Şarkıcı Lana Del Rey Kimdir/ResimleriimgresLana Del Rey kimdir biyografi resimleri konseri ne zaman nerede saat kaçta biletleri bilet fiyatları görseller fotoğrafları biyografi..

Lana Del Rey İstanbul Konser Detayları için tıklayınız..

Bir anda parladı, şimdi herkes onu konuşuyor. Gerçek adı Elizabeth Grant’miş. Çok zenginbir ailenin kızıymış, işletme okuyacağına şarkıcı olmak istemiş. Önce Lizzy Grant adıyla albüm yapmış. Sıradan bir görünüşle, çekingen bir tavırla şarkılar söylemiş. Tutmamış. O da ismini, saçını, başını, kıyafetlerini değiştirmiş. Estetik ameliyatlar geçirmiş. Lana Del Rey olmuş. Tutmuş.

Daha Interscope’la anlaşma yapması Ekim 20112de oldu. Hemen aynı ay, Q dergisi onu “The Next Big Thing” (Sıradaki büyük olay) payesiyle ödüllendirdi. İki üç şarkısı çıktı. Albümü bile daha bir hafta önce 30 Ocak’ta çıktı. Ama şimdiden bir star. 2008′de kimse tanımıyorken 2009′da dünya turnesine çıkan Lady Gaga mı daha hızlı yükseldi yoksa Lana Del Rey mi bilinmiyor. Lana Del Rey’in müziği daha rafine. Şarkıları çocuksu değil, daha olgun bir kesime hitap ediyor. James Bond filmlerine soundtrack olabilir. Sesi insanın tüylerini diken diken ediyor. 50lerle 60ları buluşturan saçları ve giysileriyle bir Jackie Onassis-Elvis Presley hybridi gibi duruyor. Kendisini “self-styled gangsta Nancy Sinatra” olarak nitelendiriyor. Belki de sırf bu sözü yüzünden gençliğin yeni idolü oldu.

Lana’nın retro bir stili var, evet, 60lı yılları andırıyor, ama o yılların birebir kopyası değil. Pin up oyunculuğunu, bir femme fatale gizemiyle birleştirmiş. Bir Brooklyn mafyası liderinin karısı gibi, tehlikeli bir görünüşü var. Ergenliğinde tam bir asi gençmiş zaten. Şarkılarındaki kasvetli hava bu görüntüye tam oturuyor. Acaba Lana Del Rey neden kısa sürede bu kadar büyük başarıya ulaştı? İnsanlar son dönemde moda olan çocuk şarkılarından sıkıldı diye mi? Oturaklı müziğe Adele yolu açtı diye mi? Birçok sebep olabilir ama Lana Del Rey’in yeni bir şey arayan insanların ihtiyacını fazlasıyla giderdiği kesin.

 

Eklenme : 08.05.2013 Gösterim : 1275

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !