Habeler, haber
DOLAR
5,695 / %0,17
EURO
6,569 / %-0,23
ALTIN
224,34 / %-1,71
BİST
98.338 / %-0,13
Parçalı Bulutlu
İstanbul: Parçalı Bulutlu
20°
  • NAMAZ
    VAKİTLERİ
  • HAVA DURUMU
  • ÜYELİK GİRİŞİ

1-6 Haziran 2013 DOCUMENTARIST 6. İstanbul Belgesel Günleri Programı/Flimler

1-6 Haziran 2013 DOCUMENTARIST 6. İstanbul Belgesel Günleri Programı/Flimler
Eklenme : 14 Mayıs 2013 22:27    Güncelleme : 17 Mayıs 2013 12:57    Okunma : 672

documentarist2013 Documentarist 6. İstanbul Belgesel Günleri ne zaman programı flimler etkinlik hakkında hangi flimler var ne zaman başlıyor..

1-6 Haziran’da gerçekleşecek DOCUMENTARIST 6. İstanbul Belgesel Günleri’nde gösterilecek yerli filmler belli oldu.

DOCUMENTARIST 6. İstanbul Belgesel Günleri’nin Türkiye programında bu sene rekor sayıda film yer alıyor. 110’u aşkın filmin başvuru yaptığı festival programının Türkiye Panorama bölümüne, beşi yurtdışından olmak üzere 25 film seçildi.Belgeselin çağdaş ustalarını İstanbul’a taşıyarak dünyanın dört bir yanından kalburüstü belgeselleri seyirciyle buluşturan DOCUMENTARIST, Türkiye’nin genç kuşak belgeselciler için de platform olma işlevini sürdürüyor.

Uluslararası programı davet usulüyle oluşturulan festivale, bu sene Türkiye’den başvuran 110’u aşkın filmden 25’i seçildi. Bunların içinde genç yönetmenlerin elinden çıkma 17 film, aynı zamanda Johan van der Keuken Yeni Yetenek Ödülü’ne aday olacak. Sözkonusu yapımlardan beş tanesi, Türkiye dışında yaşayan yönetmenlere ait. Festivale İsviçre’den katılan Ufuk Emiroğlu’nun ilk filmi “Babam, Devrim ve Ben”in (Mon Pêre, la Rêvolution et moi) dünya prömiyeri ise DOCUMENTARIST’te gerçekleşecek!

DOCUMENTARIST 2013 TÜRKİYE PANORAMA SEÇKİSİ:
1. Ot (Was), Caner Canerik
2. Demir Uçurtma, Sedat Aygün
3. Mustafa’nın Yaşam Zinciri, Doğu Akıncı
4. Sadık, Cantekin Cantez-Burcu Ayşe Esenç
5. İşkenceyi Gördük, Cenk Örtülü-Zeynel Koç
6. Fecîra, Piran Baydemir
7. Yok Anasınınn Soyadı, Hande Çayır
8. Kıymet, Canan Turan
9. Küpeli, Çetin Baskın-Metin Akdemir
10. Gecekondu Mahallesi, Emrah Kılıç
11. Garod, Onur Güray-Burcu Yıldız
12. Meğer, Uğur Egemen İres
13. Yolun Başında, Somnur Vardar
14. Şantiye Beyoğlu, Meral Candan
15. Benim Çocuğum, Can Candan
16. Asê, Ercan Orhan
17. Dünyayı Kurtarmaya Çalışanlar, Akile Nazlı Kaya
18. Babam, Devrim ve Ben (Mon Pêre, la Rêvolution et moi), Ufuk Emiroğlu
19. Köprü, Soner Sert
20. Bay Siebzehnrübl (Her Siebzehnrübl), Tuna Kaptan
21. Annemin Pususlası (Qiblenameya Dêya Min), Hatice Kamer
22. Misafir, Haydar Demirtaş
23. Bûka Baranê, Dilek Gökçin
24. Tek Başına Dans (Alleine Tanzen), Biene Pilavci
25. Gurbet Pastası, Ayşe Funda Aras

Festivalle ilgili detaylı bilgi: www.documentarist.org



Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !
  • SİYASET
  • GÜNCEL
  • KÜLTÜR
  • SPOR
  • DÜNYA
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

GÜNÜN HABERLERİ

YAZARLAR

baslik