Aziz Yıldırım 3 Kasım 2013 Zafer Konuşması Video ve Görüntüleri İzle

3 Kasım 2013 saat 19.00 – Fenerbahçe Başkanlık seçimi sonuçları belli oldu ve Fenerbahçe başkanlığına bir kez daha Aziz Yıldırım seçildi. Zaferin ardından Aziz Yıldırım Neler Dedi, Oylama sonuçları Aziz Yıldırım kaç oy aldı Mehmet Aydınlar kaç oy aldı? , Fenerbahçe’nin Yeni Yönetim Kurulunda kimler var? Aziz Yıldırım’ın listesi hangi isimlerden oluşuyor?

Fenerbahçe kongresinde oy kullanımı sona erdi 13.416 üyenin oy kullanma hakkına sahip olduğu Fenerbahçe olağanüstü genel kuruluna katılımın oldukça yüksek olduğu gözlendi. Oy kullanımının ardından seçim sandıklarının sayımına başlandı. Aziz Yıldırım, resmi olmayan sonuçlara göre büyük oy farkıyla yeniden başkan seçildi ve 1998’den bu yana yürüttüğü görevi bir dönem daha üstlenme hakkı kazandı.

Resmi olmayan sonuçlara göre sayılan 23 sandıktan çıkan geçerli 9 bin 380 oydan Aziz Yıldırım 6 bin 821, Mehmet Ali Aydınlar 2 bin 383 oy aldı.

Aziz Yıldırım kazandığı zaferin ardından neler dedi?

Yeniden Başkanlığa seçilen Aziz Yıldırım, bu kongrenin normal bir seçim kongresi değil, kendisinin, arkadaşlarının ve tüm Fenerbahçe’nin 3 Temmuz’dan beri yaşananlarla bir hesaplaşması olduğunu söyledi.

Seçim zaferinden sonra kürsüden salondakilere bir konuşma yapan Aziz Yıldırım şunları söyledi:

“Burada normal seçim kongresi yapmadık. Olağanüstü kongredeki amaç, 3 Temmuz’dan beri yaşadıklarımızın hesaplaşmasıydı. Kulüp içerisinde; günlük yaşayanlarla, gerçek Fenerbahçelilerin mücadelesiydi. Fenerbahçe’ye ihanet edenlerle, Fenerbahçe için hapse girenlerin, ’Dar ağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe’ diyenlerin mücadelesiydi. 2011’de şampiyon olduğumuz zaman Fenerbahçe-Ankaragücü maçında Trabzonspor’a çalışanların karşı listede olduğu bir mücadele yaşadık bugün. Ve onlar utanmadan buraya geldiler. Onlar gerçek Fenerbahçeliyse bu listeye girmemeleri ve buralara gelmemeleri lazımdı. Onlar Fenerbahçeli değil, günlük yaşayan insanlardır. Biz Fenerbahçe için varız, Fenerbahçe’nin neferleriyiz. Çocuklarımıza, bizden sonra geleceklere bu Fenerbahçe’yi, Cumhuriyet ilkeleri doğrultusunda teslim edeceğiz. Bunun dışında kimse bir şey beklemesin. Bu yıl Türkiye’de her branşta şampiyon olacağız. Yarın çıkıp demesinler ki bunlar yine şike yapacaklar diye. Biz sporcularımızla, yöneticilerimizle, kongre üyelerimizle, taraftarlarımızla, basında bizi tutan 3-5 gazeteciyle veya lehimizde yazanlarla beraber bunu tarih olarak yazacağız”

Başkan Aziz Yıldırım, konuşmasının sonunda Kongre Divan Kurulu Başkanlığı’nı başarıyla yapan Vefa Küçük’e de teşekkür etti.

Tarih : 03.11.2013 Gösterim : 571

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !
DİĞER VİDEOLAR