Savaş Ay Kimdir?..Savaş Ay’a Dair Ne Varsa…

9 Kasım 2013 cumartesi günü Savaş Ay’ın ölüm haberiyle gündem bir anda Savaş Ay haberleriyle dolmaya başladı. Savaş Ay kimdir, Savaş Ay’ın hayatı biyofrafisi, ölmeden önceki hastane fotoğrafları, son görüntüleri, son yazısı vb daha birçok haberle Büyük Usta’yı son yolculuğuna uğurlarken belki daha yakından tanıma fırsatı bulacağız.

2013-11-09--savas-ay-oldu-vefat-etti--savas-ay-kimdir-

Savaş Ay Kimdir?

1954 yılında, İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İktisat ve idari bilimler fakültesi mezunu olan Savaş Ay,daha sonra İİTİA’ da eğitim gördü.
Ve mesleğe yani gazeteciliğe 1974 yılında Dünya gazetesinde muhabir olarak başladı. Daha sonra bir çok gazete ve dergilerde çalıştı. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin ”1992 yılın gazetecisi ödülü”nü aldı.

SAVAŞ AY KİMDİR

“A Takımı” adında haber programı yapmaya başladı.Bunun yanı sıra ATV, Kanal 6, star tv, TGRT, kanal 1 gibi tv kanallarında; Savaş Ay’la show biz”, “Savaş Ay’la tozlu yollar”, “Savaş Ay’la sokak arası”, “studyo 4”, “Savaş Ay’la Muhabir” gibi programlar da yaptı.

Başlıca kitapları :”Ay Hikayeleri”, “Göz Tanığı”, “Ara Sokak”, “Sokak Çocuğu”, “Çamur Şevketin Torunu”, “Anlat Savaş Abi’ne”

Savaş Ay Neden Hayatını Kaybetti?

Uzun süredir gırtlak kanseriyle mücadele eden Savaş Ay, 1.5 aydır tedavi gördüğü İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kalbinin durması sonucu çok sevdiği ve sımsıkı tutunduğu hayata gözlerini yumdu..

savaş ay cenaze töreni

Savaş Ay’ın Cenaze Töreni ile ilgili haberimiz için >>>> TIKLAYINIZ

Sevenlerine ailesine sabır diliyoruz..

Hepimizin başı sağolsun..

Mekanın Cennet Olsun Büyük Usta….

Eklenme : 09.11.2013 Gösterim : 663

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !