Habeler, haber
DOLAR
/
EURO
/
ALTIN
/
BİST
/
Güneşli
İstanbul: Güneşli
  • NAMAZ
    VAKİTLERİ
  • HAVA DURUMU
  • ÜYELİK GİRİŞİ
Atıl Uzun

Magazin Programları

Eklenme : 13 Temmuz 2015 17:36    Güncelleme : 10 Ağustos 2017 17:23    Okunma : 473

İşini layıkıyla yapan programları tenzih ederim ama duyduğum bir rahatsızlığı sizlerle paylaşmak istiyorum. Benim gibi düşünen insanların varlığını bilmek beni rahatlatacak.

Her o kanalın magazin programını seyrettiğimde, tüylerim diken diken oluyor. Yine mi bunlar diyorum. Zihniyetleri hiç değişmemiş diyorum kendi kendime, bu ne kibir diyorum. Medya gücünü elinde bulundurduğunda sorumluluğunun daha fazla olduğunu unutan bu ucube zihniyet.

Aynı zihniyetin gazeteleri bir zamanlar ülke başkanına meydan okuyordu, yerden yere vuruyordu, başbakanı, bakanlarını değiştiriyor, hükümet indirip, kaldırıyordu.

Şimdilerde magazin programlarını seyrediyorum ve sadece bunu ben mi görüyorum diye merak ediyorum.

Kendine röportaj vermeyen ünlünün, arkasından atıp tutmalar, “havalara girdiğinden” , “ne oldum delisi olduğundan” bahsetmeler, o programı izleyenler üzerinde o ünlüye kin ve nefret duyguları uyandıracak, yaşı ya da intibakı zayıf kişilerde tutum davranış yönlendirebilecek hakaretler.

 

Kendi muhabirine olumsuz en ufak zerzenişte bulunamaz zaten ünlü kişi. Eğer öyle bir şey olursa hemen kulağını çekiyor bu abi ve ablalar.

 

3 saniyelik görüntüyle 3 saat şok şok haber leri verip ekran kirliliğine sebep olup, bide sonunda ağızdan çıkan mevzuyu göz göre göre bambaşka şekilde yorumlayıp bunun pişkinliğini yaşayan, eçiş bücüş haberler yapıp, ünlüler “başka bir sorunuz var mı” cevabını, bambaşka şekilde yorumlayıp seyircinin zihnini de zehirleyen bir zihniyet bu.

 

Bir de o programlarda şıklar rüküşler, inler out lar var. Ya sen kimsin? Hangi istatistiki bilgiyle şarkıları indirdin kaldırdın. İnsanların kıyafetlerini yorumladın? Kimsin derken gerçekten kimsin diyorum. Yani dış ses kimdir? Modacı mısın, eleştirmen misin? Nesin sen?

Mini anketimize katılanlara sorduk Kadir Doğulu mu, Burak Özçivit mi? katılanların % 68 i Burak Özçivit dedi. Demekki Kadir Doğulu OUT Burak Özçivit IN. Allah belanızı versin.

RTÜK neredesin? Görevin nedir? Bunlara dur demek senin görevindir. Senin görevin değilse kimin görevidir? Bilmek istiyorum.

ATIL UZUN

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !

GÜNÜN HABERLERİ

YAZARLAR

baslik