Habeler, haber
DOLAR
5,810 / %0,14
EURO
6,542 / %0,16
ALTIN
237,83 / %-0,23
BİST
96.861 / %-0,03
Güneşli
İstanbul: Güneşli
 • NAMAZ
  VAKİTLERİ
 • HAVA DURUMU
 • ÜYELİK GİRİŞİ

Fenerbahçe Emre Belözoğlu/Dirk Kuyt/Volkan Demirel’in Basın Toplantısı Video/Sözleri

Fenerbahçe Emre Belözoğlu/Dirk Kuyt/Volkan Demirel’in Basın Toplantısı Video/Sözleri
Eklenme : 16 Temmuz 2013 19:12    Güncelleme : 28 Haziran 2015 16:09    Okunma : 523

Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu, Dirk Kuyt ve Volkan Demirel son gelişmeler üzerine basın toplantısı düzenledi.

emre-den-galatasaray-a-gonderme-3456903İlk olarak sözü alan Emre Belözoğlu, “Kaptanlar olarak bugün burada bazı duygularımızı paylaşmak istedik. Süreçle ilgili sorularınızı alacağız ama bizler Fenerbahçe’nin profesyonel futbolcularıyız. Üç senedir bu süreçlerden yorulmuş, sahanın içine konsantre olmak isteyen bir grubuz. Bundan sorna da bu böyle devam edecek. İki gün önce alınan bu haberbizi üzdü. Ancak haklı olduğumuzu biliyoruz. 2010-2011 sezonunun şampiyonu olşduğumuzu biliyoruz. Rakibimizin neler yaşadığını biliyoruz. Herkes bunun farkındadır, o senenin şampiyonu Fenerbahçe’dir. ” ifadelerini kullandı.

“BU SEZON HERKES, HER ŞEYİ GÖRECEK” 

Önümüzdeki sezon için iddialı olduklarını söyleyen Emre, “Başkanlarımız ve yönetim kurulumuz arkamızda. Bize verdikleri sözleri yerine getireceklerdir. Bu sene yine şampiyonluğu oynayacağız. Bu senenin herkes her şeyi gösterecek zamanı olduğunu biliyoruz. Elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.

“AÇIK KONUŞAMIYORUZ” 

Emre’den sonra Volkan da bazı şeyleri açıklayamadığını belirtirken, “Açık konuşamıyoruz. Söyleyecek çok şey var. Ne karar çıkarsa çıksın bu grup kendi içinde neyin ne olduğunu çok iyi biliyor. Biz bunun bilincinde olduğumuz için aptal insanlar değiliz. Siz de bu olayların içerisinde değiliz. Futbolu izleyen insanlar aptal değil. Çok fazla konuşamıyorum, konuşsam ağızımdan çok şey çıkabilir. Boynu bükük bir şekilde konuşuyoruz. Fenerbahçe bayrağını en üst yere taşımak için elimizden geleni yapacağız. Çok şöylenecek şey var, söyleyemiyorum ve bundan da rahatsızım. ” dedi.

KUYT: “KARARI SİNDİREMİYORUZ” 

Hollandalı yıldız Dirk Kuyt ise kararı anlayamadıklarını, “Biz futbolcular olarak bu kararı sindiremiyoruzi anlayamıyoruz. Sonuçta kulübünüz suçlu dendi. Bu futbolcularla alakalı bir durum değil. Hepimizin kariyeri, hisleri kesinlikle ciddi şekilde zarar görecek. Geçen sezon UEFA’da yarı final görmüş bir takımın futbolcuları ve taraftarı olarak bu kararı sindirmek kolay değil. Bir sene men almışken, iki sene daha men almak inanılmaz bir durum. İki kez ceza almak anlamsız. UEFA’ya karşı kafamızda soru işaretleri var. Artıkdava CAS’a intikal etti. En yetkili olan CAS’ın da bizim hislerimizi ve 25 milyon Fenerbahçe taraftarının isteğini iyi bir şekilde göreceğini ve bizi anlayacağını umuyorum. Takımımla ve arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Takım olarak çok iyi çalışıyoruz ve bizim tek amacımız bu. Umuyorum ki sizlerle de son kez bu konuyu konuşuyor oluruz ve bizler de işimize konsantre oluruz. Avrupa’da oynadığımız rakip takımlar da bu kararı anlayamayacak. Fenerbahçe’nin bu şekilde dışarıda kalması onlar için de düşündürücüdür. ” şeklinde belirtti.

“UEFA’YA VE BASINA MEKTUP YAZACAĞIZ” 

Takımın tecrübeli isimlerinden Emre Belözoğlu, “Sahada olanları biliyoruz. Kendi yaptığımız toplantıda Kuyt bir konu gündeme getirdi. UEFA’ya ve basına bir mektup yazmak istiyoruz. Düşüncelerimiz o mektupla paylaşacağız. O açıklamda gerekli şeyler olacaktırç Masum olduğumuzu biliyoruz. Hukukta her verilen karar doğru değil. CAS’ta inşallah beklediğimiz netice çıkar ama kendi adıma çok da umutlu değilim. Bu saatten sonra futbol sahasına odaklanmmalıyız.” diyerek UEFA’ya bir mektup yazacaklarını söyledi.

Volkan ise tapeleri okuduklarını ifade ederken, “Mektup yazmamızın nedeni cezanın nedenini bilmememiz. Ellerinde belge olan takımlara ceza bil vermiyorlar. Biz de tapeleri okuduk. Bizim anladığımız bir şey yok. Yabancı insanlar Türkçe’yi bilmeden anlamada bizleri kupalara almıyorlar. Yazı yazarak gerekli yere göndereceğiz. ” diye kaydetti.

“KARİYERLERİMİZ ETKİLENECEK” 

Cezanın böyle kalması durumunda oyunculara yansıması olacağını belirten Emre, “2010-2011 sezonunda verilmiş bir men cezası var. Suçlu olduğumuz kanıtlanmadan men cezası almamızı içimize sinmedi. Ardından Avrupa şampiyonalarında bir sezon oynayabildik. Ardından UEFA daha yüksek cezayla bize geri dönüş yaptı. Çok iyi hatırlayamıyorum ama 5 yaşından bu yana futbolu takip ediyorum ama hiçbir takıma böyle ağır bir ceza verildiğini hatırlamıyorum. Bu ceza böyle kalacaksa bizim kariyerlerimiz ciddi şekilde etkilenecek. Kafamızda cevaplamadığımız daha bir çok soru var. ” dedi.

“LIVERPOOL’A OLSA, EVERTON UĞRAŞIR MIYDI?” 

Emre Belözoğlu F.Bahçe’ye ülke içinden baskı olduğunu belirtirken, “Türk olup bu karara şaşıramıyorum. Ülkemizde büyüyene karşı bunlara alışığız. Bu soruya Türkler’in cevap vermesi lazım. Avrupalılar’ın kıskançlık gibi durumu yok. Liverpool böyle bir durumla karşı karşıya kalsaydı Everton bu kadar uğraşır mıydı cezayla? Fenerbahçe yalnızlığıa terk edilmiş durumda. Sanki herkes temiz Fenerbahçe pis. Fenerbahçe en temizinden daha temiz. Galatasaray’da Türkiye’nin en iyi kadrosuyla şampiyonluk yaşadım. Hatta gerçekçi olmak gerekirse orada iyi bir kadromuz vardı ve rahat şampiyon olduk. 2011’de en zor şampiyonluğumu yaşadım. ” ifadelerini kullandı.

“MAÇI SATAN, ‘SATTIK’ DESİN” 

Volkan ise “Biz maçları almışız ya, maçı satanlar da çıkıp ‘Evet kardeşim biz para aldık. maçı sattık’ desin. Böyle bir şey yok. ” şeklinde bir yorum yaptı.

“AZİZ YILDIRIM YANIMIZDA” 

Kaptan Emre, “Bu durumun kariyerimiz için bir hasar olacağını biliyoruz. Kuyt’ın dediği gibi bu takımda olmaktan gurur duyuyorum. 3 Temmuz’dan durumumuz daha farklı. Her şeyden önce Aziz Yıldırım yanımızda. Başkanımız her konuda arkamızda olduğunu söyledi. Bütün oyuncular bu mücadelenin içerisinde olmak istiyor. ” yorumunu yaptı.

“CAS’TAN OLUMLU BİR ŞEY ÇIKACAĞINA İNANMIYORUM” 

Volkan tek hedefin şampiyonluk olduğunu ve CAS’tan bir beklenti olmadığını, “Kim oynarsa oynasın şampiyonluğu kazanmak istiyoruz. 3 Temmuz’dan sonra en kötü halimizle yarım puanla şampiyonluğu verdik. Üzülüyoruz, yabancı arkadaşlarımız adına belki daha zor bir durum. UEFA’dan ilk turda elendik, sonra lige asıldık. Fenerbahçeliler’den ricamız kimse kafasını yere eğmesin. Bize ne kadar çamur atarlarsa atsınlar, biz kabul etmiyoruz. CAS’tan mastan ne çıkar bilmiyorum ama biz şampiyon olacağız. CAS’tan olumlu bir şey çıkacağına inanmıyorum. Bize nereyi layık görüyorlarsa, orada iyi oynayıp kupalar alacağız. Dün akşam karar çıktıktan sonra oturup konuştuk. İster istemez bunları düşünüyorsunuz. Arkadaşlarınızla, eşinizle konuşuyorsunuz. Her şeye rağmen sahaya konsantre olmak istiyoruz. ” şeklinde vurguladı.

“YENİ TRANSFERLERLE ŞAMPİYONLUK YAŞAYACAĞIZ” 

Emre tekrar sözü alarak şaşkınlıklarını belirtti ve “Kimse bir şey merak etmiyorum. Arkadaşlarımızda olayların şaşkınlığı var. Sadece bu futbolcu grubu bunları hak edecek ne yaptı diye düşünüyorlar. Onlara bu kulübün değerleerini gösteriyoruz. Onlar sadece bu futbolcular ne yaptılar diye düşünüyorlar. Yeni transferlerin bu kulübün formasını terleteceğine inanıyorum. İnşallah beraber şampiyonluklar yaşayacağız.” ifadelerini kullandı.

“5 SENE ŞİKE YAPMA ŞANSI VERDİLER” 

UEFA’nın +1’i silmiş olmasını değerlendiren Emre, “Bu yazışmaların içerisinde olmadım. geçmişte neler yaşandı bilmiyorum. İnsanları bu kadar süre geçmişken yargılamak gibi konuşmak doğru değil. Türkiye’de futbolun genel anlamda o dönem için doğru yönetilmediğini düşünüyorum. Fenerbahçe’ye atılan bir suçu kabul edemem. Ben saha içinde mücadele ettim. Gücüm olsa kendi ismimi temizlerdim. UEFA nezninde yöneticiler bir takım görüşmeler yapmışsa ben bir şey diyemem. +1’i sildiler sağolsunlar. 5 sene içerisinde bize şike yapma şansı verdiler heralde. Allah razı olsun. ” dedi.

“TÜRK FUTBOLU ZARAR GÖRECEKTİR” 

Türk futbolunun zarar göreceğini söyleyen Kuyt, “Hepimiz profesyonel olarak bu işi yapıyoruz. Fenerbahçe’de olduğumuz sürece hedefimiz katıldığımız turnuvalarda en büyük başarıyı elde etmektir. Normalde 3-4 kulvarda mücadele etmemiz gerekirken, bu sene bu olmayacak. Avrupa’da oynamamak kolay olmayacak ama hayat kolay değil. Demek istediğim bir şey var, Türk futboluyla ilgili. Bu olaylar sadece Fenerbahçe ile ilgili değil. Bu sorunların Türk futboluyle ilgili olduğunu düşünüyorum. İki yıllık men cezası sabit kalacaksa Türk futbolu zarar görecektir. Geçen sene Türk futbolu ne kadar ilerleme sağladı, herkes bunu gördü. Türkiye’den iki takım final seviyelerine geldi. Az önce Emre’nin söylediği gibi Liverpool ile Everton arasında böyle bir şey olsadyı, iki takım birbirine destek verirdi. Bu durum karşısında tüm Türkiye birleşmelidir.” şeklinde konuştu.

“BİRİLERİNİ SUÇLAMAK İSTEMİYORUM” 

Galatasaray’ın profesyonellerine bir şey söylemenin doğru olmadığını belirten Emre”Profesyonel olursanız o an ki kuruma hizmet edersnizi. O TFF’ye hizmet ediyorlar şimdi Galatasaray’a hizmet ediyorlar. O süreçte konumları çok kritikti. Yakınen şahit olmadığım şeyler, bunlara girmek istemiyorum. Birilerini suçlamak istemiyorum. Onların durumu kritikti ama profesyonellerdi. Şu an Galatasaray’ın maaşlı çalışanları konumundalar. Onlar hakkında bir şey konuşmak doğru değil. Bence buna gerek yok. ” dedi.

“KALEDE NE YAPACAĞIMI ŞAŞIRDIM” 

Sahada kendisinin yaptığı bir şey olmadığını sitemkar bir ifade ile belirten Volkan, “Ben yediğim her hatalı golde para alıyorum ağabey. Beni futboldan uzaklaştırsınlar. Korcan’a yazık. Bucaspor maçım var, kalede ne yapacağımı şaşırdım. Karabük maçında rakibin bir iddiası yok, kaleci gol atmaya geliyor. Bu lig kafa kafaya bitmedi mi? Eskişehir maçında Ümit Karan vuruyor, direğe çarpıyor g…. çarpıyor, gol olmuyor. Canlı yayındayım ağabey konuşamıyorum. Bize rakip takım başkanlarının küfürlerini, farklı şeyleri iyi biliyoruz. ” dedi.

“BURAK’IN SÖZLERİ DOĞRU DEĞİL” 

Burak Yılmaz ve Tolga Zengin’in 2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspor’dur sözleri hakkında ne düşünüyorsunuz? açıklamaları ile ilgili ne düşünüyorsunuz sorusuna Emre, “Burak’ın sözleri doğru değil. Yüzüne de söyledim. Öyle bir konulara girmek bizi futbolcularla karşı karşıya getirir. hepsi rakip takımlardan arkadaşlarımız, kardeşlerimiz. Kulüpleri karşınıza alacağınız açıklamalar genç futbolcular için tehlikeli.” cevabını verdi ve toplantı sonlandı.Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !
 • SİYASET
 • GÜNCEL
 • KÜLTÜR
 • SPOR
 • DÜNYA
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

GÜNÜN HABERLERİ

YAZARLAR

baslik