quinton Hosley (BC Krasny Oktyabr)
(İHA)



Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !
  • SİYASET
  • GÜNCEL
  • KÜLTÜR
  • SPOR
  • DÜNYA
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

GÜNÜN HABERLERİ

YAZARLAR

baslik